Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Mój najgorszy koszmar, Valmont, Notatki o skandalu)

Przedstawiamy najciekawsze propozycje na wtorkowy wieczór z pilotem w ręku.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Mój najgorszy koszmar, Valmont, Notatki o skandalu)
30.07.2013

HBO, 18:40, Nietykalny Drew Peterson, dramat obyczajowy

Bazująca na faktach historia szanowanego oficera chicagowskiej policji, Drew Petersona. Jego czwarta żona, Stacy, ginie w tajemniczych okolicznościach. W czasie śledztwa prowadzonego w związku z jej zaginięciem policja po raz kolejny bada okoliczności towarzyszące śmierci trzeciej żony Petersona, Kathleen. Istnieje podejrzenie, że Drew zamordował obie kobiety.

CANAL+Film2, 20:00, Mój najgorszy koszmar, komedia romantyczna

Agathe to władcza i pewna siebie dyrektorka prestiżowej fundacji sztuki współczesnej. Mieszka w centrum Paryża razem z François, obytym w towarzystwie partnerem, i ich dorastającym synem Adrienem. Podczas wywiadówki Agathe poznaje Patricka, który wzbudza jej niechęć brakiem manier. Mężczyzna okazuje się ojcem przyjaciela Adriena. Utrzymuje się z dorywczych zajęć i zasiłków, zdobyte pieniądze przepija. Pomoc społeczna planuje odebranie mu opieki nad synem. Okazuje się, że Patrick jest jedyną osobą skłonną do pomocy w remoncie domu Agathe.

HBO, 20:10, Niezwykłe życie Timothy`ego Greena, komedia

Cindy i Jim są kochającym się małżeństwem z miasteczka Stanleyville. Ich największym marzeniem jest zostać rodzicami. Niestety, lekarze nie dają im na to szans. Pewnego dnia para postanawia spisać cechy charakteru oraz wydarzenia z życia wymarzonego dziecka. Kartki wkładają do pudełka i zakopują w ogrodzie. Wkrótce potem na progu ich domu pojawia się niezwykły chłopiec, któremu z nóg wyrastają liście.

Valmont

TVN, 20:50, John Q, film sensacyjny

Afroamerykanin John Q. Archibald jest robotnikiem, który zajmuje się obsługą maszyn w fabryce. Od pewnego czasu z trudem wiąże koniec z końcem. Dla Johna najważniejsza jest rodzina - ukochana żona Denise i synek. Gdy Michael niespodziewanie zapada na ciężką chorobę serca i jedynym ratunkiem jest dla niego natychmiastowy przeszczep, okazuje się, że ubezpieczenie zdrowotne nie pokryje kosztów tak poważnej operacji. Kiedy zapada decyzja o wypisaniu Michaela ze szpitala, zrozpaczony John wchodzi uzbrojony do kliniki i bierze zakładników.

FilmBox Extra, 21:00, Czytadło, dramat obyczajowy

Losy trzech osób, zupełnie od siebie odmienne, pewnego dnia przypadkowo się ze sobą splatają. Judith Ralitzer, popularna pisarka i niezwykle atrakcyjna kobieta, zbiera materiały do nowej powieści. Seryjny morderca, Pierre Laclos, właśnie uciekł z pilnie strzeżonego więzienia. Huguette, specjalistka od urody z paryskiego salonu piękności, próbuje uporządkować sprawy uczuciowe. Przypadkowe spotkanie tych trojga znacząco wpłynie na ich dalsze życie.

FilmBox HD, 21:00, Valmont, melodramat

Francja, 1788 rok. Markiza de Merteuil, chcąc się zemścić na kochanku, który ją porzucił, postanawia nie dopuścić do jego ślubu z młodziutką Cecile de Volanges. Namawia hrabiego de Valmont, aby uwiódł przyszłą pannę młodą. Osią konfliktu staje się także drugi równoległy wątek: Valmont zakłada się z markizą, że zdobędzie cnotliwą, wierną mężowi i swym zasadom panią de Tourvel. Zakład ten wygrywa, ale zazdrosna markiza, zamiast obiecanej nagrody, wypowiada mu wojnę.

Notatki o skandalu

TVP Kultura, 21:05, Ono, dramat obyczajowy

22-letnia Ewa nie ma stałej pracy, mieszka u rodziców. Gdy zachodzi w ciążę, chce się pozbyć niechcianego dziecka. Trudno jej jednak zdobyć pieniądze na zabieg. Podczas badania USG lekarka informuje dziewczynę, że rozwijający się płód słyszy dźwięki. Ewa powoli przyzwyczaja się do myśli o dziecku, opowiada mu, jak wygląda świat. Tymczasem jej ojciec zaczyna chorować na Alzheimera. Najbliżsi zdają sobie sprawę, że niedługo stracą z nim kontakt. Ojca cieszy perspektywa zostania dziadkiem, lecz obawia się, że nie zdąży poznać wnuka.

Polsat, 21:55, Świadek bez pamięci, film kryminalny

Pochodzący z bogatej rodziny Chris Pratt jest gwiazdą drużyny hokejowej. Wszyscy wierzą, że zrobi wielką karierę. Pewnej nocy chłopak jedzie z przyjaciółmi na przejażdżkę nieoświetlonym kabrioletem. Wpada na stojący na drodze kombajn. W wyniku zderzenia doznaje poważnych obrażeń mózgu. Cztery lata później mieszka z niewidomym przyjacielem Lewisem. Wciąż cierpi na zaburzenia ruchu i pamięci krótkotrwałej. Któregoś dnia spotyka kolegę ze szkoły. Od tego momentu w jego życiu dużo się zmienia, ale, jak się wkrótce okazuje, nie przez przypadek.

Polsat, 23:55, Notatki o skandalu, film obyczajowy

Współczesny Londyn. Zbliżająca się do emerytury Barbara Covett uczy historii w szkole średniej w północnej części miasta. Jej samotną egzystencję odmienia pojawienie się nauczycielki plastyki, Sheby Hart. Kobiety zaprzyjaźniają się. Barbara chce spędzać z przyjaciółką coraz więcej czasu, jej oczekiwania wobec niej stale rosną. Czuje się więc oszukana, gdy odkrywa, że Sheba ma romans z uczniem. Obiecuje jednak dyskrecję, każąc przyjaciółce zakończyć związek. Gdy okazuje się, że ta nie jest w stanie wyrzec się kochanka, zaczyna ją szantażować.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2013 16:38
A jak ktoś nie ma kablówki ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo