Nowości książkowe, które musisz znać (Idealne dla samotnych na WALENTYNKI)

Oto książki, które sprawią, że spędzane samotnie walentynki, będą jednym z najlepszych dni w roku!
Nowości książkowe, które musisz znać (Idealne dla samotnych na WALENTYNKI)
Fot. Thinkstock
12.02.2016

Dla niektórych zbliżające się walentynki to powód do radości i świętowania, dla pozostałych – dzień jak co dzień. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy, nie znaczy wcale, że musisz pogrążać się w smutku i zwątpieniu oraz robić wszystko, aby zapomnieć o Dniu Zakochanych. Wręcz przeciwnie, uczyń z niego swoje własne święto, podczas którego będziesz oddawać się lenistwu i relaksować. Z naszej strony proponujemy lekturę kilku nowości. Na liście znajdują się pozycje zarówno mniej, jak i bardziej ambitne. Tematyka jest dowolna. 

Zwróć uwagę na te książki. Na pewno niejedna z nich przypadnie Ci do gustu!

Polecamy także: Seriale dla kobiet, które trzeba obejrzeć! Popularne & mało znane

`Dżoker` Michał Piedziewicz

Gdynia, czerwiec roku 1929. W rosnącym dynamicznie mieście przecinają się ścieżki młodej urzędniczki Łucji, jej rówieśnika, początkującego dziennikarza Adama Grabskiego, oraz Krzysztofa Wilczyńskiego – weterana wojen (choćby z bolszewikami), a współcześnie uczestnika przemytniczych wypraw nad granice z Rzeszą i Wolnym Miastem. 

Dżoker to opowieść o Polsce, która z jednej strony cieszy się odzyskaną niedawno wolnością, a z drugiej wierzy w świetlaną – wreszcie! – przyszłość. Opowieść o kryzysie, ale i o wojnie – w której nadejście trudno uwierzyć. Oraz o dziewczynie, która musiała stać się silna.

książki na walentynki

Fot. Thinkstock

`Lustrzany świat Melody Black` Gavin Extence

Jak to nieraz w życiu bywa, wszystko zaczęło się od trupa. To był zwykły sąsiad, nie ktoś, kogo Abby dobrze by znała, jednak mimo wszystko… Znalezienie zwłok, podczas gdy przyszło się pożyczyć puszkę pomidorów, może być lekko szokujące. A przynajmniej powinno być.  

Brytyjski humor, literacki talent i nieszablonowa historia. "Lustrzany świat Melody Black" jest drugą powieścią Gavina Extence’a, autora znanej już polskim czytelnikom książki "Wszechświat kontra Alex Woods". To szalenie błyskotliwa i uszczypliwie prawdziwa opowieść o tym, że każdy ma swoje wzloty i upadki, a życie bardzo łatwo potrafi wyślizgnąć się z rąk. 

książki na walentynki

Fot. Thinkstock

`Historia ucieczki` Elena Ferrante

Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z "Genialnej przyjaciółki" i "Historii nowego nazwiska", to młode kobiety, które szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, porzuciła jednak męża i dostatnie życie. Trafia do fabryki, gdzie  pracuje w bardzo ciężkich warunkach.

Elena opuściła Neapol, a sprzedażowy sukces jej książki otworzył jej drzwi do świata zamożnych i wykształconych ludzi. Obie kobiety  przez lata próbowały pokonać biedę i ignorancję, walcząc o swoją niezależność.

Teraz ich życie biegnie w zawrotnym tempie, przeplatając chwile nadziei i niepewności, napięcia i rywalizacji. Nadal łączy je silna, choć burzliwa przyjaźń, prowadząc do nieoczekiwanych spotkań i zwrotów akcji.

Jak znaleźć czas na czytanie? 10 pomysłów

książki na walentynki

Fot. Thinkstock

`Nie ma Albertyny` Marcel Proust

Albertyna odchodzi. Zostawia bohatera, potem umiera, a następnie odchodzi z pamięci. Proust opisuje z chirurgiczną dokładnością proces znikania człowieka z życia i pamięci ludzkiej.

"Nie ma Albertyny" to szósty tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu", uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł "W stronę Swanna", druga "W cieniu zakwitających dziewcząt", trzecia "Strona Guermantes", czwarta "Sodoma i Gomora", piąta "Uwięziona").

książki na walentynki

Fot. Thinkstock

`Dziewczyna z ogrodu` Parnaz Forountan

Zagubiona dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z presją otoczenia, która pogłębia się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że dziecka spodziewa się jej szwagierka. Z czasem Rakhel zaczyna hodować w sobie zazdrość i mściwość, które na zawsze ją odmienią. Wkrótce sfrustrowany Asher podejmuje fatalną w skutkach decyzję, która zaważy na losach całej rodziny i zatruje duszę Rakhel tak, że ta nie cofnie się już przed niczym, aby ocalić swój status.

Niezwykły debiut literacki. Trzymająca w napięciu opowieść o pożądaniu, obsesji i władzy, które doprowadzają do upadku zamożnej rodziny perskich Żydów w XX-wiecznym Iranie.

książki na walentynki

Fot. Thinkstock

`Ptak dobrego Boga` James McBride

W 1857 roku ważą się losy stanu Kansas, rozdartego między zwolennikami niewolnictwa, a jego przeciwnikami. Mały Henry Shackleford zrządzeniem losu zostaje wciągnięty w oko tego cyklonu. Porwany przez znanego abolicjonistę Johna Browna, włączony do jego armii obdartusów i głodomorów walczących z niewolnictwem, próbuje uniknąć śmierci przebrany za dziewczynę.

"Ptak dobrego Boga" Jamesa McBride’a to książka, która czerpie z najlepszych tradycji amerykańskiej powieści łotrzykowskiej i twainowskiego humoru.

W nowym numerze `Swimsuit Sports Illustrated` wystąpiła 56-letnia modelka! Z jakim efektem?

książki na walentynki

Fot. Thinkstock

`Angole` Ewa Winnicka

W brytyjskiej prasie raz po raz pojawiają się artykuły o „polskiej inwazji” na Wyspy. Istotnie, według ostrożnych szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyemigrowało tam ponad siedemset tysięcy Polaków. Mówi się o milionie, a czasem o dwóch. Ewa Winnicka podróżuje po Wielkiej Brytanii i oddaje głos owym „najeźdźcom”, wywodzącym się ze wszystkich grup społecznych. Pyta, jak polscy inteligenci, robotnicy, drobni przedsiębiorcy, studenci i bezdomni widzą kraj, do którego przybywają. Każda historia to gotowy scenariusz filmowy. 

Źródło: opisy pochodzą z www.empik.com

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo