Premiery kinowe, których nie możesz przegapić!

Z pewnością znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby preferujące ambitne kino, jak i ci, którzy wolą dzieła komercyjne.
Premiery kinowe, których nie możesz przegapić!
Fot. Thinkstock
14.01.2016

Dla wszystkich kinomaniaków nadszedł teraz dobry okres. Repertuar kinowy przedstawia się naprawdę zachęcająco. Z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno osoby preferujące ambitne kino, jak i ci, którzy wolą dzieła komercyjne.

Które filmy są najbardziej oczekiwane? Przekonajmy się!

Nienawistna ósmeka, reż. Quentn Tarantino, premiera 15 stycznia

Nienawistna ósemka jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego sezonu. To western, w którym zagrają m. in Tim Roth, Samuel L. Jackson i Kurt Russell. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Ennio Morricone. Jesteście ciekawi, czym Tarantino zaskoczy nas tym razem?

Opis fabuły

Dwaj łowcy głów, próbując znaleźć schronienie przed zamiecią śnieżną, trafiają do Wyoming, gdzie wplątani zostają w splot krwawych wydarzeń.

premiery kinowe

Fot. Thinkstock

Moje córki krowy, reż. Kinga Dębska, premiera 8 stycznia

Wspaniała gra aktorska Agaty Kuleszy, Gabrieli Muskały, Marcina Dorocińskiego oraz Mariana Dziędziela sprawia, że mamy do czynienia z kawałkiem naprawdę dobrego kina.

Opis fabuły

Choroba matki sprawia, że jej córki, które różnią się od siebie niczym ogień i woda, starają się polepszyć swoje relacje. Obie bohaterki zmagają się w życiu z różnymi problemami (samotność, bezrobotny mąż), a gdy do tego pojawia się troska o zdrowie jednego z rodziców, konflikt staje się nieunikniony.

premiery kinowe

Fot. Thinkstock

Moja miłość, reż. Maïwenn, premiera 15 stycznia

Moja miłość to melodramat produkcji francuskiej. W rolach głównych zobaczymy męskiego Vincenta Cassela i Emmanuelle Bercot.

Opis fabuły

Georgio pojawia się w życiu Tony nieoczekiwanie i zmienia je o 180 stopni. Związek z królem życia to jedna wielka zabawa.

Źródło (opisy fabuły): filmweb.pl

premiery kinowe

Fot. Thinkstock

Dziewczyna z portretu, reż. Tom Hooper, premiera 22 stycznia

Tom Hooper wyreżyserował dramat biograficzny, w którym porusza kontrowersyjny temat zmiany płci. Hooper jest również twórcą nagrodzonego Oscarem filmu Jak zostać królem z 2010 r. Czy jego najnowsze dzieło także odniesie sukces?

Opis fabuły

Małżeństwo artystów malarzy - Einara i Gerdy Wegener zostaje poddane próbie, gdy mężczyzna zmienia płeć.

premiery kinowe

Fot. Thinkstock

Syn Szawła, reż. László Nemes, premiera 22 stycznia

W zimowym repertuarze oczywiście nie mogło zabraknąć dzieła, które poruszałoby tematykę II wojny światowej, Żydów i obozów koncentracyjnych. Tym razem zostanie ona przedstawiona oczami węgierskiego reżysera.

Opis fabuły

Pracujący w krematorium więzień Auschwitz rozpoznaje ciało swego syna. Za wszelką cenę - na przekór obozowej rzeczywistości, pragnie go godnie pochować.

premiery kinowe

Fot. Thinkstock

Zjawa, reż. Alejandro González Iñárritu, premiera 29 stycznia

Jednym z największych atutów filmu jest obsada, w której zobaczymy Leonardo DiCaprio. Czy tym razem aktorowi uda się dostać Oscara?

Opis fabuły

Akcja filmu przenosi nas do 1822 r. Hugh Glass to znany podróżnik, który w trakcie jednej z wypraw zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia i jednocześnie zdradzony przez towarzyszy. Aby przetrwać, będzie musiał zmierzyć się z przeciwnościami losu.

premiery kinowe

Fot. Thinkstock

Joy, reż. David O. Russell, premiera 8 stycznia

Russell stworzył komediodramat, w którym zobaczymy Jennifer Lawrence, Bradleya Coopera oraz Roberta De Niro.

Opis fabuły

Film opowiada o losach samotnej matki, która musi pracować na kilku etatach, aby utrzymać swoją rodzinę. Pewnego dnia kobieta wpada na genialny pomysł – konstruuje samowyżymyjącego się mopa. Wkrótce jej wynalazek przynosi dochód, o którym dotychczas nie śniła…

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2016 15:38
A Star wors-wors-y to gdzie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2016 11:12
Czekam na Nienawistną ósemkę i Zjawę! :)
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 14.01.2016 06:37
ten Tarantino to już naprawdę... mógłby przestać trzaskać te swoje gnioty dla umysłowej gimbazy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo