Co czytać w maju? Mamy 4 wciągające propozycje!

Te książki czyta się jednym tchem!
Co czytać w maju? Mamy 4 wciągające propozycje!
Fot. iStock
07.05.2017

KULTOWE PORADNIKI O ZWIĄZKACH POWRACAJĄ W NOWYM WYDANIU.

26 kwietnia 2017 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazały się poradniki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” autorstwa Sherry Argov. To napisane z humorem książki, które w nietuzinkowy sposób odkrywają tajemnice damsko-
-męskich relacji.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy


Niech nikomu się nie wydaje, że „zołza” to negatywne określenie. Wręcz przeciwnie, to kobieta, która jest miła, zabawna i życzliwa, przy czym największą miłość żywi do siebie. Nie kłamie i nie gra, jest szczera (czasem do bólu), bo wie, czego chce, i potrafi to zakomunikować. Robi, co jej się podoba, a to sprawia, że mężczyźni ją uwielbiają.
Poznaj 100 zasad atrakcyjności i dowiedz się, czego pragną mężczyźni i jak powinnaś traktować samą siebie, by być szczęśliwą w związku:
Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym, jak widzi cię mężczyzna;

• Stawianie warunków lub ich brak świadczy
o twoich możliwościach.
• Niemal natychmiast przedstawiasz się albo jako popychadło, albo superbabka;
• Jeśli mu powiesz, że nie zamierzasz zbytnio się angażować, on zrobi wszystko, żebyś zmieniła zdanie;
• Im bardziej będziesz od niego niezależna, tym bardziej będzie tobą zainteresowany.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to swoista biblia współczesnej kobiety, ale także świetny sposób na relaks. Napisany z humorem poradnik, w nietuzinkowy sposób odkrywa tajemnice damsko-męskich relacji. Ta książka podpowie ci, jak budować związki na swoich zasadach,
a przede wszystkim udowodni, że bycie zołzą ma przyszłość!

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy


Jesteś singielką? Masz dość rodzinki, która wciąż pyta, kiedy się ustatkujesz? Może jesteś świeżo po rozstaniu? Albo masz już męża, ale chcesz, by oszalał na twoim punkcie?
Witaj w świecie szczęśliwych i trwałych związków. Ta książka powie ci, jak sprawić, by on nie mógł bez ciebie żyć! Sherry Argov dosadnie i z humorem podpowiada,
jak zdobyć miłość i szacunek, na które zasługujesz. Bez owijania w bawełnę udowadnia, że bycie zbyt miłą to niekoniecznie dobra strategia na rozkochanie w sobie faceta. On chce bowiem zołzy!
Swoje teorie autorka popiera autentycznymi rozmowami z mężczyznami, którzy bardzo szczegółowo opisują m.in.:

• Dlaczego mężczyźni testują kobiety?
I czy robią to celowo?
• Czego mężczyźni skrycie się boją?
• Skąd kobieta może wiedzieć, czy mężczyzna naprawdę jest zakochany i myśli o „na zawsze”?

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to poradnik dla każdej kobiety, której marzy się prawdziwa, głęboka relacja. Zadziorny i błyskotliwy, pokazuje, jak być szczęśliwą i pewną siebie ̶ bo przecież takie kobiety są najbardziej atrakcyjne!

„Mroczna toń” A.J. Banner

To historia kobiety, która straciła pamięć w wyniku wypadku. Teraz próbuje odkryć prawdę o swoim życiu.

Przerażająca fabuła, która udowadnia, że to niemożliwe, by całkowicie wymazać komuś pamięć. Banner bezbłędnie buduje napięcie w scenach, w których jej bohaterka odkrywa prawdę o mrocznych wydarzeniach z przeszłości.
Publishers Weekly

Trzymająca w napięciu powieść, która ma wszystko, czego trzeba thrillerowi: przykuwającą uwagę fabułę, wzbudzającą sympatię główną bohaterkę, piękne morskie otoczenie, w którym dzieje się akcja, a także postać pozornie wspierającego małżonka.
Library Journal

O książce
Znam łacińską nazwę każdej rozgwiazdy, ale nie pamiętam własnego nazwiska. Wszystko jest dla mnie nowe, czuję się jak zafascynowane światem dziecko, a nie trzydziestoczteroletnia kobieta wracająca do zdrowia po urazie głowy. Podobno uczyłam na uniwersytecie w Seattle, ale nie pamiętam. Miałam życie. Teraz mam tylko tę wyspę, męża, który nie odstępuje mnie na krok i dziwny, powracający sen.
W rzadkich przebłyskach pamięci układam mozaikę ze wspomnień, która różni się od tego, co mówi Jacob. Coraz bardziej zdezorientowana krok po kroku docieram do prawdy, ale ktoś próbuje mi przeszkodzić. Muszę być szybsza.

„Tudorowie. Narodziny dynastii” Joanny Hickson


Genialna powieść historyczna o początkach jednej z najbardziej fascynujących dynastii w dziejach.

Wciągająca historia, opowiedziana w genialny sposób.
The Times

Bogata w detale powieść, którą da się polubić.
Sunday Express

Mistrzowskie połączenie faktów z fikcją, życiowych rozterek z akcją i namiętności z polityką.
Lancashire Evening Post

Książka, która pochłania bez reszty.
The Lady

Pasjonująca i wzruszająca równocześnie.
Woman


O książce
Anglia, 1451 rok
Jasper i Edmund Tudorowie, przyrodni bracia Henryka VI Lancastera, wychowali się z dala od pałacu i dworskich intryg. Król sprowadza ich do Londynu, uznaje za prawowitych braci i obsypuje zaszczytami. Edmund żeni się z najbogatszą angielską arystokratką Małgorzatą Beaufort, a Jasper zarządza rodowymi włościami w Walii.
Anglia coraz bardziej pogrąża się w chaosie. Ród Yorków rości sobie pretensje do tronu i wybucha wojna dwóch róż. Edmund, znany z bezwzględnej lojalności wobec Lancasterów, zostaje pojmany przez Edwarda Yorka i umiera w więzieniu.
Jasper przejmuje opiekę nad jedynym synem Edmunda, Henrykiem. Teraz na nim spoczywa odpowiedzialność za losy rodu Tudorów. Trwa wojna, szala zwycięstwa przechyla się na stronę Yorków. Jeden fałszywy krok może prowadzić do zguby, dawni przyjaciele zmieniają strony i okazują się śmiertelnymi wrogami.
Odwaga i determinacja Jaspera sprawiają, że po kilkunastu latach jego bratanek zasiądzie na tronie jako Henryk VII, dając początek dynastii Tudorów.
„Tudorowie. Narodziny dynastii” to pozycja obowiązkowa dla fanów epoki i historii w ogóle. Joanna Hickson, jako prawdziwa pasjonatka życia wielkich monarchów, przywraca postaci do życia w sposób wnikliwy, ukazując nie tylko ich władcze oblicze, lecz także ludzką naturę.

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 01:15
Mroczna ton jest dobra:))!! czytalam niedawno.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 07.05.2017 15:00
Jest pewna zbieżność czynności. Jak ktoś czyta ten artykuł to nie czyta książek
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.05.2017 09:57
Ja polecam 'Wzgórze psów' Jakuba Żulczyka!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie