Filmowy przewodnik weekendowy (Elegia, Och Karol II, Persona non grata)

Co przygotowały stacje telewizyjne na sobotę i niedzielę?
Filmowy przewodnik weekendowy (Elegia, Och Karol II, Persona non grata)
14.09.2013

Sobota, Polsat, 20:10, Noc w muzeum II, komedia sensacyjna

Larry Daley porzucił posadę nocnego stróża w nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej. Mimo poprawy sytuacji materialnej nie czuje się szczęśliwy. W trakcie wizyty w muzeum dowiaduje się, że niektóre eksponaty mają trafić do magazynów Instytutu Smithsona w Waszyngtonie. Wyrusza więc do stolicy, aby ocalić rzymianina Octaviusa, kowboja Jedediaha i innych. Przeszkadza mu w tym wybudzony ze snu egipski władca, który chce objąć władzę nad światem. Byłemu stróżowi przychodzą z pomocą generał George Armstrong Custer, Teddy Roosevelt i Amelia Earhart.

Sobota, TVP 1, 21:20, Och, Karol II, komedia

Karol Górski jest człowiekiem sukcesu. Ma świetną posadę oraz dochody pozwalające na zakup sportowego auta i luksusowego domu. Jest zaręczony z atrakcyjną Marysią. Przystojny mężczyzna nie potrafi docenić narzeczonej. Ubóstwia kształty i zapach kobiet, a nawet rozmowy z nimi. Nie jest w stanie odmówić sobie flirtu, a tym bardziej upojnej nocy. Spędza je u boku jednej z trzech kochanek: zmysłowej Ireny, wyuzdanej Wandy lub pełnej uroku Pauliny. W końcu Maria odkrywa niewierność narzeczonego. Kobieta obmyśla zemstę.

Elegia

Sobota, TVN, 21:40, Nie wszystko złoto, co się świeci, komedia

Ben `Finn` Finnegan nie ustaje w poszukiwaniach zaginionego posagu królowej - czterdziestu skrzyń ze złotem, które zatonęły w tajemniczych okolicznościach na początku XVIII wieku. Po latach bezskutecznych poszukiwań udaje mu się w końcu trafić na ślad zatopionego statku. Potrzebna mu pomoc miliardera Nigela Honeycutta, który zgadza się wziąć udział w przedsięwzięciu. Na jego luksusowej łodzi Ben spotyka byłą żonę, Tess. Okazuje się, że załoga Finna nie jest jedyną, która za wszelką cenę chce dotrzeć do skarbu.

Sobota, TVP Kultura, 23:10, Elegia 

60-letni David Kepesh jest profesorem literatury na nowojorskim uniwersytecie Columbia. Obdarzony wielkim autorytetem i charyzmą szczyci się kolejnymi miłosnymi podbojami wśród studentek. Dla upojnych chwil opuścił rodzinę. Od 20 lat jego kochanką jest Carolyn. Pewnego dnia na zajęciach pojawia się piękna studentka, 24-letnia Consuela Castillo, którą natura obdarzyła wielkim wdziękiem. Dziewczyna jest świadoma swoich pragnień i wie, że nigdy nie pozwoli uczynić z siebie ofiary. Romans z nią na zawsze zmienia życie Kepesha.

Przepis na życie

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 5, odc. 3

Mania wyprowadza się do Ireny i zrywa relacje z Anką. Janek nie potrafi porozumieć się z Jerzym. Anka martwi się, że Zuza zamierza przejąć jej restaurację. Producent programu kulinarnego, w którym udział biorą Anka i Jerzy, musi dokonać cięć budżetowych, co oznacza, iż tylko jedno z nich wystąpi w programie. Pomiędzy Andrzejem a jego teściem zawiązuje się więź oparta na męskiej solidarności. Pola proponuje Beacie współpracę.

Niedziela, TVP 2, 21:10, Czas honoru, odc. 68

Woźniak próbuje zmusić Rudą, by przyznała się do kontaktów z działaczami antykomunistycznymi. Michał obiecuje Władkowi, że zaraz po odbiciu Janisza zajmą się uwolnieniem Rudej. W lesie bracia zostają napadnięci przez nieznany oddział partyzancki. W Warszawie Rainer daje Celinie listę swoich informatorów. Celina jest zszokowana, gdy odnajduje na niej znajome nazwisko. Helena otwiera bar mleczny. W wyniku błędu urzędnika do mieszkania Marii zostaje przydzielona sublokatorka. Bronek nie wie, czy wrócić do Polski.

Persona non grata

Niedziela, Polsat, 22:00, To nie koniec świata!, odc. 2

Anna chce odkupić od Pawła należącą do niego połowę domu, czyli spadek po dziadku. Próbuje wziąć w banku pożyczkę. Nie udaje się jej niestety zdobyć nawet niewielkiej części potrzebnej kwoty. Tymczasem Anuszkiewicz wciąż zastanawia się nad propozycją pracy w klubie sportowym, którą złożył mu burmistrz. Korzystając z pomocy Darka, szuka kupca na swoją część majątku. Ula obawia się, że zaszła w ciążę. Kłóci się z Darkiem, gdy odkrywa, że mechanik zaprzyjaźnił się z Pawłem.

Niedziela, TVP Historia, 20:55, Persona non grata, dramat obyczajowy

Sześćdziesięciokilkuletni Wiktor Leszczyński, ambasador Polski w Urugwaju, wraca do kraju na pogrzeb żony. Podczas ceremonii spotyka dawnych znajomych. Jest wśród nich wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Oleg. Przed dwudziestu laty był on przyjacielem Leszczyńskich, wówczas działaczy podziemia. Ambasador podejrzewa, że Rosjanin mógł być agentem. Wiktor wraca do Urugwaju. Ambasada ma pilotować transakcję, w której konkurentami Polaków są Rosjanie. Zachodzi podejrzenie, że ich wywiad infiltruje pracowników ambasady.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie