Europejki szczerze o polskich mężczyznach: Czy to dobry materiał na faceta?

Opinie były różne, ale wiele słów się pokrywało.
Europejki szczerze o polskich mężczyznach: Czy to dobry materiał na faceta?
Fot. iStock
04.03.2017

Polak według stereotypowej opinii to pijak i złodziej. Mniej więcej taka pogłoska krąży za granicą, chociaż oczywiście niektórzy obcokrajowcy doceniają Polaków za ich gościnność, uprzejme traktowanie kobiet, przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz piękną historię, w której wykazali się walecznością oraz odwagą.

Niestety niewiele dobrego do powiedzenia mają o Polakach same Polki. Kobiety wytykają im nieudacznictwo, brak ambicji czy dbałości o fizyczny wygląd. Na celowniku znalazła się również zależność od rodziców, miłość do piwa oraz ograniczanie żon w ich karierze zawodowej.

Postanowiłyśmy przyjrzeć się bliżej opiniom, które krążą o Polakach, a zwłaszcza o ich zachowaniach dotyczących relacji damsko-męskich. Nie zapytałyśmy jednak Polek, ale Europejki. Niektóre z dziewczyn to nasze znajome na stałe mieszkające w Polsce, a pozostałe to ich koleżanki, które przyjechały tu w ramach zagranicznej wymiany szkół. Wszystkie miały mniejszy bądź większy kontakt z naszymi mężczyznami. Czy z ich perspektywy polscy faceci są apetycznym kąskiem?

Zobacz także: Polacy czy obcokrajowcy - z kim wolisz się związać?

związek z Polakiem

Fot. iStock

„W Andrzeju najbardziej pociągał mnie jego stosunek do rodziny. We Francji ludzie szybko się usamodzielniają i wyprowadzają od rodziców. Nie podtrzymują więzi w takim stopniu, jak dzieje się to w Polsce. Andrzej w ogóle był pod tym względem wyjątkowy. Poza tym straszny z niego romantyk. Dostawałam kwiaty, czekoladki i inne drobiazgi. Potrafił zaskoczyć mnie z rana, pukając do drzwi z świeżym pieczywem. Moim ulubionym. Szybko się w nim zauroczyłam, chociaż nie był bardzo przystojny. Zamieszkaliśmy ze sobą, a wtedy coś się popsuło. Odkryłam, jakim jest skąpcem.

U siebie byłam przyzwyczajona jadać na mieście, a nie w domu, a do tego w ściśle wyznaczonych porach. On miał zupełnie inne przyzwyczajenia. Twierdził, że nie warto tracić pieniędzy na jedzenie na mieście, skoro można przygotować je w domu. Ja z kolei nie wyobrażam sobie gotowania w domu. To strata czasu, skoro można sobie pozwolić na restaurację. Często się spieraliśmy. Prezenty się skończyły. Po kilku miesiącach przekonałam się, że on ze wszystkim tak ma, tylko na początku chciał mnie w sobie rozkochać. Już ze sobą nie jesteśmy. Polacy są w porządku, ale nie ci skąpi”.

związek z Polakiem

Fot. iStock

 „Raz zdarzyło mi się być z Polakiem. Na początku wydał mi się niesympatyczny, taki ponury i niezadowolony. Jak mówił mi cześć, to miałam wrażenie, że myślami jest daleko, a te myśli dotyczą bardzo nieprzyjemnych rzeczy. Tak się jakoś stało, że wylądowaliśmy w łóżku. I wtedy zmieniłam zdanie. My Norweżki nie raz słyszałyśmy, że mieszkańcy Europy Wschodniej są trochę nieokrzesani i dzicy w tych sprawach. Przekonałam się, że to prawda. Spotykaliśmy się trochę dłużej. Zaczęłam w nim odkrywać pozytywy. Jednak potrafił się uśmiechać. Duże wrażenie zrobiło też na mnie otwieranie przede mną drzwi i podawanie płaszcza.

 Niestety na dłuższą metę to okazał się niewypał. Jak dla mnie Polacy są niezbyt ambitnymi mężczyznami, a przynajmniej tak słyszałam. No a poza tym w moim przypadku to się potwierdziło. Chciałabym mieć męża, który lubi się rozwijać i nie spędza wieczorów na piciu piwa.

Moje koleżanki nie mają żadnych doświadczeń z Polakami, chociaż słyszałam, że niektórym się podobają".

Zobacz także: LIST: „Polacy to rasiści! Nazywają mnie ciapatą, boję się o życie!”

związek z Polakiem

Fot. iStock

„Poznałam już kilku chłopaków z Polski. Często wychodzę do klubów i to właśnie tam mam z nimi największy kontakt. Zauważyłam, że są zabawni, lubią sobie wypić i nie brakuje im odwagi, żeby poprosić dziewczynę do tańca. Daję im plusa za to, że nie są nachalni. Żaden nie próbował mnie dotykać, obmacywać, pocałować. Z drugiej strony brakuje im odrobinę ogłady. Nie potrafią rozmawiać z dziewczyną, zainteresować jej. Jak pytam o zainteresowania, najczęściej słyszę sport, gry komputerowe albo muzyka. Mam wrażenie, że Niemcy – moi rodacy – są pod tym względem fajniejsi. Ale to może kwestia mojego małego doświadczenia z Polakami.

Ogólnie w Niemczech polscy mężczyźni nie mają najlepszej opinii. Słyszałam nieraz, że ich żony siedzą w domach i muszą im we wszystkim usługiwać, a oni tylko rozwalą się przed telewizorem i wszystko mają gdzieś.

Naprawdę trudno jest mi powiedzieć cokolwiek innego. Jak na razie miałam zbyt małe doświadczenie. Ogólnie są sympatyczni, ale nic poza tym. Raczej nie zakocham się w Polaku”.

związek z Polakiem

Fot. iStock

 „Polacy są sexy, ale tacy mało towarzyscy! W Hiszpanii wszyscy są weseli, bawią się razem, śpiewają, a Polacy tak sztywno na ich tle wyglądają. Najbardziej podobają mi się blondyni o niebieskich oczach. Z jednym byłam na randce.

 Zawsze zwracam uwagę na miejsce, w które zabierze mnie facet. Kino mnie niczym nie zachwyciło. Żadnego polotu. Wolałabym restaurację, ale Mikołaj nie zapytał mnie o zdanie. Zapłacił za bilety i miło się rozmawiało przed seansem, ale bardzo był nieśmiały. Podczas oglądania filmu chciałam, żeby mnie chwycił za rękę, objął i zachęcałam go, ale nic nie zrobił. Rozczarowałam się i myślałam nawet, że mu się nie podobam, ale zaproponował drugą randkę. Nie wiem, czy pójdę. Mężczyźni w Hiszpanii są bardziej śmiali, zdecydowani i bardziej otwarcie okazują kobiecie zainteresowanie. Tutaj nie wiem, czego się spodziewać. No, ale podoba mi się, więc może dam mu szansę.

Ogólnie Polscy mężczyźni są smutni, mają skwaszone miny i nie potrafią podrywać kobiet. Ale ogólnie chciałabym spróbować związku z Polakiem".

Zobacz także: 8 wspaniałych, czyli najseksowniejsi polscy aktorzy, którym trudno się oprzeć!

 

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2017 00:27
Hmm troche w tym prawdy jest.Mieszkam juz jakis czas za granica i jakies tam spostrzezenia mam. Najgorsza wada wsrod polakow jest ta smieszna mania wywyzszania sie(przy czym czesto wysmiewanie i gardzenie innymi narodowosciami) i cwaniactwo.Kazdy uwaza sie za osmy cud swiata,a w rzeczywistosci to sloma z butow wystaje.To jest tak smieszne i zenujace,ze az boli :D Pajacowanie i wychwalanie sie,ze czego to oni nie potrafia(czesto tez wychwalanie sie w kwestiach lozkowych) czego nie maja i czego nie kupia i za ile. No i wyglad,bez problemu rozroznie mojego rodaka na ulicy,gust zerowy,fryzura to nadal albo lysa glowa albo wlosy na zel.Porozmawiac tez nie ma o czym bo jedynie czym sie interesuja to pilka nozna i ogolna niechec do osob posiadajacych chocby o ton ciemniejszy kolor skory niz oni sami. Ogolnie rzecz biorac,porazka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.03.2017 21:11
Facet Polak,Taki sam, jak inni facet innej narodowości. W każdym kraju znajdziemy ich z wadami i bez.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2017 14:03
Niestety to smutna prawda, ze polscy faceci reprezentują znacznie niższy poziom niz np Francuzi czy chociażby CZesi i Włosi z północnej i centralnej części kraju. Polacy nie dbają o siebie, zle sie ubierają, zazwyczaj są przaśni i bez pieniędzy. Jeśli zdarzy sie juz jakis ponad przeciętna, jak na ten kraj, to myśli ze jest królem życia i mógłby wystukać Adriane Limę, żałosne. Nie warto generalizować, ale prawda jest taka, ze sporo u nas Januszy z małymi możliwościami , ale za to z wybujałym ego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2017 13:10
Niestety dużo prawdy jest w tym, że Polacy nie umieją się usamodzielnić, traktują kobiety jak sprzątaczki i nie prawią nam w ogóle komplementów. Mam faceta Polaka i jest cudowny aczkolwiek niewielu takich jest niestety. On sam mówi, że ma wielu kolegów, którzy w końcu powinni ogarnąć się życiowo...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2017 12:23
Polacy są spoko. Spotykałam się z kilkoma i nie mam złych doświadczeń. Byłam we Włoszech i Francji i tamtejsi faceci wydali mi się nachalni i zbyt pewni siebie. Pozytywne wrażenie wywarli na mnie Czesi - podobna mentalność, ale znacznie więcej uśmiechu. Ja bym swojego niebieskookiego Polaka nie zamieniła na bardziej "zachodni" (a już na pewno nie "wschodni") model.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie