Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Sam, Dwóch gniewnych ludzi, Inkarnacja)

Te filmy możecie obejrzeć w telewizji dziś wieczorem!
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Sam, Dwóch gniewnych ludzi, Inkarnacja)
31.07.2013

HBO, 18:35, Rozważna i romantyczna, film obyczajowy

Współczesna wersja powieści Jane Austen. Pochodzące z bogatej rodziny siostry Elinor i Marianne Dashwood prowadzą beztroskie i dostatnie życie. Sytuacja zmienia się, gdy ich ojciec zostaje zatrzymany przez FBI, a rodzinna fortuna przepada. Siostry muszą nauczyć się żyć w nowej dla nich rzeczywistości - bez pieniędzy. Znalezienie dobrze płatnej pracy oraz spotkanie właściwych mężczyzn będą stanowić dla nich ogromne wyzwania.

TVN 7, 20:00, Sam, film obyczajowy

Sam jest dorosłym mężczyzną, lecz jego rozwój psychiczny zatrzymał się na poziomie dziecka. Pracuje w kawiarni, gorliwie wypełniając swoje obowiązki. Z przelotnego związku z bezdomną kobietą ma córeczkę, którą wychowuje samotnie, wspierany przez kilkoro podobnie jak on upośledzonych przyjaciół. Problemy zaczynają się, gdy dziewczynka idzie do szkoły. Sam zauważa, że Lucy zaniedbuje naukę, aby nie być mądrzejsza od niego. Przedstawiciele opieki społecznej dochodzą do wniosku, że Samowi należy odebrać prawa rodzicielskie.

Polsat Film, 21:00, Straż nocna, horror

Współczesna Moskwa. Los świata i ludzi zależy od równowagi pomiędzy dobrem a złem. Od setek lat pilnuje jej straż nocna, która z ukrycia nadzoruje świat wampirów, magów, czarownic i innych istot podlegających siłom ciemności. Na mocy rozejmu wysłannicy zła w ten sam sposób kontrolują to, co dzieje się w świecie dobra. Pomimo czujności strażników, nadchodzi czas wypełnienia się strasznej przepowiedni. Według niej na Ziemię ma przybyć `ten wielki`, który opowie się po jednej ze stron i w ten sposób zakończy apokaliptyczną wojnę.

Inkarnacja

TVP 2, 21:10, Ofiary losu, Komedia

Willard jest szoferem pani Crock, która z powodzeniem mogłaby zarządzać piekłem. Na każdym kroku uprzykrza Willardowi życie, na dodatek marnie mu płaci. Czas więc na zemstę. Willard, wspólnie z najlepszym kumplem Rustym, postanawia porwać ukochanego pieska chlebodawczyni i zażądać za niego okupu. Jednak rezolutna psina ucieka i wraca do domu. Pani Crock nabiera podejrzeń, że porwano jej szofera. Wspólnicy w zaistniałej sytuacji dobierają sobie trzeciego kompana, właściciela zakładu pogrzebowego, z zamiarem uzyskania pieniędzy od pani Crock.

CANAL+ Film2, 21:35, Inkarnacja, horror

Młoda wdowa Cara Jessup jest psychiatrą, tak jak jej ojciec. Specjalizuje się w diagnozowaniu syndromu osobowości mnogiej. Pewnego dnia kobieta poznaje jednego z pacjentów ojca. Mężczyzna przedstawiający się jako David Bernburg ujawnia szereg odmiennych osobowości, a wszystkie należą do ofiar morderstw. Cara, która postrzega Davida jako uosobienie zła, stara się racjonalnie zbadać jego przypadek. Z czasem jej naukowe przekonania i życie prywatne zostają wystawione na ciężką próbę.

FilmBox Family, 21:40, Valo, dramat obyczajowy

9-letni Valo mieszka wraz z ojcem w Finlandii, w części, która na początku XX wieku była terenem należącym do Rosji. Kiedy do wioski przybywa nauczyciel, Valo jest szczęśliwy, że będzie mógł pobierać nauki. Jednak jego szczęście nie trwa długo, gdyż nauczyciel zostaje deportowany ze względu na naruszanie zasad. Valo wraz z przyjacielem zakładają potajemną szkołę, gdzie chcą nauczać innych czytać i pisać. Spisek chłopca zostaje odkryty, a 9-latek uwięziony. Inne dzieci muszą walczyć o swoje prawa, by wysiłek Valo nie poszedł na marne.

Dwóch gniewnych ludzi

Polsat, 22:15, Dwóch gniewnych ludzi, komedia 

Dave Buznik jest spokojnym, nieśmiałym młodzieńcem, który zajmuje się projektowaniem ubranek dla kotów. W wyniku fatalnego splotu okoliczności zostaje oskarżony o poturbowanie stewardesy i uznany za furiata. Na nic zdają się wszelkie tłumaczenia - sąd kieruje chłopaka na przymusową terapię kontroli gniewu. Leczenie prowadzi dr Rydell, człowiek wysoce ekscentryczny i nieobliczalny. Jakby tego było mało, sąd wydaje postanowienie, że na czas terapii doktor ma zamieszkać u Dav`a.

TVP Kultura, 23:00, Sen Kasandry, dramat kryminalny

Bracia Ian i Terry dorastali w Londynie, w robotniczej rodzinie. Obecnie snują plany na przyszłość. Marzeniem pierwszego z nich jest zaoszczędzenie pieniędzy i inwestowanie w branżę hotelarską. W zrealizowaniu planów przeszkadza mu brat, nadużywającym alkoholu hazardzista. Gdy Terry przegrywa w karty sporą sumę, braciom grożą problemy finansowe. W Londynie zjawia się jednak zamożny wuj Howard. Zgadza się pomóc krewniakom w zamian za pewną przysługę. Bracia mają zająć się byłym wspólnikiem wuja, który zagraża jego interesom.

CANAL+, 23:45, Palimpsest, thriller

Marek, przeżywający załamanie nerwowe inspektor policji, ma wyjaśnić okoliczności śmierci kolegi, Maćka. Podejrzewa, że morderstwa dokonał ktoś z najbliższego otoczenia, być może funkcjonariusz policji. Śledztwo, w którym pojawiają się nowe tropy, zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Marek zbiera informacje, przesłuchuje świadków. W końcu orientuje się, że ktoś steruje jego ruchami i zaciera tropy. Związek z zabójstwem ma Hanna, kobieta związana z Markiem i Maćkiem. Mężczyzna pragnie jej zaufać, lecz jednocześnie boi się tego.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie