„Chcę żyć” – autobiografia Michała Piróga (Będzie wydawniczy HIT?)

Książka już od 16 kwietnia w księgarniach.
„Chcę żyć” – autobiografia Michała Piróga (Będzie wydawniczy HIT?)
08.03.2014

Michał Piróg w odważnej autobiografii opowiada o kulisach medialnego świata oraz o tym, jak  tak kontrowersyjnej osobie udało się odnaleźć własną drogę w bezwzględnym świecie showbiznesu. Kiedy był dzieckiem lekarze przepowiadali, że nie będzie chodził. Jednak dzięki swej determinacji został uznanym tancerzem i choreografem. Za najważniejsze uznaje  zasady: być wiernym sobie i nie przestawać walczyć o swoje marzenia. „Chcę żyć” to bardzo osobista historia postaci z pierwszych stron gazet, a przy okazji uniwersalna opowieść o trudnej drodze do spełniania marzeń.

Michał Piróg jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego showbiznesu. „Chcę żyć” to jego pierwsza, bardzo szczera autobiografia. Swoją opowieść zaczyna od historii z wczesnego dzieciństwa. Urodził się w Kielcach. Rodzice półtorarocznego Michała usłyszeli smutną diagnozę: w wyniku zbyt dużej dawki szczepionki chłopiec miał nigdy nie stanąć na nogi. Historia potoczyła się jednak inaczej. Walka z chorobą sprawiła, że stracił wiele dni dziecięcej swobody, zyskał jednak wrażliwość, która ukształtowała jego dalsze losy. W wieku 16 lat odkrył, że miłością jego życia jest taniec. Specjaliści orzekli, że już za późno na profesjonalną karierę. Dzięki determinacji Michał zdołał udowodnić, jak bardzo się mylili.

Michał Piróg Chcę żyć

W „Chcę żyć” Michał opisuje wszystkie przeszkody, które musiał pokonać, aby dotrzeć tam, gdzie zawsze pragnął. Przedstawia kluczowe momenty swojego życia, punkty zwrotne, w których odkrył swą prawdziwą tożsamość. Bezkompromisowość oraz absolutna uczciwość autora sprawiają, że książka na długo pozostaje w pamięci. Po pierwsze jest to historia jednostki o silnym charakterze i ogromnej wrażliwości, jej walki z systemem i drodze do odnalezienia w sobie równowagi. Po drugie opowieść ta obnaża właściwe polskiemu społeczeństwu kompleksy i zahamowania. Michał otwarcie mówi o swoim homoseksualizmie, nie waha się także opowiedzieć o atakach, z jakimi na co dzień się spotyka z tego powodu. Bez żalu i goryczy, za to z głęboką refleksją nad motorem ludzkich działań opowiada o tym, co mu w świecie przeszkadza oraz co go motywuje. Autor przepuszcza polską rzeczywistość przez pryzmat własnych doświadczeń, uzyskując tym samym wyrazisty obraz konfliktu – tego wewnętrznego, ale i międzyludzkiego, międzypokoleniowego.

Być wiernym sobie – nawet jeśli wszyscy wokół uważają cię za nieco zwariowanego. Nie przestawać marzyć – nawet jeśli twoje marzenia wydają się nierealne. Pozwolić sobie na miłość – nawet jeśli miałaby wywołać sprzeciw  i wymagać poświęceń. Na własnym przykładzie Michał pokazuje, że zawsze warto mówić głośno o swoich przekonaniach. „Chcę żyć” to inspirująca opowieść o dążeniu do szczęścia, które jest prawem każdego.

Michał Piróg Chcę żyć

Michał ma wiele twarzy – utalentowany tancerz z wieloma sukcesami na koncie, obecnie choreograf, postać medialna, ale przede wszystkim chłopak z małego miasta z bardzo typowymi pragnieniami: samorealizacji, wolności i szczerej miłości. Pełen dystansu wobec siebie, nie stwarza go wobec innych – jest lubiany ze względu na swoją otwartość, bezpośredniość i zaangażowanie w sprawy społeczne. „Chcę żyć” to uniwersalna historia o odwadze, na którą trzeba się zdobyć, by zacząć spełniać swoje marzenia oraz o wszystkich ciemnych stronach, które mają te już spełnione.

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 14:13
Nie ma to jak wydawanie autobiografi przez celebrytę. Nie dość że nic nie zrobił dla świata to jeszcze sam napisał o sobie książę. Ewidentnie widać że mu kasy mało. Panie piróg radziła bym sprawdzić w słowniku słowo pokora. Bo w tej osobie ewidentnie jej brak. Ja można napisać książkę o sobie skoro tak na prawde nic ważnego i wielkiego się w życiu nie zrobiło. Ale jeszcze zapłaci za to swoje błaznowanie i naciąganie naiwnych hipsterów z warszawki. :P Dlatego nie kupujcie książki nie sponsorujcie kolejnego celebryty. Niech pracuje za najniższą krajową gej od siedmiu boleści
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 13:45
kiedys wydawalo mi sie, ze to kolejny celebryta, ale im dluzej mu sie przygladam, tym bardziej twierdze, ze to b. madry i rozsadny facet :) nie ma latwo - nie dosc, ze gej, to jeszcze Zyd. w Polsce to DRAMATYCZNA sytuacja. ale on nie traci pogody ducha i robi swoje :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 11:11
A kogo to obchodzi...?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 10:27
Teraz każdy jeden celebryta wydaje jakąkolwiek ksiązkę, żeby kasy sobie dorobić.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2014 09:45
Nie kupujcie książki tego żydowskiego geja. Jak mu się tak bardzo nie podoba w naszym kraju to droga wolna, Izrael stoi otworem.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie