Filmowy przewodnik weekendowy

Oto najciekawsze propozycje filmowe na sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy
04.01.2014

Sobota, TVP 1, 20:10, Ludzkie dzieci, film SF

Od 2008 r. przez kilkanaście lat na Ziemi nie rodzi się ani jedno dziecko. Większość ludzi żyje z dnia na dzień, bez nadziei na ocalenie gatunku. Są jednak i tacy, którzy walczą o godność i prawa ginącej populacji. Pogrążony w alkoholizmie brytyjski urzędnik państwowy, Theodore Faron, zostaje poproszony przez dowódcę ruchu oporu - swoją dawną miłość, o pomoc czarnoskórej Kee w ucieczce z wyspy. Theo, początkowo niechętny, w końcu się zgadza. Wkrótce okazuje się, że Kee jest w ósmym miesiącu ciąży.

Sobota, TVP 2, 22:10, Deja vu, thriller

Agent federalny Doug Carlin bada sprawę wybuchu bomby na promie pasażerskim, w wyniku którego zginęło kilkaset osób. W trakcie dochodzenia zostają odnalezione zwłoki kobiety, rzekomo jednej z ofiar eksplozji. Jednak sekcja zwłok wykazuje, że kobieta została zamordowana wcześniej. Na dodatek Carlin odnosi wrażenie, jakby już gdzieś ją wcześniej widział. Jego przypuszczenia okazują się prawdziwe, gdy do akcji wkracza jednostka specjalna, która może cofnąć się w czasie i sprawdzić, co rzeczywiście wydarzyło się na promie.

Sobota, TVN, 20:00, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, melodramat

Niezwykła opowieść o człowieku, który rodzi się jako starzec, a wraz z upływem czasu młodnieje. Jego matka umiera po porodzie. Ojciec przerażony brzydotą syna porzuca go pod drzwiami domu starców. Opuszczonym chłopcem z troską i poświęceniem opiekuje się czarnoskóra Queenie. Z upływem lat Benjamin młodnieje i zaprzyjaźnia się z Daisy, wnuczką jednej z pensjonariuszek. Po latach, kiedy Benjamin jest w kwiecie wieku, a Daisy dorosłą kobietą, ich drogi ponownie się zejdą.

Sobota, Polsat, 20:00, Jerry Maguire, dramat obyczajowy

Jerry Maguire jest jednym z najlepszych agentów pośredniczących między wybitnymi sportowcami i klubami. Mężczyzna cieszy się sympatią w środowisku, dopóki nie wygłasza publicznego wystąpienia podczas, którego potępia zakłamanie, bezduszność i zachłanność ludzi z jego branży. Traci wszystkich przyjaciół i klientów, z wyjątkiem Roda Tidwella, zapatrzonego w siebie gracza futbolu amerykańskiego, którego nikt inny nie chce reprezentować. Jedyne wsparcie otrzymuje od zakochanej w nim sekretarki, Dorothy.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Niedziela, TVP 1, 21:25, Wojna domowa, komedia romantyczna

Młody Anglik John Whittaker zakochuje się szaleńczo w seksownej Amerykance, którą wkrótce poślubia. Ona nie przypada do gustu jego konserwatywnej matce, która wolałaby mieć za synową dziewczynę z brytyjskiej arystokracji. Pewna siebie Larita nie zamierza jednak pozostać obojętna na uszczypliwe uwagi teściowej i odpłaca jej pięknym za nadobne. Na niełaskę żony naraża się także trzymający stronę atrakcyjnej synowej ojciec Johna. W posiadłości Whittakerów aż wrze od intryg.

Niedziela, TVN, 20:00, Mroczna dzielnica, film sensacyjny

Z pilnie strzeżonego magazynu policyjnego w Detroit ginie 50 kilogramów heroiny. Ktoś w ten prosty sposób wzbogacił się o 5 milionów dolarów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Orin Boyd, policjant wyznający zasadę, że by skutecznie bronić prawa, czasem należy je łamać. Orin samotnie nie dotrze do prawdy. Szybko przekonuje się, że będzie potrzebował wsparcia, nie tylko ze strony stróżów prawa.

Niedziela, Polsat, 20:05, Jak rozpętałem II wojnę światową: Ucieczka, komedia

Wojenna farsa o pechowym szeregowcu Franku Dolasie, który chce koniecznie zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale wplątuje się w coraz bardziej niesamowite tarapaty. 31 sierpnia 1939 roku Dolas przybywa na granicę niemiecką w plutonie mającym wzmocnić obronę stacji kolejowej. Zasypia, a jego karabin przypadkowo strzela. Franek jest przekonany, że rozpętał wojnę. Dostaje się do niewoli niemieckiej. W stalagu chce zorganizować ucieczkę, ale jego przesadny entuzjazm razi obozowych konspiratorów.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.01.2014 14:26
ciekawy przypadek.... Tak! polecam! genialne kino
odpowiedz

Polecane dla Ciebie