7 piosenek z lat 90., do których mamy sentyment

Proponujemy Wam muzyczną podróż w przeszłość!
7 piosenek z lat 90., do których mamy sentyment
30.01.2014

Lata 90. daleko za nami, jednak niekiedy na ich wspomnienie popadamy w nostalgię. Pamiętacie kolorowe karteczki na wymianę, pachnące gumki do ścierania i  adidasy z diodami? Ówczesnych nowinek technologicznych w dzisiejszych czasach na próżno szukać. Jednak obecnie pozostało coś z tamtych lat – piosenki, do których mamy wielki sentyment. Są mocne, rytmiczne i bardzo uzależniające!

W latach 90. wypromowano wiele wspaniałych kompozycji, których słuchaliśmy codziennie i nadal chętnie do nich powracamy. Dorastaliśmy ucząc się słów i muzyki, tym samym piosenki te stały się częścią naszego życia.

Zobaczcie, jakie przeboje w tamtych latach królowały na listach przebojów, i które każdy z nas doskonale zna!

Madonna „Vogue”

Jedną z kompozycji, o której nie możemy zapomnieć, jest utwór „Vogue” w wykonaniu skandalistki, Królowej Popu - Madonny. Zarówno piosenka, jak i teledysk inspirowane były Nowym Jorkiem. Po tym jak Madonna wypromowała swój utwór, w którym główne skrzypce zagrali tancerze, taniec stał się bardzo popularnym zjawiskiem artystycznym na światową skalę.

Michael Jackson „Black or White”

„Black or White” w wykonaniu Jacksona, tak jak wiele innych jego utworów, miało ukryte drugie znaczenie i nie wpisywało się w radiowe standardy muzyki pop w tamtym okresie. Piosenka otrzymała pozytywne recenzje, co uczyniło ją jednym z najpopularniejszych utworów w karierze Michaela.

Whitney Houston „I Will Always Love You”

„I Will Always Love You” jest piosenką trudną do zaśpiewania, tym samym świadczy o wielkim talencie wokalistki. Z tego też względu piosenka jest taka wspaniała. Większości z nas utwór kojarzy się z filmem „Bodyguard”, w którym główną rolę zagrała Whitney. Jednak wielu ludzi może być zaskoczonych informacją, że „I Will Always Love You” tak naprawdę jest piosenką, którą już w 1974 roku śpiewała piosenkarka country, Dolly Parton!

Toni Braxton „Un-break My Heart”

Utwór wydany latem 1996 roku stał się najbardziej znanym hitem w karierze Toni Braxton. W 1997 roku piosenka przyniosła jej nagrodę Grammy w kategorii Najlepszego Żeńskiego Wokalu. Kiedy pierwszy raz Toni usłyszała tę piosenkę, nastawiona była sceptycznie i nie chciała umieścić jej na swojej płycie. Na całe szczęście dla niej i dla nas, że zdecydowała się dodać ją na listę utworów.

Spice Girls „Wannabe”

Piosenka brytyjskiego girlsbandu jest swoistym symbolem lat 90. Za sprawą tej kompozycji Pikantne Dziewczyny zrobiły błyskawiczną i fenomenalną międzynarodową karierę. Każda mała dziewczynka upodobniała się do wybranej członkini i tak samo chciała tańczyć - jak one w teledysku do „Wannabe”. Może sam tekst nie jest zbyt ambitny, jednak całość sprawia, że utwór jest zaraźliwy i podrywa do tańca.

Celine Dion „My Heart Will Go On”

Kompozycja w wykonaniu Celine Dion jest balladą, którą choć raz w życiu każdy kiedyś w kółko słuchał. Nie wierzycie? Okazuje się, że „My Heart Wll Go On” był numerem 1 na listach przebojów w tamtym okresie, ale to nie wszystko. W 1998 roku piosenka była najlepiej sprzedającym się singlem na całym świecie. 

Britney Spears „Baby One More Time”

Kolejna piosenka, która kojarzy nam się z latami 90. to pierwszy utwór Britney Spears. Spektakularny debiut krążkiem „Baby One More Time” zapewnił piosenkarce długą i udaną karierę. Debiutujący singiel utrzymywał się na pierwszej pozycji listy Billboard zaledwie przez tydzień. Mimo to, utwór „Baby One More Time” zagwarantował Britney niekwestionowaną pozycję Księżniczki Pop.

KLK

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2014 22:14
I Freedom Georga Michaela! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2014 22:06
Spice Girls najlepszy zespół wszechczasów!! Oczywiście z takich do poskakania! :D
odpowiedz
ona (Ocena: 5) 30.01.2014 20:46
moje czasu... ale skoro jest Spice Girlm to gdzie Backstreet Boys?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2014 17:29
To były czasy, teraz muzyka jest beznadziejna, a w każdym teledysku pokazują gołe dupy, bo nic innego do zaoferowania nie mają (oczywiście są wyjątki)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2014 12:53
to piosenki,ktore ciagle leca w radiu i od nich juz tylko na wymioty mi sie zbiera
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo