Filmowy przewodnik weekendowy (Sposób na teściową, Noc w muzeum, To skomplikowane)

Przedstawiamy najciekawsze propozycje stacji telewizyjnych na ten weekend.
Filmowy przewodnik weekendowy (Sposób na teściową, Noc w muzeum, To skomplikowane)
07.09.2013

Sobota, TV 4, 20:00, 28 dni, komedia

Życie Gwen Cummings to niekończąca się zabawa. Atrakcyjna dziennikarka nie zdaje sobie jednak sprawy, że ma poważny problem: za dużo pije. Dopiero gdy rujnuje weselne przyjęcie siostry i rozbija ślubną limuzynę, Gwen postanawia wziąć się za siebie i skończyć ze zgubnym nałogiem. Kiedy sąd daje jej do wyboru pobyt w więzieniu lub miesięczną terapię w ośrodku odwykowym, kobieta decyduje się na leczenie. Spotkanie z osobami w ośrodku, którym alkoholizm zniszczył życie, staje się dla niej poważnym ostrzeżeniem.

Sobota, Polsat, 20:10, Noc w muzeum, komedia sensacyjna

Larry Daley chciałby stać się autorytetem dla swojego 10-letniego syna Nicka. Mężczyzna postanawia szukać pracy w Muzeum Historii Naturalnej. Zostaje zatrudniony jako nocny stróż. W muzeum co noc eksponaty ożywają. Larry musi radzić sobie m.in. z gigantycznym dinozaurem, grupką Hunów, miniaturowymi kowbojami i starożytnymi Rzymianami. Otuchy dodaje mu Teddy Roosevelt, który wygłasza przemowy. Larry szybko uczy się odpowiedzialności i wreszcie staje się dla syna wymarzonym ojcem.

Sposób na teściową

Sobota, TVP 1, 21:20, Śluby panieńskie, komedia

Galicja, zabór austriacki, rok 1825. Majętny Radost zamierza wyswatać bratanka, Gustawa, z piękną Anielą, córką mieszkającej po sąsiedzku Dobrójskiej. Strony uzgadniają kontrakt małżeński, lecz młodzi są dalecy od myśli o ślubie. Kuzynka Anieli, Klara, kpi z zakochanego w niej Albina, sądząc, że rodzina chce także ich połączyć węzłem małżeńskim. Niezależna dziewczyna namawia Anielę do złożenia ślubów panieńskich. Młode kobiety przysięgają, że nigdy nie będą żonami. Gdy ślubowanie wychodzi na jaw, w Gustawie budzi się duch przekory.

Sobota, TVN, 21:40, Sposób na teściową, komedia romantyczna

Charlotte Cantilini, po latach poszukiwań, znajduje miłość życia. Wybrankiem jej serca jest uroczy lekarz, Kevin Fields. Romans nabiera coraz większych rumieńców i nic nie zapowiada nadchodzących kłopotów. Wszystko się zmienia, gdy w ich życie zaczyna ingerować starzejąca się i bardzo chimeryczna matka Kevina, Viola Fields. Z teściową nie jest łatwo, ale jeśli serce podpowiada, że o tę wyczekaną miłość trzeba walczyć, Charlotte nie cofnie się przed niczym. Kobiety zaczynają rywalizować i żadna z nich nie zamierza odpuścić.

Przepis na życie

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 5, odc. 2

Anka i Jerzy wracają z wakacji. Między Manią i matką narastają konflikty. Jerzy i Anka, którzy planowali przeprowadzić się wraz z dziećmi do mieszkania Jerzego, czują, że nadciągają kłopoty. Tymczasem w Przepisie praca wre. Irena, Wanda, Stefan i Karol robią co w ich mocy, by lokal prosperował. Są zaopatrzeniowcami, kelnerami, dbają o klientów. Niestety, brak doświadczenia skutkuje coraz niższym poziomem usług. Personel restauracji liczy na to, że Anka po powrocie przejmie część obowiązków.

Niedziela, TVP 2, 21:10, Czas honoru: Prosty wybór, odc. 67

Janisz trafia do szpitala. Pułkownik Jabłoński z UB jest gotowy uczynić wszystko, by mężczyzna przeżył. Celina ma szansę na otrzymanie wizy do Stanów Zjednoczonych. Najpierw musi pojechać do Polski, by wypełnić misję zleconą przez Amerykanów. Władek uczestniczy w spotkaniu dowódców oddziałów partyzanckich. Jest tam też Michał, który zastąpił Janisza. Pułkownik Chodkiewicz odwiedza Wandę i Bronka. Chce, by Bronek pojechał do Polski i wykonał wyrok na Karkowskim.

To skomplikowane

Niedziela, TVP 1, 21:25, To skomplikowane, komedia romantyczna

Jane i Jake, rodzice trójki dorosłych dzieci, są rozwiedzeni. On, wzięty adwokat, odszedł z seksowną Agness. Ona, po wielu latach dochodzenia do siebie po zdradzie męża, wreszcie odzyskała równowagę emocjonalną. Z okazji ukończenia szkoły przez syna eksmałżonkowie spotykają się na wspólnej kolacji. Pełen wina i sentymentalnych wspomnień wieczór ma finał w łóżku. Między byłymi partnerami wybucha utrzymywany w tajemnicy przed dziećmi romans. Jednak wkrótce w życiu Jane pojawia się kolejny mężczyzna, architekt Adam.

Niedziela, Polsat, 22:00, To nie koniec świata!, odc. 1

Paweł Anuszkiewicz, młody menedżer sportowy, traci pracę, a wraz z nią luksusowe mieszkanie służbowe. By szybko zdobyć pieniądze, postanawia sprzedać dom, który odziedziczył po dziadku. Okazuje się, że Paweł nie jest jedynym właścicielem nieruchomości. Anna Szostakowska, młoda rehabilitantka i trenerka piłkarzy juniorów, niedawno odwołała ślub i zamieszkała w pensjonacie u rodziców przyjaciółki, Uli. Tam po raz pierwszy spotyka Pawła.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo