Filmowy przewodnik weekendowy (2 dni w Nowym Jorku, Joe Black, Sisi)

Filmowe propozycje na weekendowe wieczory.
Filmowy przewodnik weekendowy (2 dni w Nowym Jorku, Joe Black, Sisi)
03.08.2013

Sobota, TVN, 20:00, Joe Black, melodramat

Historia bogatego biznesmena Williama Parrisha. Jego pełne wygód życie zostaje zagrożone w momencie pojawienia się tajemniczego młodego mężczyzny. Okazuje się jednak, że Joe Black jest aniołem śmierci, który, pod ludzką postacią, przybył zabrać mężczyznę w zaświaty. Joe zawiera z milionerem układ: da mu trochę czasu na uporządkowanie swoich spraw, a sam przekona się, jak to jest być człowiekiem. Black zakochuje się w pięknej córce bogacza, Susan. Obecność Blacka wzbudza też niepokój zastępcy Parrisha, Drew, zarazem narzeczonego Susan.

Sobota, CANAL+, 20:00, 2 dni w Nowym Jorku, komedia

Po rozstaniu z partnerem Marion wiąże się z czarnoskórym publicystą Mingusem. Razem z dwójką dzieci z poprzednich związków zamieszkują w apartamencie na Manhattanie. Z okazji przygotowywanej wystawy fotografii Francuzka zaprasza bliskich zza oceanu. Problemy z ekscentryczną familią rozpoczynają się już na lotnisku. Razem z owdowiałym ojcem Marion w Nowym Jorku zjawiają się siostra artystki i jej chłopak. Zanim odbędzie się wernisaż, na którym Marion planuje sprzedać duszę, artystka musi zapanować nad gromadą niezdyscyplinowanych Francuzów.

Jaja w tropikach

Sobota, Polsat, 20:05, Lot Feniksa, film sensacyjny 

Frank Towns wyrusza samolotem na pustynię Gobi, aby zabrać pracowników rafinerii. Lot zmienia się w desperacką walkę o życie. Podczas drogi powrotnej do Pekinu maszyna natrafia na burzę piaskową. Osoby, którym udało się przeżyć znajdują się w dramatycznej sytuacji. Uwięzieni na środku pustyni nie mają żadnego kontaktu ze światem. Jeden z ocalałych, który przedstawia się jako konstruktor maszyn latających, proponuje, żeby z części wraku zbudować nowy samolot. Pomysł wydaje się zupełną mrzonką, ale w obliczu śmierci załoga podejmuje próbę.

Sobota, TVN, 23:45, Jaja w tropikach, komedia sensacyjna

Brytyjski reżyser Damien Cockburn chce nakręcić obraz wojenny o grupie amerykańskich żołnierzy w wietnamskiej dżungli. Angażuje gwiazdora hollywoodzkiego kina akcji, australijskiego aktora - pięciokrotnego zdobywcę Oscara, oraz artystę sceny hiphopowej. W trakcie realizacji projektu wybujałe ego aktorów i rosnące koszty zagrażają wstrzymaniem produkcji. Autor ekranizowanej powieści postuluje postawienie na autentyczność przekazu. Aktorzy zostają przerzuceni w dzikie tereny południowo-wschodniej Azji.

Asterix i Obelix kontra Cezar

Niedziela, HBO Comedy, 18:50, Mama futbolistka, film obyczajowy

Nastoletnia Becca gra w futbol w młodzieżowej drużynie. Ku zmartwieniu dziewcząt zespół ciągle przegrywa. Znalezienie nowego trenera byłoby nalepszym rozwiązaniem problemu. Pewnego dnia w mieście pojawia się legendarny włoski trener Lorenzo Vincenzo. Mężczyzna postanawia pomóc młodym zawodniczkom i opracowuje strategię rozwoju drużyny. Nikt nie wie, że tak naprawdę nie jest on tym, za kogo się podaje.

Niedziela, TVN, 20:00, Asterix i Obelix kontra Cezar, film przygodowy

Rok 50. przed Chrystusem. W podbitej przez Rzymian Galii tylko jedna wioska stawia zaciekły opór najeźdźcom, odpierając ich kolejne ataki. Jej mieszkańcy są niezwyciężeni, gdyż po spożyciu magicznego napoju przygotowywanego przez druida Panoramiksa nabierają nadludzkiej siły. Dzięki temu niewiele też sobie robią z obowiązku płacenia podatków na rzecz okupanta. Niestety, Rzymianie odkrywają sekret mieszkańców wioski - Dwulicus nakazuje porwać Panoramiksa, aby wydobyć od niego przepis na magiczny napój. Asterix i Obelix ruszają druidowi na pomoc

Bez kompromisów

Niedziela, HBO, 20:10, Bez kompromisów, dramat obyczajowy

Jamie i Nona są matkami, których dzieci uczą się w tej samej szkole. Nona jest tam nauczycielką. Gdy okazuje się, że cierpiąca na dysleksję córka Jamie, Emily, przechodzi przez kolejne szczeble edukacji, właściwie nie nabywając nowych umiejętności, kobiety postanawiają się zbuntować. Aby podnieść poziom nauczania w szkole, muszą poradzić sobie z biurokracją i licznymi przeciwnościami losu.

Niedziela, TVP 1, 20:25, Sisi, film kostiumowy

Arcyksiężna Zofia uznaje, że nadszedł czas, by jej syn Franciszek wstąpił w związek małżeński. Wybór księcia pada na 16-letnią księżniczkę bawarską, Sisi. Arcyksiężna nie akceptuje synowej. Sisi nie może przyzwyczaić się do nowego życia. Wychowana bez żadnych zakazów z trudem stosuje się do surowej etykiety. Konflikt z teściową zaostrza się po narodzinach pierwszej córki. Arcyksiężna odsuwa Sisi od dziecka, co młoda matka bardzo przeżywa. Cierpienia rekompensuje uwielbiający ją naród. Wbrew woli Zofii cesarzowa zabiera dzieci w podróż na Węgry.

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Joe Black (Ocena: 5) 19.08.2013 15:46
ja też kocham ten film :) na joeblack pl możecie zobaczyć zwiastun, może się skusicie. Wydaje się że jest nudny bo trwa aż 3 godziny ale nic podobnego. Super fabuła, wątek miłosny, bardzo fajny film.
odpowiedz
Domi (Ocena: 5) 03.08.2013 19:22
Sisi- będę oglądać:)
odpowiedz
agga (Ocena: 5) 03.08.2013 11:20
Joe Black...uwielbiam ten film ; )
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie