KSIĄŻKA NA DZIŚ: „Bridget Jones. Szalejąc za facetem” Helen Fielding

Ta powieść umili Ci niejeden marcowy wieczór!
KSIĄŻKA NA DZIŚ: „Bridget Jones. Szalejąc za facetem” Helen Fielding
16.03.2014

W poprzednich dwóch książkach Bridget Jones podbiła serca swoim niezwykłym podejściem do życia, w którym jej głównym celem jest znalezienie prawdziwej miłości. Pozycja „Bridget Jones. Szalejąc za facetem” to opowieść o tej samej bohaterce, bogatszej jednak o wiele życiowych doświadczeń i będącej w wieku średnim. Nietrudno się domyślić, że jej cel życiowy nie uległ jednak wielkiej zmianie. Różnica jest taka, że Bridget Jones ma teraz dwoje potomstwa, które przysparza jej nie lada zmartwień, więcej zmarszczek, których bardzo chciałaby się pozbyć oraz większą ilość dylematów, z którymi musi borykać się na co dzień. Dzięki temu w książce pojawia się nowy, piękny wątek miłosny - o miłości matczynej oraz jeszcze więcej sytuacji wywołujących uśmiech na twarzy czytelnika.

Książka Bridget Jones. Szalejąc za facetem” utrzymana jest w tej samej, nieco komediowej, ale także i bardzo życiowej stylistyce. Pojawia się tutaj niestety i wątek dramatyczny, który jednak sprawia, że pozycja nabiera głębszego znaczenia niż jej poprzedniczki, a także jest bardziej życiowa z punktu widzenia osoby czytającej. Nadaje się do czytania zarówno jako kontynuacja lektury oraz jako samodzielna opowieść o dopiero poznanej bohaterce.

Bridget staje przed różnymi wyborami i codziennymi dylematami, które czasami są niezwykle trudne do rozwikłania. Jak bowiem pogodzić sześćdziesiąte urodziny najlepszej przyjaciółki z trzydziestymi urodzinami chłopaka jeśli wypadają w ten sam dzień? Wstrzyknąć sobie botoks i narazić się na śmiertelne zakażenie czy żyć w samotności przez zmarszczki, które powodują, że nikt nie chce na Ciebie spojrzeć? Wiadomo jednak, że dzięki nieodpartemu urokowi i pomocy oddanych przyjaciół bohaterka zawsze obronną ręką wyjdzie z każdej opresji. Bestseller Empiku uczy jak mimo przeciwności losu iść przed siebie z podniesionym czołem. Tak jak Bridget Jones.

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
jelloł (Ocena: 5) 16.03.2014 22:28
Książka jest słaba. Poprzednie części uwielbiam ale ta im nie dorównuje. Może i momentami jest zabawna ale całość jest niespójna i mocno naciągana. Szkoda kasy i czasu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2014 21:31
ksiazka jest fenomenalna i przesmieszna. nie wiem skad w was ludzie tyle jadu. bo to jest pozycja, ktora warto miec na swojej polce na poprawe humoru.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2014 18:24
Zawiodłam sie na ksiażce.. Dla mnie klapa. Aż raz sie zaśmiałam.
odpowiedz
jonsey (Ocena: 5) 16.03.2014 16:30
jako fanka zarówno Marka jak i Bridget muszę powiedzieć, że strasznie się spłakałam, ale i uśmiałam. książka jest boska.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2014 13:01
słyszałam,że nuda
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo