HOT: Już niedługo w kinach film o Tomaszu Ossolińskim!

Obejrzyj koniecznie, jeśli jesteś fanką mody i… programu „Project Runway”.
HOT: Już niedługo w kinach film o Tomaszu Ossolińskim!
20.05.2014

Ten film to pozycja obowiązkowa dla fanów mody, prawdziwego piękna, jak i wielbicieli programu Project Runaway. 13 czerwca w kinach premiera filmu Tomasz Ossoliński. Before the show”, w którym utalentowany polski projektant pokaże widzom kulisy swojej pracy. To wyjątkowe wydarzenie - to pierwszy w Polsce dokument o artyście ze świata mody.

„Zanim ja zdążyłem go namaścić, to Pan Bóg go namaścił” powiedział o Ossolińskim Jerzy Antkowiak. Tomasz Ossoliński jako 18-latek wkroczył do fabryki ubrań „Bytom” na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność – modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Jedna z jego współpracownic tak mówi o Ossolińskim: „To jedyny znany mi projektant, który potrafi usiąść do stołu, sam wykroić i uszyć”, a Monika Olejnik dodaje, że „jego rzeczy są niezwykłe, tak jak niezwykły jest Tomek”.

 „Tomasz Ossolińki. Before the Show” to absolutnie wyjątkowy dokument o polskim projektancie i modzie. Po raz pierwszy w filmie pokazana zostanie kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. To godzinna wyprawa w świat pełen pasji i miłości do piękna.

 „Tomasz Ossoliński. Before the Show” w KINACH 13 czerwca

Reżyseria: Judyta Fibiger

Zdjęcia: Tomasz Nowak

Montaż: Kuba Motylewski

Muzyka: Daniel Bloom

Komentarze (4)

Ocena: 4.75 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2014 00:25
TYLKO JEDNA STRONA? CO SIĘ DZIEJE PAPILOCIE? ;O
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2014 11:58
Jakie to ma znaczenie dla mody?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2014 11:31
i co w związku z tym?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 20.05.2014 11:31
Juz nie moge sie doczekac!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo