Filmowy przewodnik weekendowy

Oto najciekawsze propozycje filmowe na sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy
21.12.2013

Sobota, TVP 1, 22:40, Jak ugryźć 10 milionów, komedia kryminalna

Nicholas `Oz` Oseransky mieszka wraz z żoną na przedmieściach Montrealu. W nowym sąsiedzie z przeciwka rozpoznaje chicagowskiego gangstera, Jimmy`ego Tudeskiego, ukrywającego się przed zemstą Janniego Gogolaka. Sophie nakłania męża, by wydał Jimmy`ego mafii. Liczy na nagrodę. W Chicago Nicholas godzi się na współpracę z mafią, przygotowującą plan wyeliminowania Tudeskiego. Stawką w gangsterskich rozgrywkach jest 10 milionów dolarów. Tymczasem jego żona nawiązała współpracę z Tudeskim.

Sobota, TVP 2, 22:15, Ruiny, horror

Amy i Stacy spędzają wakacje w meksykańskim Cancun w towarzystwie Jeffa i Erica. Pod koniec pobytu poznają Niemca Mathiasa i jego greckiego kolegę Dimitria. Ci proponują im wycieczkę do Coba, w którym można obejrzeć ruiny świątyni Majów. Podczas eskapady okazuje się, że Mathias poszukuje zaginionego brata i jego dziewczyny. Podróżni zostają zaatakowani przez Indian. Uciekając przed napastnikami, znajdują schronienie wśród ruin. Komnata, w której Majowie składali ofiary, jest porośnięta winoroślą. Roślina okazuje się groźniejsza niż tubylcy.

Sobota, TVN, 20:00, Polowanie na druhny, komedia

Bez względu na etniczny charakter wesela John i Jeremy przestrzegają sprawdzonego już zresztą wielokrotnie mechanizmu zostania gośćmi weselnymi, polegającego na poznaniu i poderwaniu kobiety podekscytowanej samą myślą o małżeństwie. U schyłku kolejnego udanego sezonu weselnego Jeremy dowiaduje się, że córka ministra skarbu ma wyjść za mąż, co zapewne stanie się wydarzeniem towarzyskim roku. John i Jeremy niezwłocznie gromadzą szczegółowe informacje oraz identyfikują druhny panny młodej, Claire i Glorię, które zamierzają uwieść.

Polowanie na druhny

Sobota, Polsat, 20:05, Titanic, film katastroficzny

Rok 1912, brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie emigrant Jack przypadkowo spotyka arystokratyczną Rose.

Niedziela, TVP 1, 21:25, Notting Hill, komedia romantyczna

William Thacker mieszka w modnej londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Prowadzi księgarnię. Pewnego dnia pojawia się w niej hollywoodzka gwiazda Anna Scott, która kręci w Londynie zdjęcia do najnowszego filmu. Podekscytowany spotkaniem William, wracając z zakupów z kubkami pełnymi soku pomarańczowego, zderza się z aktorką na zakręcie ulicy. Mężczyzna zaprasza Annę do siebie, by mogła się umyć. Ku jego zaskoczeniu ta przyjmuje zaproszenie, a na pożegnanie całuje go. Kilka dni później gwiazda próbuje skontaktować się z Williamem.

Niedziela, TVN, 20:00, Kod Karola Wielkiego, film przygodowy

Uważa się, że skarb Nibelungów jest największym zaginionym skarbem na świecie, ukrytym prawdopodobnie gdzieś w Niemczech. Ludzie poświęcają pieniądze, energię, a czasem życie, aby go odnaleźć. Eik jest jednym z nich. Przed laty starał się udowodnić, że legendarny skarb istnieje. W trakcie poszukiwań ukochana żona Eika i jego najlepszy przyjaciel Albert stracili życie. Dziesięć lat później zostaje odkryty nowy trop. Eik ponownie włącza się do gry. Razem z młodym Justusem i piękną Kathariną rozpoczynają spektakularne łowy poprzez Europę.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie