Cała prawda o islamie. Czy mamy się czego bać?

Jaki naprawdę jest? Czy mamy się czego bać?
Cała prawda o islamie. Czy mamy się czego bać?
Fot. iStock
21.05.2017

W przeciągu kilkunastu ostatnich miesięcy wiele osób zauważyło problem związany z emigracją do Europy mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu. Religia uchodźców jest nam zupełnie obca i na pierwszy rzut oka bardzo się różni od religii chrześcijańskiej, która jest fundamentem europejskiej kultury. Niewątpliwie są też podobieństwa, ale czy wspólne życie muzułmanów, chrześcijan, ateistów i żydów jest możliwe? Znalazłyśmy na ten temat kilka interesujących wypowiedzi na forach internetowych. „Poznałam kilku muzułmanów w Stanach Zjednoczonych. To osoby, które bardziej utożsamiają się z kulturą amerykańską niż swoją własną i nie czuję pomiędzy nami żadnej różnicy. Oni wychowali się w Stanach i pragną tu żyć tak jak ja i każdy z Was. Wszelkie opowieści o gwałcących wyznawcach tej religii to wymysł żądnych sensacji mediów” - przekonuje jedna z internautek. Wtóruje jej druga. „Wiele razy byłam na wakacjach w krajach muzułmańskich i zawsze czułam się tam dobrze. Mieszkają w nich normalni ludzie, tacy jak my. Okażmy im więcej zrozumienia”.

Pojawiają się też wpisy negatywne. Np. ten - „Przez kilka lat mieszkałam w Niemczech i nikt mi nie wmówi, że islam to normalna religia. Tak, muzułmanie są w porządku, dopóki jest ich mniej niż wyznawców innych religii. Gdy czują przewagę na jakiś terenie, wtedy się zaczyna...” - przekonuje anonimowa kobieta. „To roszczeniowa kultura. Ci ludzie się nie zmienią. Tak zostali wychowani i nigdy nie dostosują się do nas. Zobaczycie, że za kilkanaście lat, a może i wcześniej muzułmanie wprowadzą swoich ludzi do parlamentów i dopiero wtedy przekonacie się, jaka jest ich prawdziwa twarz. Wtedy jednak będzie za późno” - przewiduje inna.

Czy faktycznie mamy się czego bać? Postanowiłyśmy się przyjrzeć bliżej tej kulturze i religii. Oto zasadnicze różnice, które nas dzielą.

Zoabzca także: Exclusive: Mój chłopak z Egiptu

 

islam

Fot. iStock.com

Życie po śmierci

Ciekawie przedstawia się w islamie proces przejścia duszy do innej rzeczywistości. Kiedy umiera muzułmanin, spotyka on Anioła Śmierci, który prowadzi go do nieba. Jeżeli zmarła osoba dobrze spisała się w życiu, jej grzechy są odpuszczone. Wtedy dusza wraca do ciała i czeka na zmartwychwstanie. Jeżeli człowiek był za życia zły, jego dusza zostaje odrzucona i musi wracać na ziemię. Po śmierci muzułmanina można także wyróżnić etap mający miejsce po złożeniu do grobu. Zmarła osoba spotyka wtedy dwóch aniołów, którzy zadają pytania dotyczące wiary. Jeżeli odpowiedzi będą zadowalające, może się cieszyć obietnicą nieba, natomiast w odwrotnym przypadku doświadczy przedsmaku męki piekielnej.

Pochówek

Groby muzułmanów powinny być skromne. Wyznawcy islamu nie składają na nich świec oraz kwiatów, tak jak jest to w religii chrześcijańskiej. Po śmierci ciało jest obmywane i zawijane w białe płótno. W niektórych krajach zmarły zostaje złożony do trumny. Także ona powinna być skromna. Muzułmanie odwiedzają cmentarze, ale zwyczaj ten nie ma nic wspólnego z pamięcią o zmarłych. Wizyty mają przypominać o ich nieuchronnej śmierci.

islam

Fot. iStock.com

Jedzenie

Muzułmanie muszą przestrzegać pewnych zasad także w kuchni. Terminem „Haraam” określa się m. in. produkty, których muzułmanin nie powinien jeść. Są to:

 - Zwierzęta uśmiercone nieprawidłowo i padłe,
 - Alkohol oraz wszystkie środki odurzające,
 - Krew oraz produkty, które są z niej wytworzone,
 - Zwierzęta mięsożerne,
 - Lądowe zwierzęta nieposiadające zewnętrznego ucha,
 - Wieprzowina i wszystkie produkty, które od niej pochodzą.

Istnieje też określenie dla produktów z kategorii niepewnych. Jest nim Mashbooh. Np. żelatyna. Jeżeli muzułmanin nie ma pewności co do składu, nie powinien jej spożywać.

Ubranie

Wszystkie muzułmańskie kobiety powinny nosić hidżab. W języku arabskim słowo to oznacza zasłonę. Kobieta wyznająca islam musi zakrywać niektóre części ciała, a jej strój wyraża również stosunek do obcych mężczyzn. Dobrze wiedzieć, że w razie przypadkowego kontaktu seksualnego, także gwałtu, to kobieta jest winna, bo ona skusiła mężczyznę. Szanująca się muzułmanka musi uważać na gesty oraz swoje zachowanie wobec przedstawicieli płci przeciwnej.

Jako muzułmańska dziewczynka jesteś wychowana w wierze, że jeśli dopuścisz się przedmałżeńskiego seksu to Allach Cię ukarze. Seks przedmałżeński jest, zgodnie z islamem, najbardziej haniebnym aktem jakiego możesz dokonać. Niektórzy chłopcy wykorzystują ten pogląd przeciwko dziewczynkom, ponieważ to one będą się wstydzić i to one poniosą karę - czytamy na stronie euroislam.pl  słowa Kristiny Aamand z Centrum Ofiar Gwałtu. Kobieta pracuje jako pielęgniarka i pochodzi z muzułmańskiej rodziny.

W niektórych muzułmańskich krajach i regionach kobiety całkiem się zasłaniają i widać im tylko oczy. Bardziej szczegółowo pisałyśmy o strojach muzułmanek w tym artykule.

Co do mężczyzn, charakterystycznymi nakryciami głowy są: kufijja (arafatka), fez, czapka modlitewna i turban. Wielu muzułmanów nie nosi jednak nakrycia głowy, bo zwyczaj ten wynika bardziej z kultury, a nie przepisów religijnych. 

 

islam

Fot. iStock.com

Ciekawostki:

- Islam potępia bliskie relacje z psami, które są uważane za nieczyste. Generalnie najlepiej je omijać, a czarne zabijać, ponieważ są wcieleniem diabła. Tylko w kilku hadisach można się natknąć na pozytywne wzmianki o psach

- Według Ajatollaha Chomeiniego – szyickiego przywódcy - muzułmanin ma prawo odbyć stosunek cielesny ze zwierzęciem, jeżeli nie może zaspokoić potrzeby w inny sposób

- Profesor Suad Saleh ze znanego egipskiego Uniwersytetu Al-Azhar stwierdziła w wywiadzie dla telewizji Al – Hayat, że muzułmanin może zgwałcić kobietę – niemuzułmankę. Robi to, aby ją upokorzyć

- Muzułmanie zazwyczaj nie podają innym ręki ze względu na nieczystość rytualną, aczkolwiek nie wszyscy tego przestrzegają

Zobacz także: Czym grozi porzucenie islamu? Byli muzułmanie wyznają przerażającą prawdę...

Źródło: http://religie.wiara.pl, http://www.polishexpress.co.uk, http://mowimyjak.se.pl, http://pl.blastingnews.com

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.05.2017 18:12
Każda religia to tylko mydlenie oczu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2017 09:25
ja osobiscie nic do islamu nie mam, jak i do imigrantow, ale juz nawet mnie meczy fakt, ze tutaj non stop sa artykuly o tej tematyce. to takie podrzeganie do komentarzy? no ile mozna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2017 08:43
Z tego wynika, że jeśli dany człowiek, nie istotne co robił na ziemskim padole, zna koran to pójdzie do nieba i tak. Czyli tylko naucz się koranu reszta się ułoży. Nie trzeba się starać, spoko religia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2017 08:25
Czyli jeśli muzułmanin będzie zabijał, gwałcił, kradł, obleje kilka twarzy kwasem, sprzeda dziecko pedofilom to po śmierci wróci na ziemię. Pod tym względem katolicyzm jest diametralnie rożny. Po śmierci będziemy bardzo surowo sądzeni z każdego uczynku, z każdej myśli. Okrutnych ludzi, nie czujących odrobiny wyrzutu sumienia czeka kara a nie kolejna szansa na krzywdzenie ludzi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo