Filmowy przewodnik weekendowy (Robin Hood, Kill Bill, Evan Wszechmogący)

Te filmy warto obejrzeć!
Filmowy przewodnik weekendowy (Robin Hood, Kill Bill, Evan Wszechmogący)
19.10.2013

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 47

Przypadkowy świadek znajduje w parku umierającą dziewczynę, która przed śmiercią powtarza dwa razy słowo `ona`. Ofiara nie ma przy sobie dokumentów. Klucz do szafki i znalezione na ciele kobiety ślady farby prowadzą Orlicza do jednej ze szkół plastycznych. Wkrótce udaje się ustalić personalia zamordowanej - to uczennica Eliza Pałka. Kiedy pojawiają się Andżelika i Robert Pigoniowie, rodzice półtoramiesięcznej Oli, policjanci zaczynają podejrzewać, że Eliza została zabita przypadkowo, a małą Olę, którą się opiekowała, porwano.

Sobota, TVN, 21:40, Evan Wszechmogący, komedia

Bóg potrzebuje pomocnika, który mógłby zrealizować jego plan. Wybór pada na prezentera wiadomości w stacji telewizyjnej, Evana Baxtera, który został wybrany do Kongresu. Baxter na początku kariery naraża się ekologom i Stwórcy, popierając ustawę nieprzychylną środowisku. Wkrótce Evan zaczyna otrzymywać tajemnicze przesyłki, w których znajdują się antyczne narzędzia ciesielskie i drewno. W końcu Bóg informuje przerażonego śmiertelnika o nadchodzącym potopie i nakazuje mu zbudować arkę, w której zgromadzi pary wszystkich żyjących gatunków.

robin hood

Sobota, TVP 1, 21:25, Robin Hood, film przygodowy

Ostatni rok XII w. Łucznik Robin Longstride służy u boku króla Ryszarda Lwie Serce. Gdy monarcha umiera na polu bitwy, Robin odchodzi z armii. Wraz z nim do Anglii wracają trzej kompani - Mały John, Szkarłatny Will i Allan A`Dayle. Po drodze są świadkami napadu na sir Roberta Loxleya, eskortującego koronę poległego króla. Umierający rycerz prosi, by Robin zawiózł jego miecz ojcu, sir Walterowi Loxleyowi z Nottingham. Robin z drużyną przebierają się za sir Roberta i jego rycerzy, aby bezpiecznie przewieźć do Anglii insygnia Ryszarda Lwie Serce.

Sobota, TVP 2, 22:05, Kill Bill, film sensacyjny

Czarna Mamba, płatna zabójczyni, dowiaduje się, że jest w ciąży. Postanawia porzucić dotychczasowe zajęcie oraz szefa, ojca dziecka. Wyjeżdża do małego miasta, gdzie chce wyjść za mąż za poznanego tam mężczyznę. Bill nie zamierza puścić płazem nielojalności. W czasie ceremonii do kościoła wchodzą jego ludzie i mordują jej uczestników. Kobieta zostaje postrzelona i zapada w śpiączkę. Kiedy po czterech latach budzi się z letargu, poprzysięga zemstę napastnikom. Stopniowo eliminuje członków bandy. Na końcu zamierza rozprawić się z Billem.

przepis na życie

Niedziela, TVP 1, 20:20, Blondynka, odc. 21

Życie w Majakach nabiera tempa. Trwa przygoda życia holenderskich myśliwych. Survival, który zafundował im Manej, na długo zapadnie im w pamięć. Sylwia nie ma czasu na rozmyślania o rozstaniu z Marcinem. Pomaga Belli, której Leo zaproponował oddanie psów. Mężczyzna chce, by Bella przypomniała światu, że kiedyś była wielką artystką. W obliczu nadchodzącego końca świata Jasiunia przyjmuje pod swoje skrzydła zagubionego niedoszłego samobójcę, Pawełka. Wybacza mu odejście z seminarium i sama prosi o wybaczenie za gwałtowną reakcję.

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 5, odc. 8

Jerzy postanawia udzielić synowi rad, jak zawierać znajomości z kobietami. Niebawem okazuje się, że uczeń przerasta mistrza. Na oczach ojca Janek zdobywa uwagę pięknej dziewczyny. Waluś postanawia rozpocząć nowe życie u boku innej kobiety. Gruba podejmuje kurację odchudzającą pod opieką Ireny i Wandy. Stefan i Wanda inaugurują zajęcia taneczne w szkole Krystiana. Andrzej nie potrafi rozstać się z przeszłością.

czas honoru

Niedziela, TVP 2, 21:10, Czas honoru, odc. 73

Rainer opisuje Celinie swoją współpracę z Leną w czasie wojny. Uwolniony przez Michała Janisz zleca zorganizowanie spotkania dowódców najważniejszych ugrupowań podziemnych. Michał rozpoznaje w radiu głos Wandy. Trafia do podwarszawskiego mieszkania Wandy i Bronka. Władek z oddziałem wysłuchują skarg jednego z wiejskich gospodarzy na grupę Generała. Michał odwiedza Celinę. Ogląda paszport ofiarowany jej przez Amerykanów. Wygląda na to, że ich drogi się rozejdą. Bronek śledzi Emilię. Ma nadzieję, że doprowadzi go ona do Karkowskiego.

Niedziela, Polsat, 22:00, To nie koniec świata!, odc. 7

Ula wciąż kłóci się z Darkiem, który jest zazdrosny o jej przyjaźń z Saszą. Po nocy spędzonej z Pawłem Anka robi wszystko, by ojciec ich nie przyłapał. Tymczasem Paweł znajduje sposób, by pomóc Halinie i Stanisławowi. Zaprasza znajomych ze stolicy do pensjonatu. Do Białej Podlaskiej przyjeżdżają m.in. Artur, jego zazdrosna narzeczona Eliza oraz Kamila. Prawniczka robi wszystko, by odzyskać dawnego kochanka, czym wzbudza zazdrość Anki. Wieść o przyjeździe gości z Warszawy obiega okolicę. Do pensjonatu przyjeżdża burmistrz.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo