Filmowy przewodnik weekendowy

Sprawdź, co warto obejrzeć dzisiaj w telewizji!
Filmowy przewodnik weekendowy
28.12.2013

Sobota, TVP 1, 20:20, Tak to się teraz robi, komedia romantyczna

Kassie i Wally są najlepszymi przyjaciółmi. Kassie to kobieta w średnim wieku, która nie ma szczęścia w miłości. Decyduje się na dziecko poczęte za pomocą sztucznego zapłodnienia. Wally nie potrafi pogodzić się z decyzją Kassie, jednak nadal nie umie się przyznać, że jest w niej zakochany. Na jednej z imprez pijany Wally podmienia spermę dawcy na swoją. Następnego dnia mężczyzna nie pamięta, co zrobił, a Kassie wyjeżdża z miasta. Po siedmiu latach kobieta wraca wraz z synem, Sebastianem. Wally zauważa podobieństwo między sobą a chłopcem.

Sobota, TVP 2, 22:05, Tunel, film katastroficzny

W biegnącym pod rzeką tunelu łączącym Manhattan z New Jersey dochodzi do wypadku drogowego. Eksplozja rozsadza ciężarówkę wiozącą materiały wybuchowe. Kula ognia przetacza się przez tunel, zmiatając wszystko, co napotyka na swojej drodze. Naruszone wybuchem sklepienie obrywa się w kilku miejscach. Oba końce tunelu zostają zasypane, a do środka zaczyna wdzierać się woda. Ludzie, którzy ocaleli z katastrofy, zostają uwięzieni. Kit Latura, były szef nowojorskich służb ratowniczych, rusza na pomoc ofiarom.

Sobota,TVN, 20:00, Z ust do ust, komedia

Życie Sary nie napawa jej optymizmem. Wprawdzie pracuje ona w redakcji New York Timesa, lecz zajmuje się pisaniem nekrologów. Ma wątpliwości dotyczące narzeczonego, z którym planuje ślub. Na przyjęciu weselnym młodszej siostry jej babcia opowiada historię sprzed lat, kiedy to ona i nieżyjąca już matka Sary kochały się w tym samym mężczyźnie. Dziewczyna łączy elementy tej układanki i dochodzi do wniosku, że obie kobiety były pierwowzorami bohaterek filmu `Absolwent` z 1967 roku. Rozpoczyna poszukiwania tajemniczego kochanka matki i babki.

Sobota, Polsat, 20:05, Cienka czerwona linia, dramat wojenny

Jesienią 1942 roku oddział strzelców armii amerykańskiej ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal na Pacyfiku. Kompania wraz z niedobitkami oddziału marines wyrusza w głąb wyspy, w kierunku wzgórza 210, strategicznej placówki wroga. Początkowo opór wroga jest niewielki. Wkrótce rozpoczyna się krwawa walka o przetrwanie. Z pozoru łatwe zdobycie obiektu okazuje się akcją samobójczą. Wszystkich żołnierzy, od oficerów po szeregowców, zaczynają łączyć silne więzy emocjonalne, które niejednokrotnie mają zadecydować o ich losie.

z ust do ust

Niedziela, TVP 1, 21:20, Dlaczego nie!, komedia romantyczna

Małgosia kończy studia na Akademii Sztuk Pięknych, marzy o pracy w agencji reklamowej. Jednak w świecie rządzonym przez przebojowych yuppies i uwodzicielskie seksbomby zdobycie posady nie jest proste. Małgosię spotykają same rozczarowania; utrzymuje się, rozwożąc pizzę, a jej chłopak ogląda się za innymi dziewczynami. Na przekór przeciwnościom losu dziewczyna nie poddaje się. Wkrótce w jej życiu pojawia się Janek, prezes firmy reklamowej, a wraz z nim dwie rywalki - Ewa, szefowa firmy cateringowej, i Renata, gwiazda agencji reklamowej.

Niedziela, TVN, 23:25, Sekta, thriller

Pochodzący z robotniczej rodziny Luke McNamara chciałby po ukończeniu college`u studiować prawo na Uniwersytecie Harvarda. Ma nadzieję, że przystąpienie do tajnej organizacji studenckiej pomoże mu w realizacji tego marzenia. Chłopak zaprzyjaźnia się z jednym z członków, Calebem. Seria nieszczęśliwych wypadków, szczególnie zaś samobójstwo przyjaciela, sprawiają, że Luke zaczyna dociekać prawdy o stowarzyszeniu, którego jest członkiem. Chłopak dociera do dowodów obciążających Littena Mandrake`a, prezesa organizacji.

Niedziela, Polsat, 20:05, Michael Jackson: This Is It, film dokumantalny

Zapis ostatnich dni pracy Michaela Jacksona, zmarłego niespodziewanie w czerwcu 2009 roku. Większość materiału zawartego w filmie powstała podczas przygotowań artysty do serii koncertów `This is it`, które miały odbyć się w Londynie. Planowano, że będą to ostatnie występy wokalisty, podsumowujące jego wieloletnią karierę. Autorzy pokazują sceny przygotowań do spektakularnego widowiska. Wrażenie robią niezwykła scenografia i efekty specjalne. W materiale znalazły się wypowiedzi współpracowników gwiazdora i samego Michaela.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
EMCIA (Ocena: 5) 28.12.2013 16:07
Super .Będę oglądała "Z ust do ust"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie