Rozwiązanie konkursu: Do kogo trafią książki „My i cała reszta”?

Być może jesteś na liście laureatek!
Rozwiązanie konkursu: Do kogo trafią książki „My i cała reszta”?
Fot. mat. prasowe
08.03.2016

Z okazji Dnia Kobiet wspólnie z wydawnictwem HarperCollins zorganizowałyśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania było 5 egzemplarzy książki „My i cała reszta” (więcej na temat bestsellerowej powieści przeczytacie TUTAJ). Zadanie konkursowe brzmiało: co napisałabyś w krótkim liście do swojej rodziny, gdybyś wiedziała, że zostanie odczytany dopiero za kilkanaście lat?

Skrycie liczyłyśmy na Waszą inwencję twórczą i nie zawiodłyśmy się! Oto 5 laureatek, do których trafi światowy bestseller autorstwa Bridget Asher!

1. Karolina O., Ludwin

„Kochani... nie wiem kto z Was trzyma akurat mój list w swoich dłoniach, ale wiem, że Ty który/która to czynisz, jesteś osobą wyjątkową, bo każdy z mojej najbliższej rodziny, kto miałby możliwość przeczytania tego listu, właśnie taki jest. Mam Wam do przekazania jedną bardzo ważną wiadomość. KOCHAM WAS, najszczerzej i najmocniej jak tylko potrafię. Ze względu na to, że nie zawsze miałam odwagę Was o tym zapewniać, a niekiedy nasze spory i zachowania, którymi się kierowaliśmy, uprzykrzały nam niepotrzebnie wspólne chwile, kradnąc miejsce radości, właśnie teraz pragnę Wam przypomnieć, co naprawdę do Was czuję.

Dzięki Wam jestem takim, a nie innym człowiekiem i znajduję się w miejscu, w którym dokładnie chcę się znajdować. Ukształtowaliście mnie i daliście poczucie bezpieczeństwa, za które ogromnie Wam dziękuję.

Reasumując i korzystając z okazji, że czytacie to pewnie dłuuugi czas od dnia kiedy to piszę, przyznaję się że, to ja dzisiaj tj.03.03.2016 roku zbiłam cały pojemnik z 10-tką jajek, a nie nasz kot, jak Wam powiedziałam :D Całuję!”

2. Aneta W., Wrocław

„Droga Rodzino, której jeszcze nie mam...

Skoro to czytacie, to znaczy, że się udało!!!

.....i istniejecie... :)

Więc moje życie nie jest puste, samotne i bezcelowe, jak w tym momencie (piszę ten list w marcu 2016 roku) A moje marzenia się spełniły :) - spotkałam dobrego mężczyznę, który zaakceptował mnie i moje wady, a ja odważyłam się z Nim być... Stworzyliśmy bezpieczny dom dla naszych dzieci i wychowaliśmy je najlepiej, jak potrafiliśmy.

Droga Rodzino,

Musicie wiedzieć, że jesteście wszystkim, czego w życiu pragnęłam...

Buziaki”

My i cała reszta

Fot. mat. prasowe

3. Katarzyna R., Brzozów

W tym liście przeprosiłabym na pewno swoich rodziców oraz rodzeństwo za to, że uciekłam z domu w dzień swoich osiemnastych urodzin, zostawiając im tylko kartkę z napisem „Wiem, co robię, nie szukajcie mnie”. I nadal nie wróciłam… Wytłumaczyłabym im, dlaczego tak zrobiłam, zaszłam w ciążę z moim obecnym już mężem, a sprawa ta wtedy tak mnie przerosła, że nie wiedziałam, co mam zrobić. Bałam się, co powiedzą rodzice, sąsiedzi, ludzie w szkole i wyprowadziłam się na drugi koniec Polski.

Chciałabym ich też zaprosić do nas do domu, chciałabym aby poznali swoją wnuczkę, chciałabym się po prostu do nich przytulić i pokazać, że jednak mimo wszystko podołałam roli matki, mimo tak młodego wieku. Na koniec napisałabym, że ich kocham i nigdy o nich nie zapomniałam.

Chciałabym zrobić to już teraz, ale nie wiem czy jestem na to gotowa, nie wiem czy oni są na to gotowi...”

4.  Natalia N., Tymowa

Niestety, należę do grona osób, które mają trudności z mówieniem o swoich uczuciach, emocjach czy troskach i wszystko przeżywają wewnętrznie. Dlatego, osobą z mojej rodziny, do której chciałabym napisać taki list, jest mój mąż. Z pewnością wie on, jak bardzo go kocham, jednak zasługuje na o wiele więcej pięknych słów. Chciałabym mu powiedzieć, jakim jest wspaniałym człowiekiem, ile dzięki niemu doświadczyłam radości, szczęścia, ile dni dzięki niemu stało się piękniejszych. Ale także chciałabym podziękować mu za to, że jest najwspanialszym przyjacielem, oparciem i pomocą - takim moim Aniołem Stróżem, dzięki któremu nigdy nie czuję, że jestem sama i wiem, że zawsze jest ktoś, kto stoi po mojej stronie. Zapewne taki list nie byłby wcale krótki, zajęłoby mi przynajmniej kilka stron napisanie za co go kocham, podziwiam, ile mu zawdzięczam i za co mu dziękuję - a gdyby go w końcu przeczytał za kilkanaście lat to mam nadzieję, że usłyszałabym, że przez te wszystkie lata był ze mną równie szczęśliwy, jak ja z nim :)

Niedługo na świat przyjdzie nasz pierwszy synek. Do niego także napisałabym list, w którym zawarłabym radę na całe jego przyszłe życie - żeby starał się być taki jak jego tata, a wtedy na pewno będzie szczęśliwym człowiekiem i wszyscy wokół niego także.”

My i cała reszta

Fot. mat. prasowe

5. Patrycja M., Zabrze

„Moi drodzy,

Moje życie dzięki Wam zawsze było pełne miłości i szczęścia. Nigdy mi niczego nie brakowało, bo zawsze wszystko mi dawaliście, a przede wszystkim swoją miłość. Przepraszam Was wszystkich, że nie zrobiłam wszystkiego, co należy.

Przez swoją bezsilność dwa razy zrezygnowałam ze studiów, nie potrafiłam ogarnąć prawa jazdy, bo mi się nie chciało. Przez depresję, w jaką popadłam z powodu miłości, nie potrafiłam zająć się swoim życiem, choć już dawno powinnam to zrobić. Mimo to wszyscy wspieraliście mnie w moim cierpieniu. Płacząc, leżąc na podłodze, nie potrafiąc wstać, myślałam tylko o tym, jak bardzo boję się dorosnąć, choć już od roku byłam dorosła.

Nadal boję się życia i podejmowania trudnych decyzji, a teraz stoję przed taką. Lada chwila otworzę własną firmę. Udaję, że się nie boję, ale prawda jest inna. Pragnę tego z całego serca, bo wiem, że znajdę sobie miejsce na świecie i będę robić to, co kocham, ale ta cała odpowiedzialność mnie przeraża. Wiem jednak, że mnie nie zostawicie.

Nie powiem Wam teraz o moim strachu, bo już wystarczająco dużo razy Was zawiodłam, podejmując złe decyzje. Bo nie walczyłam... Teraz chcę Wam pokazać, jaka jestem silna i że się nie poddam. Gdy to przeczytacie, mam nadzieję, że już będę osiągać sukcesy i będziecie ze mnie dumni. Kocham was.”

Laureatkom serdecznie gratulujemy - nagrody trafią do Was w ciągu 20 dni roboczych.

Wszystkim Czytelniczkom składamy przy okazji serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet. Bądźcie silne, inspirujcie mężczyzn, wspierajcie inne kobiety. Wszystkiego dobrego!

Informacje o premierach wydawnictwa HarperCollins i konkursy z książkami znajdziesz na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/HarperCollinsPolska

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo