Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Thor, Starsza pani musi zniknąć, Parias)

Przedstawiamy propozycje poszczególnych stacji telewizyjnych na piątkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Thor, Starsza pani musi zniknąć, Parias)
20.09.2013

TVP 2, 20:05, Barwy Szczęścia, odc. 970

Waldemar i Alina są zrozpaczeni po śmierci Ksawerego. Marczakowie i Kasia wspierają ich w trudnych chwilach. Po pogrzebie Waldemar informuje Kasię, że chce się z nią porozmawiać o testamencie. Zuza bierze udział w castingu. Jest załamana, gdy Izolda wytyka jej, że znów przytyła. Ksenia daje Zuzie tabletki na odchudzanie. Krzysztof, Magda i Ola wspólnie spędzają popołudnie. Redykowi bardzo zależy, by córka polubiła jego kochankę.

TVP 2, 20:45, Rodzinka.pl, odc. 109, 110

Kacper opowiada rodzicom o nowym nauczycielu. Tomek wyprowadza się. Ludwik planuje, jak urządzić wolny pokój. Kacper i Kuba kłócą się, który z nich ma ładniejsze ubrania. Natalia przychodzi z pracy zdenerwowana, bo w pralni zniszczono jej ulubiony płaszcz. Kacper i Zosia wymyślają sprytny sposób na odrabianie lekcji. Kuba jedzie na działkę do nowej dziewczyny. Podczas gdy Kacper wychodzi na imprezę, Tomek rozmawia z rodzicami o wychowaniu i dyscyplinie. Tomek wyprowadza się z domu, ale przynosi Natalii rzeczy do prania i przychodzi na obiady. Zabrał lodówkę z piwnicy i półkę z pokoju. Kacper ma aparat ortodontyczny. Sepleni, dlatego nie chce z nikim rozmawiać. Marysia i Natalia rozmawiają o nowej dziewczynie Kuby, Paulinie. Okazuje się, że Kuba dostał 2+ za pracę domową. Napisał wypracowanie z błędami, na wymiętej kartce. Jednocześnie zrobił zadanie za Paulinę, która dostała 5+. Kacper i Antek robią sobie zdjęcia telefonem komórkowym. Pliki trafiają do Internetu.

TVN, 20:00, Thor, film przygodowy

Ekranizacja komiksu Marvela. Nordycki bóg Thor zostaje wygnany z Asgardu przez ojca, Odyna. Ma żyć jako śmiertelnik, by nauczyć się pokory. Źródło jego mocy - potężny młot Mjöllnir - zostaje mu odebrane. Podczas życia na wygnaniu Thor dowiaduje się dzięki ukochanej Jane, co naprawdę znaczy być człowiekiem.

Starsza pani musi zniknąć

CANAL+ Film, 20:00, Parias, dramat obyczajowy

Alike jest czarnoskórą nastolatką z Brooklynu. Dziewczyna spędza większość czasu z lesbijką Laurą i pod jej wpływem zaczyna zastanawiać się nad swoją orientacją seksualną. Matka Alike, Audrey, zmusza ją do dziewczęcego stylu ubierania się i nakłania do przyjaźni z Biną, dziewczyną z sąsiedztwa. Alike ulega urokowi Biny, która odwzajemnia jej uczucia. Tymczasem między Audrey a jej mężem, Arthurem, coraz częściej dochodzi do spięć. Kobieta jest agresywna. Alike opowiada się po stronie ojca. Pewnego dnia wybucha poważna awantura.

FilmBox Family, 21:30, Miłość bez zapachu mięty, dramat obyczajowy

Samotna matka, Saskia, jest szczęśliwa, gdy ukochany oświadcza się jej i proponuje wspólne mieszkanie. Jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie do pełni szczęścia kobiety, jest niezadowolenie jej nastoletniej córki, Miry, która pragnie poznać prawdziwego ojca. Dziewczyna dowiaduje się z Internetu, że jest on przemysłowcem, który mieszka w Marrakeszu. Mira postanawia zabrać kartę kredytową matki i wybrać się w odległą podróż. Wkrótce nastolatka stoi u progu drzwi mężczyzny o imieniu Amine. On nie ma pojęcia kim jest nieznajoma dziewczyna.

TVP 1, 21:30, Starsza pani musi zniknąć, komedia

Początkujący pisarz Alex Rose i jego narzeczona, dziennikarka Nancy Kendricks, mają dosyć drogiego, maleńkiego mieszkanka na Manhattanie. Za namową Kennetha, agenta nieruchomości, decydują się przenieść do Brooklynu, gdzie za skromniejszą sumę mogą nabyć duże i piękne dwupoziomowe mieszkanie w zabytkowym budynku. Okazuje się, że na piętrze mieszka starsza i schorowana pani Connelly, której przepisy socjalne gwarantują niski czynsz i dożywotnie prawo do lokalu. Za jej sprawą życie Aleksa i Nancy bardzo szybko zmienia się w koszmar.

Kroniki Riddicka

TVN, 22:25, Kroniki Riddicka, film SF

Armia okrutnych Nekromongerów najeżdża galaktykę. Wojownicy dowodzeni przez lorda Marshala podbijają planetę za planetą. Jedyną istotą, która może im się przeciwstawić, jest awanturnik i ścigany zbieg - Riddick, mający dar widzenia w ciemności. Mężczyzna trafia w środek międzyplanetarnej rozgrywki, w której stawką jest życie. Wspiera go ambasador Aereon, pomagająca mu w rozwikłaniu tajemnicy jego pochodzenia.

TV Puls, 22:30, Wasabi, komedia sensacyjna

Hubert Fiorentini jest paryskim policjantem, który w zwalczaniu przestępczości stosuje niekonwencjonalne metody. Po jednej z akcji zostaje wysłany na przymusowy urlop. Wyjeżdża do Tokio, gdzie przed wielu laty poznał smak prawdziwej miłości. Wprawdzie ukochana Huberta już nie żyje, ale w mieście czeka na niego miła niespodzianka. Okazuje się, że mężczyzna jest ojcem 19-letniej Yumi Yoshimido. Bystra i przedsiębiorcza dziewczyna przysparza jednak Hubertowi samych kłopotów. Od chwili poznania oboje muszą uciekać przed mafią.

 

TVP 1, 23:20, Świt, film SF

Jest rok 2019 Edward Dalton prowadzi badania nad przyczynami rozprzestrzeniania się plagi, która zamieniła ludzką populację Ziemi w wampiry. Ludzkiemu gatunkowi grozi całkowite wymarcie wampiry muszą chwytać w niewolę i prowadzić hodowlę ludzi lub poszukać alternatywnego źródła swego pokarmu krwi. Jednakże, grupie wampirów udaje się dokonać przełomowego odkrycia, które potencjalnie może ocalić ludzki gatunek.

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2013 19:30
hh
odpowiedz

Polecane dla Ciebie