Filmowy przewodnik weekendowy (Lejdis, Maczeta, Jarhead-żołnierz piechoty morskiej)

Spędź sobotni i niedzielny wieczór w gronie filmowych bohaterów!
Filmowy przewodnik weekendowy (Lejdis, Maczeta, Jarhead-żołnierz piechoty morskiej)
21.09.2013

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 43

Podczas napadu rabunkowego na sklep dochodzi do tragedii - zostaje zastrzelony jeden ze świadków rabunku. Komisarz Orlicz i jego grupa przejmują śledztwo. Alex podejmuje trop, ale szybko gubi go na ulicy. Przeglądając nagrania z monitoringu, policjanci odkrywają, że złodziej nie zakrył twarzy. Wkrótce okazuje się, że takich napadów, których sprawca nie był zamaskowany, jest więcej, choć za każdym razem napastnik wygląda inaczej. Zabawa Aleksa z pracownikiem zakładu energetycznego podpowiada rozwiązanie.

Sobota, TVP 1, Jarhead - żołnierz piechoty morskiej, dramat wojenny

Dwudziestoletni Anthony Swofford zaciąga się na ochotnika do elitarnej jednostki marines. Wybucha wojna w Zatoce Perskiej - chłopak zostaje wysłany do Arabii Saudyjskiej. Chce walczyć, marzy o spektakularnych wyczynach, lecz zostaje przydzielony do operacji `Pustynna tarcza`, a jego zadaniem jest obrona złóż ropy przed podpaleniem. Wraz z innymi żołnierzami ćwiczy i wykonuje absurdalne rozkazy sierżanta Sykesa. Na patrolowaniu pustyni, robieniu okopów, graniu w futbol i czekaniu na prawdziwą walkę mija im pół roku.

Maczeta

Sobota, TVN, 21:40, Lejdis, komedia

Cztery mieszkające w dużym mieście młode kobiety zmagają się z problemami w życiu osobistym. Łucja, nauczycielka biologii, samotnie wychowuje syna i romansuje z kuratorem oświaty, Markiem. Monia ma bogatego męża, ale jej życie zakłóca skomplikowana relacja z rodzicami. Gośka pracuje w Ministerstwie Rolnictwa, jej mąż, Artur, jest eurodeputowanym. `Korba` jest korektorką w kobiecym czasopiśmie, unika stałych związków. Każda z nich ma powody, by nie czuć się szczęśliwa. W ciągu roku życie pań ulega zmianom, a ich przyjaźń zostaje poddana próbie.

Sobota, TV Puls, 22:00, Maczeta, film sensacyjny

Meksyk. Były policjant i mistrz w walce bronią sieczną, Machete Cortez, odmawia podporządkowania się szefowi kartelu narkotykowego. Przypłaca to utratą żony i córki. Po trzech latach w Teksasie odbywa się kampania wyborcza senatora Johna McLaughlina, wroga meksykańskich imigrantów. Miejscowy biznesmen Michael Booth zleca Cortezowi zabicie polityka. W trakcie próby zamachu Cortez zostaje postrzelony przez ludzi Bootha. Ranny znajduje wsparcie u przywódczyni ruchu oporu. Jego tropem podążają policja, ludzie Bootha i agentka urzędu imigracyjnego.

Blondynka

Niedziela, TVP 1, 20:20, Blondynka, odc. 17

Bella próbuje dowiedzieć się więcej na temat przeszłości Leo. Napięcie między Marcinem a Sylwią narasta. Zbliża się wizyta matki Fusa, która ma zamiar ocenić przyszłą synową. Sylwia czuje, że urok chłopaka już na nią nie działa. Bogusia wyznaje pani doktor, że zakochała się w Marcinie. Próbując poprawić byt rodziny, Bondyra wystawia nerkę na licytację. W trakcie grzybobrania znajduje martwego dzika. Okazuje się, że mięso nie nadaje się do spożycia. Wychodząc z lecznicy, Bondyra zostaje aresztowany. Auguścikowa kończy prace przy eko-hoteliku.

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 5, odc. 4

Upadek Poli podczas biegu w szpilkach kończy się wizytą w szpitalu. Beata się nią zajmuje. Wyniki konsultacji są pozytywne. Pacjentka i jej dzieci są zdrowe. Tadeusz i Anka oraz asystent Poli, Kuba, odwiedzają ją w szpitalu. Andrzej proponuje Ance pomoc w rozwiązaniu konfliktu z Manią. Chciałby, aby córka z nim zamieszkała. Dorota próbuje odzyskać uczucie Jerzego. Ten twierdzi, że kocha inną kobietę. Mania boryka się z problemami związanymi z mieszkaniem u babci. Brak jej prywatności. Nie chce też ingerować w życie Ireny i Michała.

To nie koniec świata

Niedziela, TVP 2, 21:10, Czas honoru: Prosty wybór, odc. 69

Bronek i Wanda dopływają do portu w Gdyni. Podczas kontroli celnej Bronek podaje się za brata Antoniego Karkowskiego. Funkcjonariusze mają dla niego szokującą informację. W areszcie Rainer spotyka złodzieja Krzywego. Recydywista twierdzi, że go zna. Woźniaka znajduje świadek jego okupacyjnej przeszłości. Przychodzi z ultimatum - Woźniak ma kilka dni na oddanie cennych ruchomości, w innym wypadku czekają go kłopoty z przełożonymi z UB. Władek i Michał przygotowują podstęp, by dostać się do izolatki Janisza.

Niedziela, Polsat, 22:00, To nie koniec świata!, odc. 3

Paweł zaczyna pracę w klubie sportowym i razem z Anią wspierają drużynę podczas meczu. Wciąż potrzebuje gotówki i planuje sprzedać auto. Gdy Stanisław prosi go, by uregulował rachunek w pensjonacie, ten postanawia zamieszkać w przyczepie kempingowej na swoim podwórku. Wciąż boi się kolejnego spotkania z uzbrojonym Kazimierzem. Tymczasem Janusz, były narzeczony Anny, postanawia odkupić od Pawła należącą do niego połowę majątku.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo