11 książek, które zmienią Twoje życie. Sięgnij po nie, nawet jeśli nie lubisz czytać!

Te książki nie tylko sprawią, że zmienisz swoje nastawienie, ale także całe życie.
11 książek, które zmienią Twoje życie. Sięgnij po nie, nawet jeśli nie lubisz czytać!
Fot. Thinkstock
11.01.2017

Czytanie książek zwiększa elokwencję, poszerza horyzonty i pozwala na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Dla niektórych jest czystą przyjemnością, ale dla innych katorgą. Kojarzy się ze szkolnym obowiązkiem, a zwłaszcza nudnymi lekturami. Mimo wszystko czas poświęcony na czytanie, zawsze zaowocuje. Można zabłysnąć przed znajomymi interesującymi ciekawostkami, a nawet odnaleźć dzięki nim swoją pasję – np. podróżowanie. Niewątpliwie da się też wyróżnić książki, które zmieniają życie czytelników.

Mamy teraz dobry moment na „pochłanianie” książek. Pogoda za oknem nie składnia ku wyjściu, a do tego zbliżają się ferie. Podpowiadamy, po które pozycje koniecznie musisz sięgnąć. Gwarantujemy, że odmienią Twoje życie na lepsze. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Przeczytaj, a będziesz wiedziała!

„Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł” - pod red. Jocelyn K. Glei

Odczuwasz przemęczenie i brak Ci motywacji? Masz problemy z koncentracją? Przytłaczają Cię tysiące niezałatwionych spraw, a przypomnienia atakują z każdej strony? Mimo wytężonych wysiłków pod koniec dnia odkrywasz, że nie udało Ci się skończyć najważniejszych zadań, a większość Twoich planów kończy na papierze?... Nie chwytaj się brzytwy — łap za tę książkę! 

Świat się zmienił, tak więc nasz sposób pracy również musi się zmienić. Ninijesza książka da Ci zestaw narzędzi, które pozwolą Ci się uporać z wyzwaniami, stawianymi nam przez środowisko pracy, działające 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Pokażemy Ci, jak opracować właściwy plan dnia, poradzić sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrować się pośród chaosu i znaleźć czas, którego potrzebujesz, by wykonać istotną dla Ciebie pracę.

Źródło opisu: www.onepress.pl

Zobacz także: Książki, które trzeba przeczytać!

jakie książki czytać

Fot. Thinkstock

„Zawiść. Źródło agresji, destrukcji i biedy” - Helmut Schoeck

Nowa książka Fijorr Publishing to stosunkowo mało znane dzieło życia austriackiego socjologa i ekonomisty, Helmuta Schoecka (1922-1993). Książka niezwykła, bo i niezwykłe jest zjawisko, które opisuje. W światowej literaturze drugiej takiej pracy na temat zawiści nie ma. Na ponad 400 stronach tej wielkiej (zarówno rozmiarem, jak i znaczeniem) pracy Schoeck rozprawia się z zawiścią, czyniąc ją odpowiedzialną za większość trapiących nas bolączek; od opresyjnych podatków, poprzez socjalizmy i inne systemy kolektywne, po wojny i globalne kryzysy. Zawiść to nie tylko zjawisko dokuczliwe psychologicznie, środowiskowo czy towarzysko, to przede wszystkim skaza na ludzkiej naturze, z powodu której ponosimy dotkliwe straty ekonomiczne, polityczne i kulturowe.

Źródło opisu: http://www.fijor.pl/index.php?page=shop.product_de...

„Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło” - Philip Zimbardo

Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę systemu. Udowadnia możliwość zmiany lub zapobiegania niechcianym zachowaniom jednostki lub grupy, dzięki zrozumieniu, jakie siły, wartości i skłonności przez nie przejawiane są wnoszone w daną sytuację. Uważa, że można mieć większy wpływ na zredukowanie niepożądanych indywidualnych reakcji przez wiedzę, pokazuje, jak ich unikać lub je modyfikować.

Źródło opisu: lubimyczytac.pl

jakie książki czytać

Fot. iStock

„Zjedz tę Żabę” - Brian Tracy

Książka dla ludzi biznesu. Ta przekonująca metafora, ogromna żaba czekająca na zjedzenie, to twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu.

Źródło opisu: lubimyczytac.pl

„Mała syrenka” - Hans Christian Andersen

Dawno, dawno temu w głębokich morzach, tam, gdzie kolor wody jest tak błękitny jak nigdzie indziej i gdzie nie docierają ludzkie spojrzenia, stał niezwykły pałac. Wysadzany był najdroższymi kamieniami: bursztynami, turkusami i perłami. W jego wnętrzu jaśniały piękne komnaty rozświetlone najdroższymi kryształowymi żyrandolami i stały piękne sprzęty, które służyły jego mieszkańcom...

Prawdziwa opowieść kończy się inaczej, niż w bajce Disneya.

Źródło opisu: lubimyczytac.pl

Zobacz także: Gdzie szukać dobrych książek?

jakie książki czytać

Fot. Thinkstock

„Miasto ślepców” - Jose Saramago

Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych zwykłymi, codziennymi sprawami, nie oszczędzając nikogo - starców, dzieci, kobiet, mężczyzn, osób prawych i z prawością mających niewiele wspólnego, słabych i silnych.
Władze w pośpiechu zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. 
Z dnia na dzień ta zamknięta społeczność zaczyna się rządzić własnymi, twardymi prawami, które szybko wyznaczają role ofiar i oprawców, poddanych i panów. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi.
Ta powieść jest wstrząsającym i głęboko przenikającym czytelnika studium kondycji ludzkiej.

Źródło opisu: www.rebis.com.pl

„Gwiazd naszych wina” - John Green

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

Źródło opisu: Wydawnictwo Bukowy Las, 2013

jakie książki czytać

Fot. Thinkstock

„Paragraf 22” - Joseph Heller

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, oraz najsłynniejsza powieść na temat II wojny światowej. Powieść pełna czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyśmiewa mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, oportunistów, ale nade wszystko ludzi którzy mają jeden wspólny cel - za wszelką cenę przeżyć...

Źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

„Piękni i przeklęci” - Francis Scott Fitzgerald

Ameryka, początek dwudziestego stulecia. Tytułowi „piękni i przeklęci” – Anthony i Gloria – to beztroscy, młodzi kochankowie z wyższych sfer, których wspólne życie utkane jest naprzemiennie z dni zabaw oraz dni melancholii. Ten niezmienny rytm wyznaczają także ich dwie obsesje – pieniądze i alkohol, które z czasem przemienią ich życie w koszmar miłości oraz nienawiści, nałogu i choroby umysłowej. W głównych postaciach odbijają się niczym w lustrze osoby Francisa i Zeldy Fitzgeraldów; powieść przesycona wątkami autobiograficznymi, stała się zapowiedzią ich późniejszych, dramatycznych losów.

Źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2011

jakie książki czytać

Fot. iStock

„Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan” - Dariusz Rosiak

„Tysiące wschodnich chrześcijan ginie dziś z rąk islamskich fanatyków, setki tysięcy uciekają z miejsc, w których mieszkali przez stulecia. Są zastraszani i wysiedlani, a my przyglądamy się bezczynnie, jak wysycha źródło, z którego wybiła nasza kultura. Oglądamy nagrania z egzekucji i — jak zwykle, gdy chcemy zagłuszyć sumienie — organizujemy akcje humanitarne.

Nie chciałem do nich dołączać ani uprawiać salonowej moralistyki. Wolałem wyruszyć w podróż, spróbować opisać świat, który być może się kończy, złożyć hołd jego mieszkańcom. Czym innym ma być dobra podróż, jeśli nie wyrazem szacunku dla ludzi i ich historii, adoracją miejsc i rzeczy?” – pisze we wstępie Dariusz Rosiak, znakomity dziennikarz i reporter, autor książki.

Źródło opisu: http://czarne.com.pl/

„Dzisiaj narysujemy śmierć” - Wojciech Tochman

Opowieść o tym, jakie konsekwencje niesie ludobójstwo nie tylko dla sprawców i ofiar, ale przede wszystkim dla nas – świadków. Tochman wikła czytelników w cierpienie swoich bohaterów, a każdy z nich jest ze swą historią konkretny, pojedynczy, wyjątkowy. Stawia nam pytanie: dlaczego mamy płakać za ludźmi zamordowanymi w dalekiej Afryce 15 lat temu?

Źródło opisu: lubimyczytac.pl

Zobacz także: Modne książki dla fashionistek, które można kupić w sieci

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Miśka (Ocena: 5) 16.08.2017 16:50
Polecam listę na http://www.toysboard.pl/jakie-ksiazki-trzeba-przeczytac/
odpowiedz
monika (Ocena: 5) 08.02.2017 16:38
ja książki czytam odkąd pamiętam i w każdym miejscu.. często zamawiam online na stronie ksiegarnia-internetowa.pl można trafić na fajne promocje
odpowiedz
siewca liter amarantowy (Ocena: 5) 11.01.2017 19:58
Czytanie książek można wykształcić w sobie mniej więcej do środka liceum. Jeśli po tym czasie osobnik nie zainteresował się czytaniem to nawet taki artykuł na takim serwisie go (ją) nie przekona. Chociaż może kogoś zainteresujecie i sięgnie po którąś z wyżej wymienionych i bynajmniej zacznie czytać żeby zwiększyć zasób swojego skromnego słownictwa ;)
zobacz odpowiedzi (2)
Kasia (Ocena: 5) 11.01.2017 17:04
Zdziwiłam się obecnością tak dobrej książki jak "Piękni i przeklęci", bo mało się mówi o dobrej literaturze.
odpowiedz
Ula (Ocena: 5) 11.01.2017 07:55
Jestem zaskoczona że znalazłam tutaj tak dobry artykuł. Gratulacje dla autorki - kawał dobrej roboty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo