Premiera filmu `Carol` już 4 marca! Dlaczego musicie go zobaczyć?

Odważny romans, który powali widzów na kolana za sprawą doskonałych kreacji dwóch aktorek - Cate Blanchett i Rooney Mara. Prowokacyjny, smutny, ale i inteligentny.
Premiera filmu `Carol` już 4 marca! Dlaczego musicie go zobaczyć?
01.03.2016

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki – najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat (The Guardian). Carol to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett (Blue Jasmine), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem).

Carol jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy I Am Not There, Idola i Daleko od nieba. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes, gdzie Rooney Mara otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Film otrzymał w tym roku pięć nominacji do Złotych Globów, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA.

Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć - Todd Haynes.

Reżyseria: Todd Haynes
Scenariusz: Phyllis Nagy, na podstawie powieści Patricii Highsmith The Price of Salt
 
Zdjęcia: Ed Lachman
Muzyka: Carter Burwell
Montaż: Affonso Goncalves
Scenografia: Judy Becker
Kostiumy: Sandy Powell
W rolach głównych:
 
Cate Blanchett Carol Aird
Rooney Mara Therese Belivet
Kyle Chandler Harge Aird
Jake Lacy Richard Semco
Sarah Paulson Abby Gerhad
Producenci wykonawczy
Tessa Ross, Dorothy Berwin, Thorsten Schumacher, Bob Weinstein, Harvey Weinstein, Danny Perkins, Cate Blanchett, Andrew Upton, Robert, Jolliffe
Producenci
Elizabeth Karlsen, Stephen Woolley, Christine Vachon
Wielka Brytania, USA
rok produkcji: 2015
czas trwania: 118 min
Dolby Digital 
Carol

Film `Carol`

Carol

Film `Carol`

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2016 17:28
Widziałam już naprawdę wiele filmów, ale ten nie porywa. Brawo dla Cate, która zagrała niesamowicie dobrze. Do kina? Hmm, raczej nie, będziecie się nudzić. Lepiej w domu, bo nie za dobry.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo