Co wydarzy się w 8. sezonie „Gry o tron”?

Artykuł może zawierać spoilery.
Co wydarzy się w 8. sezonie „Gry o tron”?
Fot. Thinkstock
09.09.2017

Siódmy sezon „Gry o tron” przyprawił większość z nas o wypieki na twarzach i nie pozwolił spokojnie usiedzieć w miejscu. Do Siedmiu Królestw wreszcie dotarła zima, a śmiertelny wróg znalazł sposób na przedostanie się przez mur. Smoki są już dorosłe, a ich matka wdała się w kolejny romans. Ale to tylko kilka z niewielu najciekawszych wydarzeń.

Na forach internetowych trwa dyskusja o kolejnym, ostatnim już sezonie. Według zapowiedzi będzie miał zaledwie sześć odcinków, ale wydłużonych, nie wiadomo natomiast, kiedy zostanie wyemitowany. Dokładna data wciąż pozostaje zagadką. Niektóre z pogłosek mówią nawet o 2019 r.

Jeżeli nie możecie powstrzymać ciekawości, portal cosmopolitan.com przedstawił kilkanaście teorii, które dotyczą najnowszej serii. Oto one.

Zobacz także: TO będziemy oglądać jesienią: Przegląd seriali i programów z nowej ramówki telewizyjnej

gra o tron 8 sezon

Fot. Thinkstock

Bran jest Nocnym Królem

Niektórzy przewidują, że to do niego będzie należał ostatni sezon. Bran jest dość mroczną postacią. Widzi przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość – jest trójoką wroną. Nie wykazuje zbyt wielkiego przywiązania do sióstr, a nawet mówi Sansie, że podobał mu się jej wygląd tej nocy, gdy została zgwałcona. Ponieważ Bran widzi rzeczy niedostępne dla innych, dowiedział się, że to Dzieci Lasu stworzyły króla nieumarłych.

Jedna z teorii dotyczy tego, że Bran nie chciał dopuścić do powstania do stworzenia Nocnego Króla. Dlatego wcielił się w mężczyznę, którego schwytały, a potem zabiły Dzieci Lasu. Wyczerpanie sprawiło, że nie dał rady wrócić do swoich czasów, a w efekcie stał się Nocnym Królem.

Melisandre pojedzie do Volantis, aby zdobyć armię czerwonych kapłanów

Melisandre powiedziała lordowi Varys, że zmierza do Volantis, ale powróci do Westeros, bo tu spodziewa się umrzeć. Według jednej koncpecji wyruszyła w drogę, aby zebrać armię, która będzie gotowa walczyć ramię w ramię z Daenerys przeciwko Królowi Nocy.

Tyrion zakocha się w Smoczej Królowej

Na koniec ostatniego odcinka siódmego sezonu widzimy Tyriona, który obserwuje, jak Jon przemyka się do komnaty Smoczej Królowej. Karzeł na pewno domyśla się, w jakim celu. Jego twarz jest smutna, więc możemy się domyślić, że coś czuje do Daenerys. Ale niektórzy obstawiają coś zupełnie innego...

gra o tron 8 sezon

Fot. Thinkstock

Daenerys zajdzie w ciążę z Jonem

Po pierwsze w ostatnim odcinku widzimy scenę łóżkową matki smoków i Jona. Po drugie dowiadujemy się od Brana, że Jon jest prawowitym dziedzicem Żelaznego Tronu – potomkiem Targaryena, a jednocześnie krewnym Daenerys. Ta wybuchowa mieszanka aż prosi się o potomstwo – smoki. Takie zakończenie byłoby idealnym happy endem. Poza tym Ser Jorah powiedział Jonowi, aby zachował starożytny miecz dla swoich dzieci. To może być zapowiedź, że mężczyzna będzie miał potomstwo. Trudno wskazać pod tym względem na inną partnerkę niż Daenerys. Pamiętajmy, że do końca zostało tylko kilka odcinków.

Cersei jest w ciąży z Euronem

Chociaż nie widzimy sceny łóżkowej pomiędzy nimi, niewykluczone, że okrutna królowa zapraszała do swojego łoża wielu, a nie tylko Jaimego. Co na to wskazuje? Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że pomiędzy Cersei a Euronem doszło do porozumienia. Chociaż nic nie wiadomo o intymnej zażyłości, można powiedzieć, że do siebie pasują. Poza tym związek z Jaime'm trochę się już widzom przejadł. Niewykluczone, że to Euron okaże się ojcem dziecka Cersei.

Tyrion zdradzi Daenerys

Według niektórych scena ze statku dotyczy smutku Tyriona, który zdecydował się zdradzić Smoczą Królową. Pamiętamy, że karzeł rozmawiał z Cersei po jej odmowie zjednoczenia się w walce z nieumarłymi. Miał ją przekonać do zmiany zdania. Pytanie tylko, czy Cersei wtajemniczyła go w intrygę, że jej pomoc to kłamstwo. Jeśli tak, Tyrion prawdopodobnie zdradzi Daenerys.

gra o tron 8 sezon

Fot. Thinkstock

Jaime zabije Cersei

W jednej ze scen pomiędzy nimi dochodzi do sprzeczki, która skutkuje ochłodzeniem kontaktów. Jaime i Cersei mają zupełnie inne zdanie w sprawie walki z nieumarłymi. Okazuje się, że Cersei wcale nie ma zamiaru pomóc Daenerys, chociaż obiecała wsparcie. Jaime ma inne zdanie – uważa, że dla wspólnego dobra powinni się zjednoczyć. To sprawiło, że przez kilka chwil zawisło nad nim widmo śmierci. Jest całkiem prawdopodobne, że zdecyduje się ją zgładzić w imię wyższego dobra.

Aria zabije Cersei

Wiemy, jaką nienawiścią pała Aria do Cersei. Poza tym dziewczyna pomściła już śmierć matki i brata. Jest bardzo prawdopodobne, że zechce też pomścić ojca. Wystarczy, że ukradnie twarz jej bratu i zbliży się do niej. W każdym razie śmierć Cersei to coś prawie pewnego. Okrutna królowa powinna ponieść śmierć za wszystko, czego się dopuściła. Pytanie tylko, kto tego morderstwa dokona?

Zobacz także: Premiery kinowe, których nie możesz przegapić jesienią! (Lista tych naprawdę wartych uwagi)

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.09.2017 17:06
wszyscy u mnie w pracy ekscytują się tym serialem, a ja jakoś nie moglam sie w niego wciągnąć
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo