WPADKA DNIA: Polska pisarka została piosenkarką (Co za KICZ! Zamierzony?)

Polska pisarka postanowiła zmienić branżę...
WPADKA DNIA: Polska pisarka została piosenkarką (Co za KICZ! Zamierzony?)
04.03.2014

Choć wskaźniki czytelnictwa w Polsce systematycznie spadają i zdecydowana większość z nas nie zagląda do nawet jednej książki w ciągu roku, jej nazwisko kojarzone jest powszechnie. Dorota Masłowska zadebiutowała głośną powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, za którą otrzymała Paszport „Polityki” i nominację do prestiżowej nagrody Nike. Na najwyższe literackie wyróżnienie musiała jednak poczekać jeszcze kilka lat (statuetka za „Pawia królowej”). Nietypowy styl (debiut określany mianem „powieści dresiarskiej”), kontrowersyjny wizerunek i niewyparzony język stały się jej znakami rozpoznawczymi.

W ubiegłym roku Masłowska powróciła ze swoją trzecią książką „Kochanie, zabiłam nasze koty”, ale równocześnie pracowała nad projektem z zupełnie innej bajki. Młoda pisarka właśnie wydała płytę pod pseudonimem Mister D. Nie jest to typowy, komercyjny album nastawiony na zysk, ale przedsięwzięcie bardzo artystyczne, połączone z wystawą w warszawskiej Raster Gallery oraz filmem „Hardkor Disko”.

Wydawnictwo promuje teledysk do utworu „HAJ$”. Krytycy zarzucają, że to kicz udający sztukę, a fani zachwycają się... sztuką stylizowaną na kicz. Jedno jest pewne, czegoś takiego jeszcze nie widziałyście! Same oceńcie, czy to rzeczywiście wpadka, czy może jednak wybitne dzieło...

Mister D.
Mister D.

Dorota Masłowska jako Mister D. Zobacz szokujący teleysk! >>>

Pierwszy teledysk Mister D. (Doroty Masłowskiej) promujący album „Społeczeństwo jest niemiłe”. HIT czy KIT?

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2014 22:52
Zdecydowanie nie podaba mi się. Nie od dzisiaj wiadomo, że świat kręci sie wokół kasy. Nic odkrywczego. Pseudoprześmiewczy ton przybrany dzieki kiczowi w tym teledysku nie jest ani czymś zabawnym ani wartościowym ani ciekawym artystycznie - przynajmniej w moim odczuciu. Pozdrawiam, D.
odpowiedz
uliaysa (Ocena: 5) 04.03.2014 21:08
genialna płyta! Polecam kupno!
odpowiedz
S (Ocena: 5) 04.03.2014 17:18
Przecież to klip do filmu Hardkor Disco
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2014 15:53
cała gimbaza , pól internetu i ten ich dziwny tok myślenia zamknięty w 3 minutach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2014 14:16
Stylizacja jest przecież obecna w literaturze Masłowskiej, nie dziwię się, że pozostaje jej bliska w projekcie muzycznym...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo