Filmowy przewodnik weekendowy (Narzeczony mimo woli, Zakochani w Rzymie, Wyobraź sobie)

Komedia, thriller, a może film romantyczny - co dzisiaj obejrzysz najchętniej?
Filmowy przewodnik weekendowy (Narzeczony mimo woli, Zakochani w Rzymie, Wyobraź sobie)
17.08.2013

Sobota, TVN, 20:00, Wyobraź sobie, Komediodramat

Między dwoma doradcami finansowymi - błyskotliwym Evanem i ekscentrycznym Whitefeatherem - toczy się bezwzględna walka o dyrektorskie stanowisko zwalniane przez przechodzącego na emeryturę przełożonego. Na przeszkodzie awansu Evana stają problemy rodzinne. Zaniedbywana przez ojca córka Olivia ucieka przed samotnością w świat fantazji. Evan rezygnuje z kariery, by pomóc dziewczynce w powrocie do normalnego życia.

Sobota, HBO, 20:05, Ludzie jak my, dramat obyczajowy 

Sam, dwudziestokilkuletni nowojorski sprzedawca, otrzymuje wiadomość o nagłej śmierci ojca. Wraca do domu, by uporządkować jego sprawy i porozumieć się z matką. Wkrótce potem znajduje w pokoju zmarłego dużą sumę pieniędzy i kartkę z nazwiskiem osoby, która ma je otrzymać. Podążając tym tropem, odkrywa, że ma starszą siostrę, Frankie. Rodzeństwo poznaje się i próbuje zbudować więź. Sam musi na nowo przemyśleć życiowe wybory, na które wpływ miały jego relacje z rodziną.

Zakochani w Rzymie

Niedziela, CANAL+, 20:00, Zakochani w Rzymie, komedia romantyczna 

Student architektury, Jack, czuje się przytłoczony w stałym związku z Sally. Przyjaciółka dziewczyny, Monica, próbuje go uwieść. W tym samym miejscu, lecz w innym czasie, włoski urzędnik Leopoldo niespodziewanie zostaje celebrytą. Nowożeńcy, Antonio i Milli, przyjeżdżają do Rzymu. Milli gubi się w drodze do fryzjera. Przerażony Antonio, który ma przedstawić żonę rodzinie, prosi prostytutkę Annie, by ją udawała. Starzejący się dyrektor nowojorskiej opery, Jerry, przylatuje do Rzymu z żoną, psychoanalityczką Phyllis.

Niedziela, TVN, 20:00, Asterix na Olimpiadzie, komedia 

Czasy starożytne. Zbliżają się igrzyska olimpijskie, w których po raz pierwszy w historii będą startować Rzymianie. Zwycięzca otrzyma rękę pięknej Iriny, córki greckiego króla Irytosa. Przybrany syn Cezara, Brutus, chcąc zdobyć księżniczkę, posyła na igrzyska najlepszych rzymskich sportowców. Uczucie do Iriny żywi także Gal Romantix, który od dawna śle do niej miłosne listy. Wie, że musi przystąpić do zawodów i wygrać, w przeciwnym razie jego marzenia legną w gruzach. Na pomoc spieszą mu przyjaciele, Asterix i Obelix.

Randki w ciemno

Niedziela, TVP 1, 20:20, Randki w ciemno, komedia 

Młody, przystojny i niewidomy Danny marzy o wielkiej miłości. Jego słynący z szalonych pomysłów brat, Larry, postanawia pomóc mu w sprawach damsko-męskich, organizując serię randek. Spośród potencjalnych kandydatek na narzeczoną największe wrażenie robi na Dannym Hinduska Leeza Raya. Różnice kulturowe dają jednak o sobie znać, wystawiając ich związek na ciężką próbę.

Niedziela, TVP 1, 22:15, Zniewolona, thriller

Hope Webster wiedzie spokojne życie w niewielkim miasteczku Old Greenwich. Pewnego wieczoru podczas telefonicznej rozmowy z przyjaciółką z Nowego Jorku Hope słyszy dziwne odgłosy i krzyki Rachel. Przerażona powiadamia policję o prawdopodobnym napadzie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znajdują ślady krwi, ale ciała Rachel nie ma. Hope rusza do Nowego Jorku, aby uporządkować sprawy zaginionej. Jest zaskoczona luksusowym mieszkaniem przyjaciółki, skromnej asystentki znanej mecenas. Uświadamia sobie, że wplątała się w kryminalną intrygę.

Narzeczony mimo woli

Sobota, ale kino+ HD, 20:10, Gdybyś tu był, thriller 

Dave i ciężarna Alice wraz z dwójką dzieci spędzają bajkowe wakacje na plażach Kambodży. Towarzyszą im siostra Alice, Steph, oraz jej nowy chłopak, biznesmen Jeremy. Wakacyjne poczucie wolności osiąga apogeum podczas ekstatycznej nocy, pełnej dzikich tańców, alkoholu i narkotyków. Niebawem Alice i Dave wracają do Australii, by wkrótce dowiedzieć się, że Jeremy zaginął. Zaczynają się poszukiwania, w wyniku których na jaw wychodzą niepokojące fakty i sekrety. Relacje, zarówno między małżonkami, jak i siostrami, zaczynają się komplikować.

Sobota, TVP 1, 20:25, Narzeczony mimo woli, komedia

Margaret Tate pracuje w jednym z największych amerykańskich wydawnictw. Jako bardzo wymagająca szefowa nie cieszy się sympatią pracowników. Zaabsorbowana obowiązkami zapomina o przedłużeniu wizy i w związku z tym grozi jej deportacja do rodzinnej Kanady. By temu zapobiec, Margaret wpada na pomysł fikcyjnego małżeństwa ze swoim amerykańskim asystentem, Andrew. Ten, w obawie utraty pracy, przystaje na propozycję przełożonej. Wspólny weekendowy wyjazd sprawi, że między Andrew a Margaret zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo