Filmowy przewodnik weekendowy (Uczeń czarnoksiężnika, Angielska robota, Constantine)

Oto co możesz zobaczyć w telewizji w ten weekend.
Filmowy przewodnik weekendowy (Uczeń czarnoksiężnika, Angielska robota, Constantine)
28.09.2013

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 44

Podglądając sąsiadkę z bloku naprzeciwko, Adrian Kazubek przypadkowo rejestruje aparatem jej zabójstwo. Zamiast iść na policję, mężczyzna kontaktuje się z mordercą i go szantażuje. Prowadzący sprawę zbrodni Orlicz, Lucyna i Puchała podejrzewają sąsiada ofiary. W toku śledztwa okazuje się jednak, że ma on niezbite alibi. Policjanci stawiają następną hipotezę, sugerując, że ofiara miała kochanka. Wskazują na to SMS-y znalezione w telefonie komórkowym zabitej. Orlicz trafia na ślad malarza Jarosława Króla.

Sobota, TVP 1, 21:20, Uczeń czarnoksiężnika, Film fantastyczny

Czarnoksiężnik Balthazar Blake mieszka na Manhattanie. Kiedy w Nowym Jorku zaczynają dominować siły zła, postanawia działać. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie jest w stanie przeciwstawić się mrocznym mocom w pojedynkę, tym bardziej że kieruje nimi jego były mistrz, Maxim Horvath. Jedyną szansą Blake`a jest wyszkolenie sobie pomocnika Dave`a Stutlera, który nie chce z nim współpracować, czasu jest niewiele. Wszystko zmienia się, kiedy Balthazar zaczyna wprowadzać Dave`a w niesamowity świat magii.

czas honoru

Niedziela, TVP 2, 21:10, Czas honoru, odc. 70

Trwa obława KBW na Władka, Michała i ich kolegów z oddziału. Po nieudanej akcji odbicia Janisza ze szpitala partyzanci ukrywają się we wsi, dokąd przybywa dowodzący akcją pułkownik Jabłoński. Sytuacja konspiratorów staje się coraz trudniejsza. Misja Rainera i Celiny jest prześwietlana przez komunistyczne służby. Ruda próbuje skontaktować się z Marią, wysyła gryps. Bronek dołącza do Wandy w ich nowym mieszkaniu w Otwocku. Celina śledzi profesora Politechniki Warszawskiej, Błaszczyka. Pomimo protestów Wandy Bronek rusza tropem Karkowskiego.

Niedziela, Polsat, 22:00, To nie koniec świata!, odc. 4

Paweł wciąż koczuje w przyczepie na podwórzu. Kazimierz wzywa policję. Janusz decyduje się odkupić od Anuszkiewicza jego połowę domu. Ukrywa fakt, że jest byłym narzeczonym Anny, obawiając się, że przez to transakcja nie dojdzie do skutku. Drużynę juniorów czeka trudny mecz w Warszawie. Paweł i Anka jadą z chłopcami do stolicy. Ponieważ jeden z zawodników doznaje kontuzji, zostają w mieście na noc. Anuszkiewicz przedstawia Ance przyjaciółkę i prawniczkę, Kamilę. Dziewczyna poznaje również jego ojca.

angielska robota

Sobota, TVP 2, 22:05, Angielska robota, film sensacyjny

Aby wyjść z finansowych tarapatów, Terry Leather postanawia napaść na Lloyds Bank. Trzy tygodnie wcześniej szefowie MI5 zlecają Timowi Everettowi zadanie wagi państwowej. Agent ma przechwycić niecenzuralne zdjęcia księżniczki Małgorzaty. Terry wraz z kolegami wynajmuje sklep w sąsiedztwie banku i rozpoczyna kopanie tunelu, który ma doprowadzić wprost do podziemnego skarbca. Napad udaje się, a łup okazuje się cenniejszy od pieniędzy i może zapewnić rabusiom nietykalność.

Sobota, TVN, 23:55, Constantine, horror

John Constantine posiada dar rozpoznawania aniołów i demonów, ukrywających się pod postaciami ludzi. Przerażające wizje sprawiły, że Constantine targnął się na swoje życie. Odratowany, ale nosząc piętno samobójcy, stara się oczyszczać ziemię z potomków diabła, bo tylko dzięki temu zasłuży po śmierci na niebo. Zdesperowana policjantka, Angela Dodson, zwraca się o pomoc do Johna. Kobieta nie wierzy w samobójstwo siostry bliźniaczki. Tylko Constantine może wyjaśnić okoliczności jej śmierci.

przepis na życie

Niedziela, TVP 1, 20:20, Blondynka, odc. 18

Matka Marcina przyjeżdża, aby poznać Sylwię. Pani doktor nie daje się wciągnąć w słowne gierki i poszturchiwania. Wójt negocjuje z Dalmatą odkupienie klaczy Nefretete. Potrzebuje zwierzęcia do hipoterapii córki. Dalmata zgadza się, ale pod pewnym warunkiem. Jasiunia i Marcin bezskutecznie próbują dodzwonić się do doktora Fusa. Złe przeczucia nie pozwalają Jasiuni zasnąć. Leo Szulc oddaje Sylwii pieniądze. Zapewnia też, że ma pomysł, jak rozwiązać kwestię psów Belli. Wkrótce mieszkańcy lecznicy mają okazję usłyszeć, że może nastąpić apokalipsa.

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 5, odc. 5

Anka i Jerzy cieszą się sobą, zapominając o problemach. Irena dowiaduje się, że Michał chce, aby wspólnie wyprowadzili się na wieś. Zaniepokojony Tadeusz jest coraz bardziej stanowczy wobec Poli. Podczas renegocjacji umowy do programu kulinarnego Jerzy żąda obecności w programie Anki Adamowicz. Kajetan się nie zgadza i przerywa negocjacje. Janek, syn Jerzego, wpada w nieodpowiednie towarzystwo. Zaczyna nadużywać alkoholu. Elka obarcza winą Jerzego, który kolejny raz ugina się pod ciężarem problemów życiowych.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2013 14:18
Constantine to świetny film! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo