Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Droga do Guantanamo, Metro strachu, Schmidt)

Przedstawiamy propozycje popularnych stacji telewizyjnych na poniedziałkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Droga do Guantanamo, Metro strachu, Schmidt)
16.09.2013

TVP 1, 17:55, Klan, odc. 2464

Grażynka opowiada koleżance o zaręczynach Bożenki. Niespodziewanie odwiedza ją była żona Arkadiusza, która przyjechała do El-Medu skonsultować z lekarzem stan córki. Julka bardzo chciałaby uczestniczyć w zajęciach tanecznych, ale lekarz kategorycznie zabrania. Rozżalona dziewczynka skarży się Bożence na ograniczających jej wolność rodziców. Feliks przez przypadek wygrywa konkurs na kampanię reklamową.

TVN, 20:05,  Na Wspólnej, odc. 1788

Daniel wyznaje Zimińskim, że Ola od dawna zażywa narkotyki. Marek ma do niego żal, że nie powiadomił ich wcześniej. Renata, Sławek i Dominik są w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania. Chłopiec po lekcjach biegnie pomagać w pakowaniu. Przed szkołą czeka na niego Kasia Berg i wita go całusem. Dominikowi niezbyt się to podoba. Basia zostaje pilnie wezwana do redakcji. Okazuje się, że zwolniono ją z pracy.

TVP 2, 20:05, Barwy szczęścia, odc. 966 

Alina odwiedza Kasię w szpitalu. Jest wzruszona, gdy dowiaduje się, że dziecko będzie miało na imię Ksawery. Rybińska nie mówi prawdy o stanie zdrowia swojego syna. Magda postanawia wrócić do Warszawy. Krzysztof wita ją z radością, ale dziewczyna nie jest pewna, czy powinna angażować się w ten związek. Marta odkrywa, że Paulina celowo pominęła w CV informację na temat pracy w G&G i zataiła znajomość z Piotrem. Wyrzuca dziewczynę z pracy. Wściekła Paulina grozi Robertowi, że powie Marcie o ich romansie.

Lekarze

TVP 2, 20:40, M jak miłość, odc. 1000

Janka trafia do szpitala. Policjanci zawiadamiają Lucjana, który natychmiast przyjeżdża, by zaopiekować się krewną. Paweł obiecuje, że znajdzie i ukarze sprawcę gwałtu. Marek spędza noc z Ewą. Jest zdecydowany, by związać się z nią na stałe. Anna niespodziewanie informuje Marka, że zaszła z nim w ciążę. Prokuratura zawiadamia Radę Adwokacką, że Budzyński złamał tajemnicę zawodową. Andrzej obawia się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Małgosia opowiada Marcie przez telefon, że jest zadowolona z pobytu w USA. Udaje, że pracuje dla Korcza.

TVN, 21:30, Lekarze, sezon 3, odc. 3

Maks i Alicja wyjeżdżają w podróż poślubną nad morze. Okazuje się, że Olga jest w ciąży, stąd jej zasłabnięcie na ślubie Maksa i Alicji. Daniel nie może przyzwyczaić się do wózka inwalidzkiego. Jest mu przykro, że musi polegać na pomocy Sylwii. Leon i jego rozprawy naukowe robią duże wrażenie na młodej doktorantce Basi Torzewskiej. Naukowiec jest oczarowany Basią. Czternastolatka trafia do szpitala z silnymi bólami brzucha. Podejrzenia lekarzy, że dziewczyna jest w ciąży, sprawdzają się. Oburzony ojciec oskarża chłopaka nastolatki o gwałt.

Polsat, 20:05, Metro strachu, film sensacyjny

Ryder dowodzi grupą przestępczą, której udaje się przejąć kontrolę nad składem nowojorskiego metra i przebywającymi w nim pasażerami. Porywacze żądają 10 mln dolarów okupu i, w razie niespełnienia żądań w ciągu godziny, grożą zabiciem zakładników. Dowodzenie akcją odbicia pociągu przejmuje Walter Garber, zdegradowany za łapówkarstwo dyrektor metra, który bardzo dobrze zna sieć podziemnych korytarzy.

Schmidt

TVN 7, 20:00, Schmidt, dramat obyczajowy

Warren Schmidt całe życie przepracował w towarzystwie ubezpieczeniowym. Wiecznie zaniedbana żona zmarła wkrótce po jego przejściu na emeryturę. Bohater nigdy nie miał hobby ani żadnych zainteresowań, które teraz mógłby rozwijać. Poczucie dojmującej pustki pcha go ku rozmaitym działaniom. Pod wpływem impulsu Schmidt postanawia wyruszyć przyczepą kempingową na ślub córki. Chce dowiedzieć się, dlaczego Jeannie tak wcześnie opuściła dom i czy jeszcze coś ich łączy.

TVP Kultura, 20:20, Droga do Guantanamo, dramat dokumentalny

Mieszkający w Anglii 19-letni Asif dowiaduje się, że matka znalazła mu w Pakistanie żonę. Zgadza się na wesele i jedzie do ojczyzny, skąd telefonicznie prosi przyjaciela, Ruhela, by zastąpił jego drużbę. Ruhel postanawia pojawić się na ślubie z Shafiqiem i Monirem. Przyjaciele spotykają się w Karaczi. Po wysłuchaniu płomiennej mowy imama postanawiają pojechać do Afganistanu. Docierają do Kandaharu, ale nie mają pomysłu, co robić. W drodze powrotnej do Pakistanu czekają ich dramatyczne przygody, które zakończy uwięzienie w Guantanamo.

TVN 7, 23:35, Na ratunek matce, film sensacyjny

Jo Hansen przyjeżdża w odwiedziny do rodziny mieszkającej w Seattle. Zastaje nieprzytomną matkę i martwego ojczyma. Oskarżona o morderstwo męża Maureen zwraca się do córki o pomoc w udowodnieniu jej niewinności. Jo znajduje notatki zmarłego, które zawierają klucz do identyfikacji jego prawdziwego zabójcy oraz obnażają korupcyjny spisek na najwyższych szczeblach władzy w mieście.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo