Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Harry Potter i Książę Półkrwi, Jeszcze dalej niż północ, Handel)

Zobacz, co możesz obejrzeć w telewizji dziś wieczorem.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Harry Potter i Książę Półkrwi, Jeszcze dalej niż północ, Handel)
16.08.2013

TVN, 20:00, Harry Potter i Książę Półkrwi, Film przygodowy

Harry Potter rozpoczyna kolejny rok nauki w Hogwarcie. Szkoła przestaje być bezpiecznym miejscem. Śmierciożercy rosną w siłę. Profesor Dumbledore pomaga Harry`emu poznać przeszłość Voldemorta, wierząc, że tylko w ten sposób młody czarodziej przygotuje się do walki ze złem. Harry próbuje jednocześnie odkryć, kim jest tajemniczy Książę Półkrwi. Coraz bardziej zaczyna mu także zależeć na siostrze Rona, Ginny. Niestety, nad głowami nastoletnich bohaterów zbierają się chmury - zbliża się czas ostatecznej rozgrywki z Voldemortem.

Cinemax, 20:00, Hokus-pokus, czyli ważna sprawa, komedia sensacyjna

Architekt Michael Jordon jest spokojnym, niczym niewyróżniającym się mężczyzną. Jednak pewnego dnia jego życie zmienia się. Janet Dunn, z którą Michael jechał taksówką, zostaje zamordowana, a on staje się głównym podejrzanym. W wyniku różnych zdarzeń mężczyzna poznaje także piękną Kate, której pomaga wyjaśnić okoliczności śmierci brata. Niespodziewanie Michael i Kate zostają wplątani w niebezpieczną intrygę, a ich przeciwnicy zrobią wszystko, żeby para nie poznała prawdy.

ale kino+ HD, 20:10, Winny, dramat

Oparta na faktach historia jednej z najgłośniejszych pomyłek francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Rok 2001. Alain Marécaux, mający stabilną pracę i kochającą rodzinę, w jednej chwili traci wszystko. Wraz z żoną i innymi podejrzanymi zostaje oskarżony o odrażające czyny wobec dzieci, mające miejsce w ramach siatki pedofilskiej działającej we Francji i w Belgii. Brak dowodów nie był przeszkodą dla francuskiego sądownictwa, by miesiącami przetrzymywać mężczyznę i zarzucać mu najgorsze zbrodnie, a jego dzieci oddać w opiekę rodzinom zastępczym.

Ból serca

TVP Kultura, 21:10, Nieściszalni, komedia kryminalna

Detektyw Amadeusz Warnebring pochodzi z rodziny muzyków. Jest pozbawiony słuchu muzycznego, ciszę przedkłada nad dźwięki. Fobie Warnebringa przybierają na sile, gdy grupa perkusistów terroryzuje miasto. Kierowani przez wyrzuconą ze szkoły muzycznej Sannę instrumentaliści przystępują do realizacji dźwiękowej zemsty. Za cel ataków biorą szpital, bank, filharmonię i elektrownię. Udowadniając, że można grać na wszystkim, wprowadzają chaos w życie mieszkańców. Aby do nich dotrzeć, policjant musi wkroczyć w znienawidzony świat muzyki.

FilmBox HD, 22:25, Dym, komediodramat

Brooklyn. Pisarz Paul Benjamin należy do grona stałych klientów sklepiku tytoniowego Auggie`ego Wrena. Pewnego dnia zamyślony mężczyzna o mało nie wpada pod koła ciężarówki. Ratuje go ciemnoskóry nastolatek uciekający przed gangsterami, którym zabrał zrabowane pieniądze. Paul oferuje Rashidowi nocleg w swoim mieszkaniu. Z kolei Auggie daje chłopakowi pracę w sklepie. Pechowy nastolatek naraża go na spore straty finansowe. Chcąc naprawić szkody, oddaje Auggie`emu posiadany łup. Sklepikarz nie zatrzyma pieniędzy dla siebie.

FilmBox Extra, 22:45, Ból serca, dramat obyczajowy

Grupa 15-latków doświadcza pierwszych miłosnych i seksualnych uniesień. Historia przez około 3 lata śledzi losy młodzieży, koncentrując się głównie na relacji między Jonasem i Agnete. Związek przechodzi wiele ciężkich prób i nieporozumień, które nie zawsze łatwe są do załagodzenia. Utrudnieniem jest często brak zdecydowania i kruchość nastoletnich uczuć.

Jeszcze dalej niż północ

TVN, 23:10, Handel, film sensacyjny

Adriana, trzynastoletnia Meksykanka, zostaje porwana wraz z grupą innych dziewcząt i kobiet przez szajkę handlarzy żywym towarem. W niewoli jej przyjaciółką i opiekunką zostaje Weronika, młoda imigrantka z Polski. Brat Adriany, Jorge, czyni starania, by odnaleźć siostrę. Jego sprzymierzeńcem w poszukiwaniach zostaje teksaski policjant, Ray, któremu także uprowadzono córkę. Wiele wskazuje na to, że ci sami ludzie są odpowiedzialni za uprowadzenie Adriany oraz córki Raya.

TVP Kultura, 23:30, Po tamtej stronie chmur, dramat miłosny

Cztery nowele opowiadające o miłości i różnych wariantach niespełnienia. Każda z nich toczy się w innym mieście. Postacią, która pojawia się we wszystkich opowieściach, jest reżyser i komentator przedstawianych zdarzeń. Każda z historii kończy się niepowodzeniem. Miłość jest tym, do czego każdy zdaje się dążyć, ale egoizm staje się siłą, która niszczy uczucie.

TVP 1, 23:55, Jeszcze dalej niż północ, komedia

Philippe Abrams, naczelnik poczty w miasteczku na południowym wybrzeżu Francji, mieszka z synkiem i żoną marzącą o przeprowadzce na Lazurowe Wybrzeże. Mężczyzna próbuje spełnić jej pragnienie. Starając się o przeniesienie do urzędu pocztowego na Riwierze, dopuszcza się oszustwa. Gdy intryga wychodzi na jaw, zwierzchnik załatwia mu nadzór nad placówką w Bergues, miasteczku na północy kraju. Abrams nie jest w stanie przekonać żony, by dołączyła do niego. Po pożegnaniu z rodziną samotnie wyrusza w drogę.

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2013 16:08
"Jeszcze dalej niż północ" godne polecenia, dobra francuska komedia ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2013 14:14
Harry! :D:D:D:
odpowiedz
kisiela (Ocena: 5) 16.08.2013 10:30
-After all this time? -Always. :D
odpowiedz
prawda (Ocena: 5) 16.08.2013 02:27
Jeśli chcecie znać prawdę to obejrzcie film Zeitgeist spisek rządzi światem.Film uświadamia,że korporacje i banki rządzą światem. Nie rząd lecz banki.Obejrzcie film i mówcie wszystkim o prawdzie,która jest skrywana.Prawdziwe informacje nie są w wiadomościach o dwudziestej.Te informacje są cenzurowane.Obejrzcie film Zeitgeist spisek rządzi światem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo