10 najlepszych filmów dla singielek

Spędzasz samotnie weekend? To nie oznacza, że nie możesz się dobrze bawić!
10 najlepszych filmów dla singielek
fot. Thinkstock
10.09.2016

Każda szanująca się singielka nie będzie narzekała na brak towarzystwa wieczorem, ale weźmie sprawy w swoje ręce. Pójdzie na spacer, wyjdzie na spotkanie ze znajomymi, poczyta książkę albo zagłębi się w fotelu i obejrzy film. Doskonale wie, że mężczyzna wcale nie jest potrzebny do tego, aby miło spędzić czas i przyznają to nawet kobiety spełnione w związkach.

Śledzenie filmowych perypetii to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez singielki. Jeżeli jesteś jedną z nich i nie masz pomysłu, co obejrzeć, przejrzyj nasze propozycje. Nie znajdziesz w nich jednak tytułów takich jak `Pamiętnik`, `To tylko seks`, `Dziennik Bridget Jones` czy `To właśnie miłość `. Nie odmawiamy tym filmom pewnych walorów, ale tym razem pokusiłyśmy się o mniej banalne dzieła. Wśród nich jest także kilka klasyków.

Zobacz także: Książki na lato, bez których Twoje wakacje NIE BĘDĄ UDANE. Warto wrzucić je do walizki!

filmy dla kobiet

fot. Thinkstock

Blask ognia

Reżyseria: William Nicholson
Rok premiery: 1997
Gatunek: Melodramat

Opis fabuły: Młoda piękna kobieta decyduje się urodzić dziecko arystokracie w zamian za pieniądze, których potrzebuje. Ich romans trwa trzy noce, ale to wystarcza, aby mężczyzna i jego kochanka zakochali się w sobie. Po latach bohaterka odnajduje ukochanego oraz swoją córkę i zatrudnia się w ich domu jako guwernantka.

Raj: miłość

Reżyseria: Ulrich Seidl
Rok premiery: 2012
Gatunek: Dramat

Opis fabuły: `Raj:miłość ` to opowieść o samotnej kobiecie z Europy, która wyjeżdża do Kenii, chcąc przeżyć przygodę życia. Podczas wycieczki romansuje z miejscowymi uwodzicielami, którzy każą sobie płacić za miłość.

filmy dla kobiet

fot. Thinkstock

Uśmiech Mona Lisy

Reżyseria: Mike Newell
Rok premiery: 2003
Gatunek: Dramat

Opis fabuły: Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Młoda i piękna nauczycielka historii sztuki próbuje pokazać swoim uczennicom zupełnie inny świat. Młode kobiety, którym od dziecka wpajano, że małżeństwo jest ich powołaniem, dowiadują się, że związek i posiadanie dzieci nie są jedynym ciekawym pomysłem na życie.

Casablanca

Reżyseria: Michael Curtiz
Rok premiery: 1942
Gatunek: Melodramat, Kryminał

Opis fabuły: Romans wszechczasów, klasyk, który trzeba zobaczyć. II wojna światowa. Ilsa jest mężatką, ale pewnego dnia spotyka swoją dawną miłość, a wtedy pogrzebane uczucia odżywają.

Zobacz także: Muzyka, której słuchają... łatwe kobiety (Fanki tych gatunków zdradę mają we krwi!)

filmy dla kobiet

fot. Thinkstock

Spragnieni miłości

Reżyseria: Kar Wai Wong
Rok premiery: 2000
Gatunek: Melodramat

Opis fabuły: Lata 60. XX wieku. W tej samej kamienicy mieszkają kobieta i mężczyzna. Oboje są w związkach małżeńskich, ale oboje czują się osamotnieni. Często mijają się ze sobą, przemierzając korytarze i schody mrocznej kamienicy. Wkrótce uświadamiają sobie, że zaczynają darzyć się uczuciem.

Tess

Reżyseria: Roman Polański
Rok premiery: 1979
Gatunek: Melodramat

Opis fabuły: To przeniesiona na wielki ekran opowieść o ubogiej dziewczynie, która zatrudnia się u bogatego `krewnego`, aby pomóc rodzinie. Pierwowzorem jest powieść Thomasa Hardy`ego. Tess daje się uwieść, a konsekwencje tej decyzji odbiją się na jej dalszych losach.

filmy dla kobiet

fot. Thinkstock

Afonia i pszczoły

Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Rok premiery: 2009
Gatunek: Obyczajowy

Opis fabuły: Lata 50. XX wieku. Afonia to kobieta, która najlepsze lata życia ma już za sobą, ale jej seksualność nadal jest rozbudzona. Niestety sparaliżowany mąż nie daje jej szczęścia. Sytuacja zmienia się, gdy w domu pojawia się tajemniczy przybysz.

Planeta singli

Reżyseria: Mitja Okorn
Rok premiery: 2016
Gatunek: Komedia romantyczna

Opis fabuły: Ania to romantyczna i odrobinę naiwna dziewczyna, która szuka swojego miejsca na świecie. Najbardziej brakuje jej miłości. Wkrótce dziewczyna decyduje się na udział w kontrowersyjnym reality show, w ramach którego będzie musiała chodzić na randki z nieznajomymi mężczyznami.

filmy dla kobiet

fot. Thinkstock

Maria Antonina

Reżyseria: Sofia Coppola
Rok premiery: 2006
Gatunek: Biograficzny, Dramat historyczny

Opis fabuły: Film jest opowieścią o życiu Marii Antoniny. Ukazuje zapomniany świat królewskich intryg i nieszczęśliwe losy młodej, zagubionej dziewczyny, która rozrywkami i rozpustnym stylem życia próbuje wypełnić pustkę w sercu.

Przekleństwa niewinności

Reżyseria: Sofia Coppola
Rok premiery: 1999
Gatunek: Dramat, Psychologiczny

Opis fabuły: Siostry Lisbon to atrakcyjne dziewczyny, które budzą ogromne zainteresowanie chłopców. Surowe zasady wychowania panujące w ich domu oraz tragedia rodziny sprawiają, że pogłębia się ono jeszcze bardziej.

Zobacz także: 10 korzyści... rozstania!

Źródło: www.filmweb.pl

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 2.33 / 5
ix (Ocena: 5) 10.09.2016 18:27
Całkiem fajne propozycje. Chyba redakcji trafiła się ogarnięta stażystka :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.09.2016 09:52
1. Blask ognia 2. Raj:miłość 3. Uśmiech Mona Lisy 4. Casablanca 5. Spragnieni miłości 6. Tess 7. Afonia i pszczoły 8. Planeta singli 9. Maria Antonina 10. Przekleństwa miłości
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie