Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Transformers: zemsta upadłych, Teściowie, Katyń)

Nie masz planów na piątkowy wieczór? Spędź go w gronie serialowych i filmowych bohaterów!
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Transformers: zemsta upadłych, Teściowie, Katyń)
13.09.2013

TVP 2 , 20:05, Barwy Szczęścia, odc. 965

Kasia rodzi synka. Ksawery jest bardzo osłabiony, dlatego nie może odwiedzić jej w szpitalu. Róża martwi się, że Jaworski sprowadzi na nią kłopoty. On uważa, że z powodu klubokawiarni po osiedlu kręcą się hałaśliwi młodzi ludzie. Wspólne przyrządzanie posiłku sprawia, że Daniel i Justyna zbliżają się do siebie. Bogdan i Jerzy szukają sposobu na zatrzymanie Magdy w Zakrzewiu. Wpadają na pomysł, by zaangażować w to Alicję. Magda jest zła, że wtrącają się w jej życie.

TVP 2, 20:45, Rodzinka.pl, odc. 107, 108

Natalia i Ludwik rozmawiają z Kubą i Kacprem przez Internet. Okazuje się, że chłopcy przeżyli na obozie kilka ciekawych przygód. Natalia chce jak najszybciej sprowadzić synów do domu, ale zmienia zdanie, gdy okazuje się, że jedyne, za czym chłopcy tęsknią, jest kieszonkowe. Tomek ma pierwszy raz głosować w wyborach. Wspólnie z Maćkiem i Bolem zastanawiają się, czy ma to jakikolwiek sens. Zosia namawia Ludwika i Natalię do głosowania. Maria i Marek zapraszają Boskich na wyścigi konne. Natalia i Magda próbują oderwać Tomka od telefonu. Zosia i Janek odwiedzają Kacpra. Dziewczyna próbuje wzbudzić w nim zazdrość. W rodzinie wybucha kłótnia o to, jaki film obejrzeć. Natalia przez przypadek słyszy, że Bolo zachwala jej wygląd. Czuje się niezręcznie, gdy zostaje z kolegą syna sam na sam. Ludwik próbuje zrobić wiatrak dla Kacpra. Natalia mu przeszkadza.

TVN, 20:00, Transformers: zemsta upadłych, film SF

Druga część światowego przeboju Michaela Baya o międzygalaktycznej wojnie robotów zmieniających kształty. Po zwycięskiej bitwie z deceptikonami zapanował pokój. Ludzie i przyjazne im autoboty wspólnie pilnują porządku. Mimo iż Sam Witwicky przyczynił się do ocalenia świata, pozostaje zwyczajnym nastolatkiem i rozpoczyna naukę w college`u. Niestety deceptikony przywracają do życia przywódcę, Megatrona, i kolejny raz przygotowują się do inwazji na Ziemię. Sam wpada na trop tajemnicy pochodzenia pierwszych transformersów.

Teściowie

TV Puls, 20:00, Zlecenie na śmierć, thriller

Edward Genn pracuje w firmie inwestycyjnej. Jest byłym szpiegiem radzieckiego wywiadu znanym jako Icarus. Przez lata działał w konspiracji w USA, wypełniając polecenia KGB, lecz po upadku ZSRR przestał być potrzebny. Ponieważ mieszka w obcym kraju, stanowi zagrożenie dla interesów państwowych. W Moskwie zapada decyzja o pozbyciu się agenta. Icarus musi stanąć do walki, aby obronić siebie i najbliższych - córkę i byłą żonę. Konfrontacja z wysłannikami KGB pozwala mu zmierzyć się ze swoją przeszłością.

TVP Kultura, 20:20, Katyń, dramat wojenny

17 września 1939roku Sowieci wkraczają do Polski. W tłumie ludzi uciekających do Małopolski generałowa Róża spostrzega Annę, żonę rotmistrza Andrzeja. Ta chce przedostać się do miejsca, gdzie Rosjanie przetrzymują polskich jeńców, a między nimi jej męża. Andrzej odmawia opuszczenia obozu. NKWD morduje polskich oficerów, którzy przebywali w niewoli. Generałowa Róża dowiaduje się o śmierci męża, a Agnieszka - o zamordowaniu brata, porucznika pilota Piotra. Agnieszka podejmuje walkę o to, aby na grobie Piotra została wyryta właściwa data.

TVP 1, 21:30, Teściowie, komedia

Lekarz Jerry Peyser, ceniący spokojne rodzinne życie, wydaje córkę za mąż. Ma poznać rodziców przyszłego męża Melissy. Przeraża go wiadomość, że ojciec Marka jest oficerem operacyjnym CIA. Ekscentryczny Steve Tobias, mimo niemłodego wieku, ściga handlarzy bronią, porywaczy samolotów i szefów karteli narkotykowych, zakłócając przygotowania do wesela. W dodatku wciąga do akcji Jerry`ego. Doktor bierze udział w międzynarodowej aferze związanej z przemytem broni. Musi stawić czoła psychopacie, królowi czarnego rynku.

Miasto gniewu

Polsat, 22:20, Jaskinia, film sensacyjny

Grupa nurków i grotołazów udaje się w rumuńskie Karpaty, gdzie 30 lat wcześniej zaginęła wyprawa badająca sieć jaskiń znajdujących się pod XIII-wiecznym opactwem templariuszy. Miejscowi naukowcy są przekonani, że w grotach panuje unikalny ekosystem. Amerykańska ekspedycja ma pomóc im w odkryciu podziemnych tajemnic i zbadać, co stało się z zaginionymi speleologami. Po wejściu do groty okazuje się jednak, że jest w niej nie tylko poszukiwany ekosystem, ale także nieznany gatunek stworzeń.

TVN, 23:00, Piekielna zemsta, film sensacyjny 

John Milton, za życia niebezpieczny przestępca, po śmierci trafił do piekła. Dowiaduje się, że jego córka została zamordowana, a jedyna wnuczka porwana przez przywódcę satanistycznej sekty, Jonaha Kinga. Okazuje się, że za trzy dni dziewczynka ma paść ofiarą krwawego rytuału. Milton ucieka z piekła i wraca na ziemię, by ocalić dziecko i wymierzyć sprawiedliwość Kingowi. Po drodze poznaje barmankę Piper, która postanawia do niego dołączyć. W ślad za nimi wyrusza tajemniczy i bezwzględny Księgowy.

TVP Kultura, 23:05, Miasto gniewu, dramat obyczajowy

Los Angeles. Przy jednej z bocznych ulic zostaje znalezione ciało Afroamerykanina. Na pytanie, jak doszło do zbrodni, odpowiedzą zdarzenia, które miały miejsce w ciągu 48 godzin poprzedzających jej popełnienie. Jean i jej mąż zostali obrabowani przez czarnoskórych chłopaków. Irański sklepikarz, któremu zdemolowano lokal, wini za utratę dorobku ślusarza, Latynosa, i postanawia go zabić. Czarnoskóry reżyser i jego żona zostają upokorzeni przez policjanta. Każdy z bohaterów zetknął się z ofiarą i doświadczył uczucia gniewu i frustracji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie