Co dziś warto zobaczyć w telewizji?

Oto streszczenia najciekawszych filmów!
Co dziś warto zobaczyć w telewizji?
26.12.2013

TVP 1, 21:55, Król Skorpion, film fantastyczny

Trzy tysiące lat przed Chrystusem. Wódz Memnon wierzy, że jego przeznaczeniem jest panowanie nad światem jako legendarny Król Skorpion. Zabija więc wszystkich, którzy stawiają mu opór. Dzięki przepowiedniom szamanki Cassandry jego wojska są niepokonane. Tylko niewielka grupa koczowników stawia opór pochodowi żołnierzy z Gomory. Szansę na przetrwanie widzą w zgładzeniu szamanki. Wojownik Mathayus porywa kobietę i ucieka z nią na pustynię. Wkrótce między dwojgiem ludzi rodzi się uczucie. Tymczasem Memnon wysyła za zbiegami zaufanego człowieka.

TVP 2, 22:25, Uwikłanie, film kryminalny

Psychoterapeuta dr Cezary Rudzki leczy Henryka Telaka kontrowersyjną metodą ustawień Berta Hellingera. Telak zostaje zamordowany w trakcie terapii. Śledztwo wszczyna prokurator Agata Szacka, która wcześniej zajmowała się przestępczością gospodarczą. Współpracuje z nią komisarz policji Sławomir Smolar, kolega ze studiów i były kochanek. Początkowo podejrzanymi są uczestnicy seansu, z czasem ślady zaczynają prowadzić w stronę PRL-owskiej przeszłości i współczesnego biznesu. Prokurator Szacka dociera do spraw, o których od lat krążą legendy.

TVN, 20:00, Pieniądze to nie wszystko, komedia

Tomasz Adamczyk, 50-letni biznesmen, zbił fortunę na produkcji taniego wina. Zmęczony prowadzeniem interesów postanowił rzucić firmę i poświęcić się pasji życiowej, filozofii. Pomysł nie przypadł do gustu jego żonie i szwagrowi. Na leśnej drodze Tomasz ulega wypadkowi. Nieprzytomnego znajduje trójka wiejskich bezrobotnych - byłych pracowników upadłego pegeeru. Postanawiają porwać Adamczyka dla okupu. Ani jednak żona biznesmena, ani wspólnik nie mają zamiaru zapłacić. Tomasz postanawia więc sam zarobić żądaną sumę.

burleska

TVN, 22:10, Showtime, komedia

Detektyw Mitch Preston i patrolowy Trey Sellars występują razem w programie na żywo o pracy policji. O ile jednak Sellars dwoi się i troi, by świetnie wypaść na ekranie, o tyle Preston robi wszystko, by zaprezentować się jak najgorzej. Dokładnie na odwrót niż w rzeczywistości. Producentka telewizyjna wychodzi wprost ze skóry, żeby zmusić Mitcha do współpracy, co w efekcie jeszcze bardziej go usztywnia. As policji wygląda więc na popisowego nudziarza i fajtłapę. Kiepski patrolowy, a zarazem dobry aktor, przedstawia się widowni jak Rambo.

Polsat, 20:00, Burleska, musical

Pochodząca z małego miasteczka Ali marzy o karierze w show-biznesie. Wyjeżdża do Los Angeles, gdzie trafia do The Burlesque Lounge, niegdyś słynnej, a obecnie podupadającej rewii. Właścicielką lokalu jest Tess, była tancerka, która boryka się z problemami finansowymi. Ali zostaje kelnerką, lecz niebawem kierownik sceny i konferansjer odkrywają jej wyjątkowy głos. Dziewczyna trafia na scenę i odnosi sukces. Staje się główną atrakcją rewii. Jednak wraz ze sławą pojawiają się problemy.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo