Artystka robi na drutach z włóczki, którą... NOSI W SOBIE! (SICK?)

Ambitny performance czy obrzydliwość?
Artystka robi na drutach z włóczki, którą... NOSI W SOBIE! (SICK?)
14.12.2013

Sztuka nowoczesna rządzi się swoimi prawami. Jednym z podstawowych jest... absolutny brak zasad. Możesz robić wszystko, na co tylko masz ochotę i wmówić innym, że tak powinno być. Odbiorcy twierdzą, że dzieło jest kompletnie pozbawione sensu? Najwyraźniej nie rozumieją. Nie chcemy wyjść na nieobyte i pozbawione zmysłu artystycznego, więc to „dzieło” pozostawimy do zinterpretowania Wam.

Casey Jenkins jest artystką, która specjalizuje się w gatunku performance. Robi różne dziwne rzeczy, które mają sprowokować publiczność do myślenia. Nie maluje, nie rzeźbi, nie tworzy instalacji, ale sama staje się dziełem sztuki. W swoim najnowszym przedsięwzięciu zaszła bardzo daleko. Jej „występ” jest niezwykle wymagający, bo będzie trwał przez niemal miesiąc. Każdego dnia artystka będzie siedziała na środku galerii sztuki i dziergała szaliczek.

Samo robienie na drutach nie wydaje się aż tak ekscytujące, więc performance potrzebuje jakiegoś urozmaicenia. W tym przypadku będzie to sama włóczka, którą ukryła we własnej pochwie. O co w tym wszystkim chodzi?

Spędzę 28 dni robiąc na drutach z włóczki, którą wsadziłam sobie do pochwy. Każdego dnia biorę nowy kłębek i umieszczam go w sobie. Z wychodzącego ze mnie sznureczka tworzę kolejny fragment dzieła – tłumaczy Casey Jenkins

Jak twierdzi artystka, przedsięwzięcie jest kompletnie bezbolesne. Włóczka jest bardzo miękka, więc kompletnie nie przeszkadza jej, że nosi ją w sobie. Wręcz przeciwnie – sama przyznaje, że to dość przyjemne, a często „stymulujące”. Przedstawienie będzie kontynuowane także w czasie jej okresu. Widzowie na pewno będą jej wdzięczni za takie doznania.

Zobaczcie, jak powstaje to dzieło...

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
G. (Ocena: 5) 19.02.2014 12:23
Jaką wariatką by nie była, trzeba jej przyznać jedno- wie jak zarobić grubą kasę niespecjalnie się wysilając.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2013 23:06
i glupia dupa zarobi miliony
odpowiedz
gosc (Ocena: 5) 15.12.2013 21:37
i cipnik na zime gotowy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 21:32
zastanawia mnie tylko PO CO ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2013 15:52
szaliczki prosto z piczki ;D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo