Filmowy przewodnik weekendowy (Miss Agent, Święty interes, Operacja Dunaj)

Co przygotowały stacje telewizyjne na ten weekend?
Filmowy przewodnik weekendowy (Miss Agent, Święty interes, Operacja Dunaj)
12.10.2013

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 46

W komórce przy jednej z kamienic zostaje znaleziona martwa kobieta. Nie wiadomo, kim jest, gdyż nie ma przy sobie dokumentów. Orlicz przypuszcza, że to kolejna ofiara seryjnego mordercy, który zabija młode kobiety, zostawiając tajemnicze znaki na ich ciałach. Wkrótce ojciec zamordowanej zgłasza się na komendę. Znając personalia ofiary, funkcjonariusze przeszukują jej komputer. Natrafiają na ślad tajemniczego mężczyzny, z którym dziewczyna nawiązała znajomość przez portal randkowy. Orlicz i Puchała zakładają fałszywe konto, by zwabić mężczyznę.

Sobota, TVP 1, 21:25, Święty interes, komedia

Dwaj bracia, Leszek i Janek, przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że zmarły zapisał majątek fundacji im. Jana Pawła II. Wiadomość doprowadza młodych mężczyzn do szału. Gdy bracia znajdują w stodole stary samochód, którym ponoć jeździł Karol Wojtyła, wpadają na pomysł, jak powetować sobie odniesioną stratę. Miejscowi postanawiają odkupić od nich auto mające, jak wieść niesie, moc uzdrawiania. Tymczasem Leszek i Janek postanawiają sprzedać pojazd temu, kto da więcej.

To nie koniec świata

Niedziela, TVP 2, 21:10, Czas honoru: Prosty wybór, odc. 72

W obozie partyzantów Władka trwa spór, co zrobić z zakładniczką. Część żołnierzy uważa, że należy ją wykorzystać do walki z komunistami. Woźniak usiłuje się dowiedzieć od pojmanego partyzanta Okonia, co się stało z plecakiem pełnym dolarów. Celina chce pomóc Bronkowi w ujęciu Karkowskiego. Wypytuje o niego Rainera. Michał postanawia podjąć próbę odbicia Janisza. Celina i agent amerykańskiego wywiadu trafiają na ślad Blachnitzky`ego. Helena chce umożliwić Wandzie ujawnienie się. W więzieniu Ruda oczekuje na rozprawę.

Niedziela, Polsat, 22:00, To nie koniec świata!, odc. 6

Paweł wyznaje Ance, że chwile, które spędzili razem w Warszawie, wiele dla niego znaczyły. Ich kolejne spotkanie kończy się pocałunkiem. Justyna, siostra Janusza, umawia się z Anuszkiewiczem oraz burmistrzem na wywiad do telewizji. Przed emisją manipuluje nagranie i zmienia sens ich wypowiedzi. Tymczasem Halina znajduje rachunki, które mąż do tej pory przed nią ukrywał. Kobieta dowiaduje się o problemach pensjonatu.

operacja dunaj

Sobota, TVN, 21:40, Miss Agent, komedia sensacyjna

Morderca, ukrywający się pod pseudonimem Obywatel, informuje organizatorów konkursu piękności, że tuż przed jego finałem podłoży bombę. Bezskutecznie polujące na terrorystę FBI postanawia umieścić wśród finalistek agentkę, która udaremni zamach. Problem w tym, że wytypowana do tej roli Gracie Hart uważa konkursy za idiotyczny wymysł. Otrzymawszy jednak rozkaz, musi go wykonać. Do tajnej misji zostaje zwerbowany również stylista Victor Melling. Ma dokonać niezwykłej przemiany Gracie z agentki-chłopczycy w zjawiskową królową piękności.

Polsat, 21:50, Operacja Dunaj, komedia

Rok 1968. Idealista Jasiu Jamroży pełni służbę wojskową w przygranicznej jednostce pancernej, w której służy także jego wuj, sierżant Edward Kotowicz. Symbolem pancerniaków jest `Biedroneczka` - czołg T-34, który brał udział w walkach podczas II wojny światowej. Gdy w ramach operacji `Dunaj` kompania otrzymuje rozkaz wymarszu do Czechosłowacji, `Biedroneczka` ma wziąć udział w interwencji. Dowódcą czołgu zostaje Edward Kotowicz. Jego podkomendni to: Romek Kwaśny, Florian Sapieżyński i Jasiu. Kotowicz i jego załoga odłączają się od głównych sił.

blondynka

Niedziela, TVP 1, 20:20, Blondynka, odc. 20

W Majakach każdy ma jakąś tajemnicę. Kris Roy ukrywa prawdziwy cel przyjazdu z myśliwymi do hoteliku Auguścików. Leo Szulc nie wyjawia rzeczywistych powodów powrotu do kraju. Występuje jako były milioner, który przybył do ukochanej, bo obiecał, że spotka się z nią, zanim nadejdzie koniec świata. Splot okoliczności sprawia, że niektórzy zaczynają przypisywać Szulcowi nadprzyrodzone zdolności. Pawełek próbuje popełnić samobójstwo, ale Bogusia ratuje sytuację. Manej proponuje myśliwym krótki kurs survivalu. Ogromna nawałnica nadciąga nad Majaki.

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 5, odc. 7

Anka, Jerzy i Elka zamieszkują pod jednym dachem. Złośliwe zachowanie byłej żony Jerzego prowokuje Ankę do gwałtownej reakcji. Waluś przerywa szczęśliwe chwile w sypialni Beaty i Andrzeja. Skrywana przez Michała tajemnica wychodzi na jaw. Pola sprawdza umiejętności macierzyńskie, opiekując się Kornelką. Andrzej próbuje pogodzić Ankę i Manię, uciekając się do podstępu. Rodzinny piknik kończy się niespodzianką.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo