Jak ubierają się muzułmanki? (Te stroje mają strzec ich urody przed spojrzeniami mężczyzn!)

Zobaczcie tradycyjne, muzułmańskie stroje. Założyłybyście coś takiego?
Jak ubierają się muzułmanki? (Te stroje mają strzec ich urody przed spojrzeniami mężczyzn!)
Fot. Prt screen Instagram
09.10.2016

W całym zamieszaniu, które dotyczy sytuacji muzułmanów w Europie, dużą ciekawość budzą tradycyjne ubrania kobiet będących wyznawczyniami islamu. Przeważnie utożsamione są z poddańczą rolą kobiety w kulturze muzułmańskiej. Żony muzułmaninów przekonują, że wcale nie są uciemiężone, a strój ma strzec ich urody przed spojrzeniami innych mężczyzn. Ile jest w tym prawdy? Prawdopodobnie same się o tym przekonamy na przykładzie islamskich imigrantów osiedlających się na Zachodzie.

Bliski kontakt z obcą kulturą dla wielu osób okazuje się szokiem. Chociażby z tego powodu warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi tradycyjnego muzułmańskiego stroju kobiety. Jest ich aż kilka rodzajów. Typ zależy od uwarunkowań kulturowych panujących w danym regionie.

Zobacz także: „Zakochałam się w uchodźcy. Wierzę, że jest dobry...”

burka

https://www.instagram.com/p/BLCPpfshdVh/

Burka

To burka jest przedmiotem największego zainteresowania w Europie. Nic dziwnego, to pełny strój, który zakrywa nawet oczy kobiety. Muzułmanka widzi jedynie dzięki wszytej w okolicy oczu siatce. Kiedy Talibowie rządzili w Afganistanie, tzw. pełna burka była tam obowiązkowym strojem. Dobrze jest wiedzieć, że burka była kiedyś równoznaczna z przynależnością do wyższej sfery. Także obecnie noszą ją głównie bogate przedstawicielki muzułmańskiej kultury.

nikab

https://www.instagram.com/p/BLIrzRkh19R/

Nikab

Nikab to tylko chusta, ale zakrywa głowę. Z całej twarzy widać jedynie oczy kobiety - jest to nikab całkowity. Jest jeszcze jego druga wersja, która odsłania także czoło - nikab połowiczny. Kobiety, które noszą nikab, są nazywane munaqqabah.

Zobacz także: Najseksowniejsi UCHODŹCY: Czy przystojni muzułmanie zmiękczą Twoje serce?

chimar

https://www.instagram.com/p/BIuP75_DTA5/

Chimar

Chimar to także chusta, ale odsłaniająca twarz. Zakrywa z kolei głowę, ramiona i kończy się w okolicach talii. Chimar stanowi część stroju, który muzułmanki zakładają do modlitwy, a także podczas pielgrzymki do Mekki.

Hidżab

https://www.instagram.com/p/BK-HqstAWiP/

Hidżab

W Polsce najczęściej można spotkać kobiety w hidżabie. To zasłona zakrywająca włosy, uszy, szyję, a także piersi. Jedynie twarz jest widoczna. Muzułmańskie kobiety noszą ją po osiągnięciu dojrzałości, koniecznie w obecności obcych mężczyzn, a także kobiet, które nie są muzułmankami.

 

shayla

https://www.instagram.com/p/rRkr8fOtp_/

Shayla

To długi szalik. Jego dłuższy koniec powinien być udrapowany na plecach. Głowa jest zakryta, ale włosy mogą być odrobinę widoczne.

 

Al-Amira

https://www.instagram.com/deaninisapparel/

Al-Amira

Składa się z dwóch chust. Jedna zakrywa głowę, a druga ramiona.

Zobacz także: Oto, co robią islamscy imigranci w Europie! [VIDEO]

Źródło: www.businessinsider.com.pl, www.wikipedia.pl

czador

https://www.instagram.com/matyiderzsi/

Czador

Czador to tradycyjny strój, który noszą Iranki. Składa się z chusty o półokrągłym kształcie i ma za zadanie zakrycie całego ciała kobiety. Jedynie twarz może być minimalnie widoczna.

Komentarze (14)

Ocena: 4.43 / 5
Wiki (Ocena: 5) 30.07.2018 14:16
Ja bym mogła chodzić w czymś takim. Muzułmanów szanuję, nie są gorsi od katolików.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.10.2016 10:48
W tek redakcji to sami muzlumanie chyba pracuja.....ciagle jakies artykuly o nich......na chuja to komu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.10.2016 14:11
Będąc za granicą poznałam całą masę kobiet, konkretnie z Arabii. Tylko jedna z nich nosiła burkę. Reszta ubierała się w zasadzie normalnie jak my, ba, często nawet bardziej wyzywająco. Piersi na wierzchu, miniówki... Już nie te czasy ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.10.2016 12:11
Spadać z tym muslimskim scierwem!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.10.2016 21:03
a moze redakcja poczytala by troszke o PRAWDZIWYCH religijnych/kulturalnych powodach dla ktorego kobiety nosza te stroje?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo