Premiery kinowe, których nie możesz przegapić w tym roku. Lista filmów OBOWIĄZKOWYCH!

„Jackie", „Blade Runner 2049" oraz „La la Land" to jedne z najgorętszych pozycji na liście.
Premiery kinowe, których nie możesz przegapić w tym roku. Lista filmów OBOWIĄZKOWYCH!
Fot. iStock
10.01.2017

Wiele osób przyznaje się do niepokoju odczuwanego w związku z wkroczeniem w 2017 r. Przyczyną są dziwne przepowiednie i trudna sytuacja w Europie związana z kryzysem wewnętrznym Unii Europejskiej oraz kryzysem migracyjnym. Nie ma co jednak przejmować się za bardzo, gdyż już od kilku lat słyszymy o zbliżającej się Apokalipsie, a 2012 rok miał być tym ostatnim. Lepiej skupić się na pozytywach, z zwłaszcza na ciekawych premierach, których nie zabraknie.

Jeżeli jesteś kinomaniaczką albo po prostu lubisz spędzać czas przed wielkim ekranem, koniecznie zobacz, jakich filmów nie możesz przegapić.

Wybrałyśmy najgorętsze, najbardziej oczekiwane propozycje!

„Powidoki”

Data premiery w Polsce: 13 stycznia
Reżyseria: Andrzej Wajda

Opis fabuły: Charyzmatyczny malarz Władysław Strzemiński nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej.  W rolę artysty wcielił się Bogusław Linda, który – co ciekawe – robi temu dziełu niezbyt dobrą reklamę i ocenia je jako bardzo kiepskie. A może to taki chwyt marketingowy? Trudno powiedzieć. W każdym razie chodzi o polskiego kandydata do Oscara i choćby dlatego warto wybrać się do kina na „Powidoki”.

Zobacz także: Randka w kinie: 6 sposobów, by zachęcić faceta do pocałunku

premiery filmowe 2017

Fot. Thinkstock

„La la Land”

Data premiery w Polsce: 20 stycznia
Reżyseria: Damien Chazelle

Opis fabuły: Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce. Mia i Sebastian walczą o swoje marzenia, jednak niektóre decyzje negatywnie odbiją się na ich związku. Czy uda im się osiągnąć wyznaczone cele, a jednocześnie obronić miłość? Niewątpliwą zaletą tego filmu jest obsada aktorska. Mię zagrała Emma Stone, natomiast Ryan Gosling wcielił się w rolę Sebastiana.

„Elle”

Data premiery w Polsce: 27 stycznia

Reżyseria: Paul Verhoeven

Opis fabuły: Michelle jest bezwzględną szefową firmy zajmującej się grami wideo. Pewnego dnia we własnym domu zostaje zaatakowana przez nieznanego napastnika. Po jakimś czasie zarówno kobieta, jak i mężczyzna rozpoczynają prywatną rozgrywkę, która może się źle skończyć. Ten film to doskonała propozycja dla miłośników thrillerów.

premiery filmowe 2017

Fot. iStock

„Toni Erdmann”

Data premiery w Polsce: 27 stycznia
Reżyseria: Maren Ade

Opis fabuły: Lekkoduch Winfried postanawia złożyć swojej zapracowanej córce wizytę w Bukareszcie. Spotkaniu towarzyszy jego ekscentryczne alter ego "Toni Erdmann", przedstawiający się jako trener personalny szefa dziewczyny. Ten niemiecki komediodramat zyskał świetne recenzje.

„Jackie”

Data premiery w Polsce: 3 lutego
Reżyseria: Pablo Larraín

Opis fabuły: Relacja wydarzeń z życia Jackie bezpośrednio po zamachu i zabójstwie jej męża, prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku. W zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu biograficznego poświęconego znanej postaci politycznej. Tym razem zobaczymy opowieść z punktu widzenia żony prezydenta USA, którą zagrała Natalie Portman.

Zobacz także: Ambitne filmy, które warto obejrzeć!

premiery filmowe 2017

Fot. iStock

„Rings”

Data premiery w Polsce: 3 lutego
Reżyseria: F. Javier Gutiérrez

Opis fabuły: Pamiętacie słynny „Ring” i Samarę? Czas na powtórkę z rozrywki. Nowy rozdział znakomitej i przerażającej serii horrorów. Młoda kobieta, martwiąc się o swego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tajemniczy przekaz...

„T2: Trainspotting”

Data premiery w Polsce: 3 lutego
Reżyseria: Danny Boyle

Opis fabuły: Po dwudziestu latach Mark wraca do domu, aby odnowić relacje z przyjaciółmi. Czy głównemu bohaterowi uda się skończyć z mrocznym życiem w Edynburgu? W głównych rolach zobaczymy Ewana McGregora oraz Kelly Macdonald.

premiery filmowe 2017

Fot. iStock

„Ciemniejsza strona Greya”

Data premiery w Polsce: 10 lutego
Reżyseria: James Foley

Opis fabuły: Podczas gdy Christian walczy ze swoimi wewnętrznymi demonami, Ana mierzy się z gniewem i zazdrością jego byłej uległej.  Czy poprzednia miłość głównego bohatera namiesza w ich życiu? Z pewnością widzowie mogą oczekiwać na sporą dawkę emocji. W rolach głównych wystąpili Dornan i Johnson.

„Milczenie”

Data premiery w Polsce: 17 lutego
Reżyseria: Martin Scorsese

Opis fabuły: XVII wiek. Do ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże.  To dramat historyczny w doskonałej obsadzie. Z pewnością nie zawiodą się fani filmów kostiumowych.

premiery filmowe 2017

Fot. Thinkstock

„Piękna i Bestia”

Data premiery w Polsce: 17 marca
Reżyseria: Bill Condon

Opis fabuły: To chyba najbardziej wyczekiwany film tego roku, chociaż samą historię wszyscy dobrze znamy. W rolę Belli wcieliła się Emma Watson. Z kolei Bestię zagrał przystojny Dan Stevens.

„The Zookeeper’s Wife”

Data premiery w Polsce: 24 marca
Reżyseria: Niki Caro

Opis fabuły: Opiekunowie warszawskiego zoo, państwo Żabińscy, próbują ocalić setki ludzi i zwierząt podczas niemieckiej okupacji. Nie był on kręcony w Polsce, zdjęcia wykonano w Czechach. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Jessica Chastain.

premiery filmowe 2017

Fot. iStock

„Słoneczny patrol”

Data premiery w Polsce: 12 maja
Reżyseria: Seth Gordon

Opis fabuły: Dwóch ratowników wodnych rywalizuje między sobą o angaż na kalifornijskiej plaży. Jeżeli jesteś fanką serialu i chciałabyś wrócić do przeszłości, koniecznie musisz obejrzeć kinową wersję.

„Blade Runner 2049”

Data premiery w Polsce: 6 października
Reżyseria: Denis Villeneuve

Opis fabuły: Oficer policji Los Angeles, niejaki K, trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Jego odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął 30 lat temu. 

Zobacz także: 6 filmów o miłości, które powinna obejrzeć każda dziewczyna!

Źródło: www.filmweb.pl

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 4 / 5
Hardiganka (Ocena: 4) 04.02.2017 14:40
A ,,Dunkierka"?? O tym nie można zapomnieć :c
odpowiedz

Polecane dla Ciebie