7 mało znanych filmów o miłości

Będą idealne na jesienny wieczór.
7 mało znanych filmów o miłości
Fot. Unsplash
18.09.2017

W chłodne jesienne wieczory bardzo często zajmuje nas poszukiwanie ciekawych filmów do obejrzenia. To jedna z najlepszych form spędzania czasu o tej porze roku. Problem stanowi jednak znalezienie czegoś nowego i dobrego. Na pewno niejednokrotnie trafiłyście na dzieło, które nie przypadło wam do gustu. Dlatego czasami wolicie obejrzeć produkcję dobrze znaną niż po raz kolejny przeżyć rozczarowanie i stracić czas. Propozycje, które znajdziecie poniżej, na pewno was nie zawiodą. To filmy mało znane, ale z pewnością godne polecenia.

Cashback (2006)

Gatunek: Dramat, Komedia, Romans
Reżyseria: Sean Ellis

Opis fabuły: Główne role zagrali Sean Biggerstaff oraz Emilia Fox. Cashback to opowieść o miłości, ale z pewnością nie taka, do której widz jest przyzwyczajony. Po rozstaniu z dziewczyną Ben - student sztuki zaczyna cierpieć na bezsenność. Aby zapełnić czymś niespokojne nocne godziny, zatrudnia się na nocną zmianę w hipermarkecie. Na miejscu spotyka Sharon.

Zobacz także: FOTOGALERIA: Jak dzisiaj wyglądają dzieci z kultowych horrorów?

 

 

wieczór z filmem

Fot. Sven Scheuermeier unsplash.com

Rebeka (2008)

Gatunek: Melodramat, Thriller
Reżyseria: Riccardo Milani

Opis fabuły: Film utrzymany jest w mrocznym klimacie i opowiada historię miłości młodziutkiej, niedoświadczonej damy do towarzystwa oraz właściciela dużego majątku w Kornwalii. Mężczyzna jest wdowcem, a jego żona zginęła w tajemniczych okolicznościach. Gdy Maxime de Winer sprowadza do domu nową wybrankę, cały czas krąży za nią cień Rebeki. To dzieło zostało oparte na powieści Daphne de Maurier.

Zawieście czerwone latarnie (1991)

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Yimou Zhang

Opis fabuły: Songlian to nastolatka, która wychodzi za mąż za bogatego mężczyznę. Nie jest jednak jego pierwszą żoną. Gdy przybywa do posiadłości męża, musi nauczyć się funkcjonować w nowym środowisku, a dotyczy to zwłaszcza towarzystwa pozostałych żon. Pomiędzy kobietami panuje rywalizacja o względy męża. Songlian nie potrafi rozróżnić, kto jest jej sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Zapalanie czerwonych latarni to codzienny rytuał oznaczający, która z żon dostąpi przywileju spędzenia nocy z mężem. Zawieście czerwone latarnie jest uniwersalnym dziełem opowiadającym o ludzkiej zawiści, rywalizacji oraz o namiętnościach.

wieczór z filmem

Fot. Andrew Welch unsplash.com

Do szaleństwa (2011)

Gatunek: Melodramat
Reżyseria: Drake Doremus

Opis fabuły: W tym filmie zagrała utalentowana Felicity Jones. Aktorka wcieliła się w postać brytyjskiej studentki, która w Stanach Zjednoczonych poznaje chłopaka i zakochuje się w nim. Niestety niedługo potem dziewczynie kończy się wiza. Wówczas popełnia błąd, który ma ogromny wpływ na dalsze losy związku. Największym zaskoczeniem tego filmu jest zakończenie.

500 dni miłości (2009)

Gatunek:Dramat, Komedia, Romans
Reżyseria: Marc Webb

Opis fabuły: Na pewno nie jest to film romantyczny w stylu Pamiętnika. Czego zatem się spodziewać? Oryginalnej komedii romantycznej. Główna bohaterka nie wierzy w miłość, ale poznaje chłopaka, który robi wszystko, aby ją zdobyć. Dzieło zostało poświęcone historii ich miłości. Ciekawostką jest to, że narracji nie utrzymano w typowym porządku chronologicznym.

wieczór z filmem

Fot. Priscilla du Preez unsplash.com

Gorzka siedemnastka (2016)

Gatunek: Dramat, Komedia
Reżyseria: Kelly Fremon

Opis fabuły: Chociaż to film o nastolatkach oraz typowych dla nich problemach, uśmieje się przy nim także dorosły widz. Dzieło opowiada o życiu Nadine i jej najbliższych. Siedemnastolatka nie ma lekko. W dzieciństwie przeżywa rodzinną tragedię, a gdy wkracza w wiek buntu, spotyka ją kolejny dramat. Brat Nadine zaczyna widywać się z jej najbliższą przyjaciółką. Nadine dopada także nieodwzajemniona miłość... Zabawne dialogi oraz dobra gra aktorska to największe zalety Gorzkiej siedemnastki.

Once (2006)

Gatunek: Dramat, Romans, Muzyczny
Reżyseria: John Carney

Opis fabuły: Muzyka jest ukoronowaniem tego dzieła i można stwierdzić, że gra w nim główną rolę. Film opowiada o uczuciu, jakie rodzi się pomiędzy ulicznym grajkiem z Dublina oraz emigrantką z Czech. Muzyczna pasja jest tym, co ich połączyło. Oboje zaczynają spełniać swoje marzenie.

Zobacz także: 10 dziwnych filmów, które warto obejrzeć

Źródło: www.filmweb.pl

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.09.2017 16:50
Polecam "Powtórnie narodzony" :> !!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2017 17:50
ogladalam Rebeke, bardzo ciekawy:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.09.2017 15:21
Ja polecam Koreański film Always:) Mega wzruszający i romantyczny>.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.09.2017 15:07
500 dni miłości to bardzo fajny i ciekawy film - polecam ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo