Romantyczne filmy na Boże Narodzenie. Poczuj prawdziwą magię miłości!

Na tej liście znajdziesz przeważnie mniej znane propozycje.
Romantyczne filmy na Boże Narodzenie. Poczuj prawdziwą magię miłości!
Fot. iStock
17.12.2016

Nic nie wprowadza w świąteczny nastrój tak skutecznie jak kolacja przy wigilijnym stole w rodzinnym gronie, zapach żywej choinki unoszący się dookoła, śpiewanie kolęd i wyjście na Pasterkę. Oprócz tego magiczny klimat udziela nam się dzięki oglądaniu filmów. Największą popularnością cieszy się kultowa seria o Kevinie, ale Listy do M. również zyskały uznanie. Widzowie doceniają opowieści, w których popsute relacje międzyludzkie zostają naprawione, a samotni odnajdują miłość. Zwłaszcza to ostatnie... Miłość najbardziej przyciąga nas przed ekrany. Ale w końcu Święta Bożego Narodzenia właśnie do niej nawiązują, dlatego im więcej tego uczucia zaserwujemy sobie na różne możliwe sposoby, tym lepiej je przeżyjemy.

Poniżej przedstawiamy zestawienie świątecznych filmów romantycznych (tak, wiemy, że to właśnie je lubicie najbardziej). Można je oglądać zarówno z ukochanym, jak i innymi członkami rodziny.

„Matchmaker Santa”

Data premiery: 2012
Reżyser: David S. Cass Sr.
Opis fabuły: Melanie prowadzi własną piekarnię i ma przystojnego faceta. Mężczyzna zaprasza ją do domu na święta, ale dziewczyna zamiast towarzystwa ukochanego zaczyna bardziej doceniać obecność jego asystenta. Okazuje się, że podkochuje się on w pięknej Melanie. Którego z nich wybierze?

Zobacz także: 5 rad, jak udekorować dom na święta w skandynawskim stylu

Boże Narodzenie

Fot. iStock

„Holiday”

Data premiery:2006
Reżyser: Nancy Meyers
Opis fabuły: Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.

Kłopoty dotyczą oczywiście mężczyzn. Nieodwzajemniona miłość i zdrada... Jesteście ciekawe, jak to się zakończy?

„Wyjdź za mnie w święta”

Data premiery: 2006
Reżyser: Michael Zinberg
Opis fabuły: Emily i Ben pragną pobrać się w Boże Narodzenie, żeby uczcić rocznicę pierwszego spotkania. Ona jest perfekcjonistką, a on najczęściej robi wszystko na ostatnią chwilę. Ponieważ Emily jest zmuszona pracować, przygotowania do ślubu zostają na głowie Bena. Jak można się domyślić, będą problemy...

Boże Narodzenie

Fot. iStock

„Chłopak na święta”

Data premiery: 2004
Reżyser: Kevin Connor
Opis fabuły: Holly jako kilkunastolatka prosi św. Mikołaja o chłopaka. Mijają lata, a jej życzenie nadal pozostaje jedynie w sferze marzeń. Dziewczyna pracuje i już nie żyje mrzonkami, a o magii świąt zupełnie zapomniała. Wtedy na horyzoncie pojawia się ten jedyny. Czy Holly rozpozna w nim przeznaczenie?

„Świąteczny pocałunek”

Data premiery: 2011 r.
Reżyser: John Stimpson
Opis fabuły: Wendy rozpoczyna pracę u boku jednej z najlepszych projektantek. Pewnego dnia zostaje uwięziona w windzie z nieznajomym, z którym zaczyna się całować. Po tym, jak winda się otwiera, dziewczyna ucieka mężczyźni. Wkrótce okazuje się, że to facet jej szefowej i nie poznaje Wendy.

Zobacz także: Została gwiazdą porno, by kupić synowi drogie prezenty na Święta! (Najgorsza czy najlepsza matka?)

Boże Narodzenie

Fot. iStock

„Królewskie święta”

Data premiery: 2014 r.
Reżyser: Alex Zamm
Opis fabuły: Ta historia przypomina odrobinę przygody Kopciuszka, ale w świątecznym wydaniu... Książę Leopold, dziedzic tronu Cordinii, pragnie poślubić Emily Taylor - prostą szwaczkę z Filadelfii. Jednak inne plany co do przyszłości mężczyzny ma jego matka - królowa Isadora. 

„Bajkowe Boże Narodzenie”

Data premiery: 2011
Reżyser: Michael Damian
Opis fabuły: Jules opiekuje się dwoma siostrzeńcami, którzy stracili rodziców. Tuż przed Bożym Narodzeniem dziewczyna traci pracę i załamuje się. Wkrotce okazuje się jednak, że ma w Europie nieznanego krewnego, który zaprasza ją i dzieci do siebie na święta. Czy przy okazji wizyty Jules odnajdzie miłość?

Boże Narodzenie

Fot. iStock

„Świąteczna wiadomość”

Data premiery: 2010
Reżyser: John Murlowski
Opis fabuły: Sympatyczna Kristi North zostaje zatrudniona na poczcie jako sekretarka Świętego Mikołaja, by odpisywać dzieciom ślącym do niego listy. Wkrótce zakochuje się w niej pewien listonosz. Niestety mężczyzna dostanie niewdzięczne zadanie szpiegowania kobiety.

„Świąteczna lawina”

Data premiery: 2007
Opis fabuły: Poszukiwana złodziejka znajduje schronienie w rodzinnym miasteczku, gdzie opiekuje się siostrzeńcami na czas świąt. Dziewczyna kompletnie nie czuje magii nadchodzącego wydarzenia. Zamiast tego obmyśla zemstę na wspólniku...

Boże Narodzenie

Fot. iStock

„Świąteczny więzień”

Data premiery: 2007
Reżyser: Ron Underwood
Opis fabuły: Trudy ma problem ze znalezieniem pracy, a do tego przed samymi świętami rzuca ją chłopak. Dziewczyna porywa napotkanego w restauracji mężczyznę i zmusza do odgrywania roli chłopaka przed całą rodziną. Czy świąteczny nastrój uratuje sytuację?

„Family Man”

Data premiery: 2000
Reżyser: Brett Ratner
Opis fabuły: Samotny biznesmen budzi się pewnego dnia jako ojciec i mąż. Bezskutecznie stara się wrócić do swojego wcześniejszego życia.  Kto wie, może jednak spodoba mu się nowa rola?

Zobacz także: Kochamy Boże Narodzenie! Najpiękniejsze witryny sklepowe w Londynie!

Źródło: www.filmweb.pl

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 17.12.2016 12:42
Ale szmira.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo