Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Shrek, Legenda Zorro, Z Archiwum X)

Oto propozycje poszczególnych stacji telewizyjnych na dobry początek weekendu.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Shrek, Legenda Zorro, Z Archiwum X)
27.09.2013

TVP 2, 20:05, Barwy Szczęścia, odc. 975

Dzięki wstawiennictwu Chowańskiego Marta dostaje propozycję pracy na stanowisku rzecznika prasowego firmy transportowej ATB. Pierwszego dnia prezes Dąbrowski rzuca Walawską na głęboką wodę. Rozkwitający romans Daniela i Justyny zostaje przerwany przez przyjazd Norberta, męża dziewczyny. Dagmara stara się namówić Natalię do wzięcia udziału w turnieju tańca. Uważa, że dziewczyna zrobiła wielkie postępy i na pewno sobie poradzi. Irek uważa, że Natalia się skompromituje.

TVP 2, 20:45, Rodzinka.pl, odc. 111 i 112

Ludwik kupuje Natalii nietypowy prezent - lampę antydepresyjną. Podarunek sprawia, że Boska jest jeszcze bardziej zdenerwowana. Dodatkowo naraża jej się Kuba, który zjada ostatniego czekoladowego rogalika. Tomek i jego koledze tęsknią za rodzicami, których wizyty są w ich mieszkaniu na porządku dziennym. Zbliża się Halloween. U wujka Marka Kacper zasięga rad na temat stroju. Boscy szukają sposobu na pozbycie się nachalnych gości. Kuba zostaje przewodniczącym samorządu szkolnego, a jednocześnie jest zagrożony oceną niedostateczną z kilku przedmiotów. Tomek likwiduje niebezpieczeństwo przeprowadzki Magdy do jego mieszkania studenckiego. Ludwik wraca do domu z nogą w gipsie. Każdy z domowników próbuje wykręcić się od pielęgnacji chorego.

TVN, 20:00, Shrek, film animowany

Samotność mieszkającego na bagnach ogra Shreka zostaje zakłócona przez postacie z bajek. Zostały one wypędzone ze swego królestwa przez złego lorda Farquaada. Chcąc uwolnić się od uciążliwego towarzystwa, ogr wyrusza na spotkanie z władcą, który chce zostać królem. W tym celu musi poślubić księżniczkę, a jego wybór pada na uwięzioną w wieży i strzeżoną przez smoka Fionę. Farquaad zawiera ze Shrekiem pakt - jeżeli ten sprowadzi na zamek dziewczynę, władca zwróci bajkowym postaciom ziemię. Shrek wyrusza w podróż w towarzystwie gadatliwego osła.

shrek

TVP Kultura, 20:20, Światła o zmierzchu, dramat kryminalny

Koistinen pracuje jako ochroniarz w domu towarowym w Helsinkach. Jego życie składa się z rutynowych czynności - pilnowania biżuterii, oddawania klucza, składania ubrania w szafce. Mężczyzna marzy o założeniu firmy, lecz żaden bank nie chce mu udzielić pożyczki. Pogardzają nim urzędnicy, szefowie i koledzy. Cieplejsze uczucia ma wobec niego jedynie Aila, właścicielka fast-foodu. Nieoczekiwanie na drodze bohatera pojawia się blond piękność. Wraz z nią nadchodzą kłopoty - Koistinen zostaje uwikłany w napad na sklep jubilerski.

TVP 1, 21:40, Legenda Zorro, film przygodowy

Rok 1851. Don Alejandro de la Vega i jego pełna temperamentu żona Elena pozornie prowadzą nudne życie w prowincjonalnej Kalifornii. Syn Vegi nie wie o podwójnym życiu ojca, który chodzi do pracy w sztywnym białym kołnierzyku, a po godzinach jako Zorro walczy z niesprawiedliwością. Elena ma dość mężowskiej pasji ratowania pokrzywdzonych. Każe mu wybierać - ona albo Zorro. Niestety, okoliczności nie sprzyjają porzuceniu szpady. Trwają przygotowania do przyłączenia Kalifornii do USA. Don Alejandro odkrywa intrygę, która ma to uniemożliwić.

TVN, 22:00, Wojna światów, film SF

Pracownik portu Ray Ferrier nie najlepiej sprawdza się jako ojciec dorastającego Robbiego i niespełna 10-letniej Rachel. Tymczasem jego była żona, Mary Ann, przywozi do niego dzieci, by zamieszkały z nim przez pewien czas. Nagle dochodzi do niecodziennych wydarzeń - na niebie pojawiają się błyskawice, trzęsie się ziemia. Spod jej powierzchni wydobywa się machina na gigantycznym trójnogu, niszcząca wszystko dookoła. Okazuje się, że Ziemianie stali się celem ataku obcej cywilizacji. Ray, chcąc ocalić dzieci, podejmuje niebezpieczną wyprawę.

Z Archiwum X-chcę wierzyć

Polsat, 22:00, Z Archiwum X-chcę wierzyć, thriller

Prowincja w stanie Virginia. Dwóch ludzi uprowadza agentkę FBI. Jedynym tropem jest tajemnicza postać pojawiającą się przy autostradzie. W poszukiwaniach Moniki Bannan pomaga Joseph Crissman, duchowy przywódca zresocjalizowanych przestępców seksualnych. Twierdzi on, że porwanie jest związane z eksperymentem medycznym. Zastępca naczelnika terenowego biura FBI postanawia zwrócić się o pomoc do Foksa Muldera, byłego agenta nieistniejącej już jednostki Archiwum X, który miał do czynienia z osobami posiadającymi paranormalne zdolności.

TV Puls, 22:00,W odwecie za śmierć, thriller

Agent Bobby Samuels stoi na czele jednostki specjalnej utworzonej przez rząd USA na Bałkanach w celu zwalczania handlu narkotykami. Do pomocy Bobby`emu zostaje przydzielony Steve, który zostawił w domu żonę w zaawansowanej ciąży. Agenci wpadają na trop rumuńskiego gangstera, Costela, słynącego z napadów rabunkowych. Costel - właściciel popularnego klubu w Bukareszcie, robi interesy z Rosjaninem Dimitrim. Gdy zalega z zapłatą za towar, Dimitri grozi mu śmiercią. Bobby i jego partner trafiają w środek gangsterskich porachunków.

TVP 1, 23:55, Cela 211, film sensacyjny

Juan Oliver zaczyna pracę jako strażnik więzienny. W pierwszym dniu jego szkolenia w placówce wybucha bunt. Juan Oliver zostaje ranny. Strażnicy zostawiają go w celi numer 211 i uciekają. Mężczyzna postanawia udawać, że jest więźniem. Wtapia się w otaczające go środowisko i zdobywa zaufanie przywódcy buntu, Malamandre`a. Gdy Juan Oliver dowiaduje się, że jeden ze strażników pobił do nieprzytomności jego żonę, zaciera się granica między tym, co dobre, a tym, co niegodziwe.

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Wera (Ocena: 5) 27.05.2016 16:22
Zorro i jeszcze raz Zorro na TV Puls. Przyjemność w sam raz na długi weekend majowy :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie