Czego słuchają polskie elity? (Wysoko Bajm i Gang Albanii!)

Nie uwierzysz, jaka muzyka najbardziej podoba się przedstawicielom wyższych sfer. Mają kiepski gust?
Czego słuchają polskie elity? (Wysoko Bajm i Gang Albanii!)
Fot. Thinkstock
03.06.2016

Raport „Kulturalna hierarchia. Nowe dystynkcje i powinności w kulturze a stratyfikacja społeczna” wydany przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku wzbudził spore emocje. Badanie miało na celu wskazać różnice dotyczące m.in. gustu muzycznego Polaków. A mówiąc wprost - czego słuchają prości ludzie, a w jakich dźwiękach gustuje narodowa elita. Podziału dokonano z uwzględnieniem tzw. pozycji społecznej.

W terminie tym skrywa się praktycznie wszystko, co dotyczy naszego poziomu życia i siły oddziaływania na innych. Chodzi m.in. o wykształcenie, wysokość zarobków czy zakres władzy. Czy kwestie te znajdują odzwierciedlenie w naszej wrażliwości? Zdradziliśmy już, czego słuchają „niziny” (bezkonkurencyjni okazali się Perfect, Maryla Rodowicz i Krzysztof Krawczyk). Dziś czas na osoby z wyższych sfer.

Czy naprawdę mają lepszy gust? Możesz się bardzo zdziwić…

Zobacz również: Czego słuchają Polacy z nizin społecznych? (7 hitów)

 

1. BAJM

 

2. METALLICA

 

3. PERFECT

 

4. PINK

 

6. ENEJ

 

7. GANG ALBANII

 

Zobacz również: Nowy teledysk Mary Komasy z Anją Rubik!

Komentarze (5)

Ocena: 3.4 / 5
Anonim (Ocena: 1) 03.06.2016 15:53
kolejne dno ... jestem ciekawa, jakie elity słuchają gangu albanii. poza tym enej i prefect słucha zarówno elita jak i plebs. oba te "artykuły" to totalne dno...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 03.06.2016 09:56
Wniosek jest taki - władza i pieniądze nie idą w parze z dobrym gustem. Tak samo, jak bycie w "niższej klasie społecznej" nie oznacza, że tego gustu się nie ma. W obu grupach są wykonawcy uważani za ambitnych, jak i tacy najniższych lotów. A prawda jest taka, że większość ludzi zawsze będzie słuchać i bawić się do tego, co jest obecnie popularnie, niezależnie od swojej pozycji i poziomu intelektualnego danego artysty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2016 08:33
METALLICA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2016 01:48
Czyli Enej laczy klasy spoleczne, bo byl uwielbiany tez przez plebs
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo