Na co warto wybrać się dzisiaj do kina?

Oto propozycje filmowe, których nie możecie przegapić!
Na co warto wybrać się dzisiaj do kina?
Fot. Thinkstock
19.03.2016

Nadszedł weekend, w związku z czym trzeba poczynić odpowiednie plany, żeby dobrze wykorzystać wolny czas. Kino to zawsze świetny wybór – zapewnia dobrą rozrywkę i pozwala na obcowanie z kulturą.

Zobacz także: Kto zagra w drugiej części 50 twarzy Greya?

Aktualny repertuar zapowiada się szczególnie interesująco. Pojawiło się w nim kilka ciekawych produkcji, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jeżeli macie ochotę wybrać się do kina, przygotowałyśmy krótki przewodnik po filmowych propozycjach, na które warto zwrócić uwagę.

Oto one:

`Na skrzyżowaniu wichrów`

Opis fabuły: Historia Erny, decyzją Stalina jednej z ponad 40. tysięcy wysiedlonych rdzennych mieszkańców krajów bałtyckich do syberyjskich obozów pracy, która została przedstawiona za pomocą czarno-białych tableaux vivants.

`Na skrzyżowaniu wichrów` to propozycja dla osób preferujących ambitne kino, a zwłaszcza tematykę historyczną. Atutem tego filmu jest także ciekawa technika, którą zastosował reżyser – Martti Helde. Polega ona na wykorzystaniu zdjęć w tworzeniu narracji. W najprostszych słowach oznacza fotografię, która żyje. 

zdjęcie

www.coffeecoffeeandmorecoffee.com

`Zdjęcie`

Opis fabuły: Siedemnastoletni Adam znajduje stare zdjęcie matki z obcym mężczyzną, po czym usiłuje dowiedzieć się, kto jest jego prawdziwym ojcem. 

Film w reżyserii Macieja Adamka to klasyczny dramat obyczajowy, w którym będziemy mogli zobaczyć Karolinę Gorczycę oraz Antoniego Pawlickiego. Porusza on tematykę zdrady, pierwszej miłości, dojrzewania oraz śmierci. 

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

filmweb.pl

`7 rzeczy, których nie wiecie o facetach`

Opis fabuły: Siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem spojrzeń na mężczyzn, ich relacje i związki.

Brawurowa komedia w reżyserii Kingi Lewińskiej to doskonała propozycja dla wszystkich kobiet potrzebujących relaksu i dużej dawki humoru. Jeżeli lubicie lekkie i przyjemne filmy, nie wyjdziecie zawiedzione. Obsadę tworzą Alicja Bachleda-Curuś, Dominika Kluźniak, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski oraz Zbigniew Zamachowski. Gra Zamachowskiego jest jednym z największych atutów filmu i nie pozwoli Wam usiedzieć bez śmiechu.

Filmy o miłości, które musisz zobaczyć!

Planeta singli

filmweb.pl

`Planeta singli`

Opis fabuły: Romantyczna Ania bierze udział w reality show ukazującym prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmiewającym naiwność kobiet szukających tam ideału.

Tematyka filmu idealnie wpisuje się w nasze czasy i obrazuje aktualne relacje, które rodzą się w wyniku poszukiwań naszych drugich połówek przez aplikacje takie jak Tinder oraz portale randkowe. W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Więdłochę, Weronikę Książkiewicz, Ewę Błaszczyk, Macieja Stuhra oraz Macieja Czarneckiego.

Niewinne

Filmweb

`Niewinne`

Opis fabuły: Tuż po drugiej wojnie światowej w szpitalu zjawia się siostra z pobliskiego klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety.

`Niewinne` to produkcja belgijsko-francusko-polska. Na dużym ekranie zobaczymy m. in. Agatę Kuleszę, Joannę Kulig, Agatę Buzek oraz Lou de Laâge. Temat poskramiania życia przez sztywne reguły rządzące w instytucjach takich jak zakon był poruszane już niejednokrotnie. Tym razem jednak zostanie przedstawiony w innym wydaniu i zostanie wzbogacony o elementy historyczne.

Wszystko zostanie w rodzinie

filmweb.pl

`Wszystko zostanie w rodzinie`

Opis fabuły: Zakochana para przyjeżdża do hotelu ojca dziewczyny na wakacje. Wkrótce pojawiają się tam również ich znajomi. 

Trudno zaprzeczyć, że francuskie komedie mają w sobie szczególny urok i zawsze oglądamy je z przyjemnością. `Wszystko zostanie w rodzinie` to lekka komedia obyczajowa, która porusza problem relacji międzyludzkich. Na pierwszy plan wysuwa się konflikt pomiędzy chłopakiem głównej bohaterki a jej ojcem, któremu kandydat na zięcia bardzo działa na nerwy…

Taylor Swift: Czy to naprawdę ta sama osoba?

Brooklyn

Wikipedia

`Brooklyn`

Opis fabuły: Młoda irlandzka imigrantka, Ellis Lacey, w latach 50. udaje się do Nowego Jorku.

`Brooklyn` łączy w sobie wszystko, co my kobiety lubimy najbardziej: romans, baśniowy klimat, wspaniałe kostiumy oraz scenografie. Historia uczucia rodzącego się pomiędzy dwojgiem ludzi toczy się na tle wątku o emigracji. Powstała ona w oparciu o powieść irlandzkiego pisarza – Colma Toibina. `Brooklyn` uzyskał trzy nagrody filmowe i aż 28 nominacji.

 

Źródło: www.filmweb.pl

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 3 / 5
Anonim (Ocena: 3) 19.03.2016 11:59
Mamy już prawie święta a żadnej tematycznej propozycji...Ja polecam film "Zmartwychwstały". Film ukazany z zupełnie innej perspektywy. Z perspektywy śledztwa które wszczyna rzymski żołnierz po zniknięciu ciała Jezusa. Naprawdę fajny film ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie