Filmowy przewodnik weekendowy (Masz wiadomość, Hej Skarbie, Autor widmo)

Oto, co możesz obejrzeć w telewizji w ten weekend.
Filmowy przewodnik weekendowy (Masz wiadomość, Hej Skarbie, Autor widmo)
10.08.2013

Sobota, TVN 7, 19:30, Od wesela do wesela, komedia

Robbie, utalentowany wokalista i autor piosenek, zarabia na życie, śpiewając na weselach. Na jednej z imprez poznaje uroczą Julię. Obiecuje dziewczynie, że kiedyś wystąpi na jej ślubie. Tymczasem sam planuje wstąpić w związek małżeński, lecz panna młoda ucieka sprzed ołtarza. Zawód miłosny sprawia, że Robbie zrywa z dotychczasowym zajęciem. Pociechę znajduje w przyjaźni z Julią. Pewnego dnia dziewczyna prosi, by pomógł jej w przygotowaniach do ślubu, gdyż jej chłopak w ogóle nie jest zainteresowany szczegółami ceremonii.

Sobota, TVN, 20:00, Masz wiadomość, komedia

Kathleen jest właścicielką księgarni. Mieszka z narzeczonym, ale gdy chce porozmawiać z kimś, kto dzieli jej upodobania, wymienia elektroniczną korespondencję z nieznajomym z Internetu. Tymczasem w okolicy powstaje salon wydawniczy Joe`go Foksa, który może zagrozić istnieniu księgarni Kathleen. Dziewczyna postanawia ratować sklepik, w czym utwierdza się zwłaszcza po nieprzyjemnym spotkaniu z samym Foksem. Gdy jednak jej wysiłki okazują się daremne, a narzeczony ją opuszcza, postanawia spotkać się z tajemniczym korespondentem.

Oszukana

Sobota, TVP 1, 20:25, Oszukana, dramat obyczajowy 

USA, rok 1928. Christine Collins mieszka w Los Angeles, samotnie wychowuje 9-letniego synka Waltera. Pewnego dnia po powrocie z pracy nie zastaje chłopca w domu. Zawiadamia policję. Rozpoczynają się poszukiwania dziecka. Pięć miesięcy później policjanci w blasku fleszy przyprowadzają Waltera. Christine zabiera chłopca do domu, chociaż to nie jest jej syn. Podejmuje prywatne dochodzenie. Gdy władze zdają sobie sprawę, że Collins może doprowadzić do kompromitacji policji, kobieta zostaje zamknięta w zakładzie dla umysłowo chorych.

Sobota, CANAL+ Film2, 23:15, Attenberg, dramat obyczajowy 

23-letnia Marina mieszka w nadmorskim miasteczku oszpeconym podupadającym zakładem przemysłowym. Dziewczyna do minimum ogranicza kontakty z innymi. Z dystansu przygląda się ludziom, niczym badacz w filmach przyrodniczych, które ogląda. Pracuje w fabryce, opiekuje się chorym ojcem. Jej przyjaciółką jest doświadczona seksualnie Bella, która uczy ją, jak się całować. Pewnego dnia w miejscowości pojawia się inżynier. Mężczyzna trafia pod opiekę Mariny. Znajomość staje się dla dziewczyny kluczowym momentem spóźnionego dojrzewania.

Autor widmo

Niedziela, TV 4, 20:00, Oddział do zadań specjalnych, thriller 

Jason Chandler należy do najlepszych ludzi w FBI, choć w służbie jest od niedawna. Jest ambitny, bystry i odważny. Jego oddział specjalizuje się w tropieniu seryjnych morderców. Partnerką Jasona jest piękna Stephane Dobson. Dobre układy na gruncie zawodowym mają również odbicie w życiu prywatnym. Wkrótce Jasona zaczynają niepokoić powtarzające się tajemnicze zgony i zaginięcia osób podejrzanych o seryjne morderstwa. Dochodzi do wniosku, że ktoś na własną rękę wymierza sprawiedliwość.

Niedziela, FilmBox HD, 21:00, Autor widmo, thriller

Wydawnictwo zleca napisanie biografii byłego premiera Wielkiej Brytanii Adama Langa. Osoba, która się tego podejmuje, dowiaduje się, że poprzedni zleceniobiorca zginął w tajemniczych okolicznościach. W rezydencji premiera pisarz poznaje jego sekretarkę oraz małżonkę. Kobiety wyraźnie rywalizują o względy polityka. Wkrótce wybucha skandal - były premier zostaje oskarżony o zezwolenie na przekazanie do USA i torturowanie osób podejrzanych o terroryzm. Pisarz znajduje kopertę zawierającą informacje dotyczące przeszłości Langa. Rozpoczyna śledztwo.

Hej, skarbie

Niedziela, FilmBox, 21:15 Posłańcy, horror

Solomonowie przenoszą się na podupadłą farmę na odludziu. Liczą, że przeprowadzka wpłynie korzystnie na relacje w rodzinie i podreperuje finanse. Nastoletnia córka, Jess, przysparza Royowi i Denise sporo problemów. Dziewczyna ma na sumieniu młodzieńczy wybryk, w efekcie którego jej trzyletni braciszek Ben uległ wypadkowi i stracił głos. Ustronna posiadłość, wymarzona oaza spokoju, od początku zdradza niepokojące właściwości. Dziwne zjawiska, które zwracają uwagę dzieci, pozostają niezauważone przez rodziców.

Niedziela, FilmBox Extra, 22:30, Hej skarbie, dramat obyczajowy

Życie chorobliwie otyłej czarnoskórej 16-latki to pasmo cierpień i upokorzeń. Claireece `Precious` Jones mieszka z matką w nowojorskim Harlemie. Jest fizycznie i psychicznie maltretowana przez kobietę, która oskarża ją o odbicie męża. Wykorzystywana seksualnie przez ojca `Precious` ma z nim dziecko dotknięte zespołem Downa. Dziewczyna spodziewa się kolejnego potomka. Gdy ciąża wychodzi na jaw, nastolatka zostaje zawieszona w prawach ucznia. Kontynuując edukację w szkole specjalnej, po raz pierwszy w życiu `Precious` doświadcza ludzkiego ciepła.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie