Filmowy przewodnik weekendowy (Twoje,moje,nasze, Jak zostać królem, Wygrane marzenia)

Oto, co stacje telewizyjne przygotowały na ten weekend.
Filmowy przewodnik weekendowy (Twoje,moje,nasze, Jak zostać królem, Wygrane marzenia)
27.07.2013

Sobota, TVN, 20:00, Twoje, moje i nasze, komedia

Opowieść o parze zakochanych, którzy pragną rozpocząć wspólne życie. Wdowiec Frank Beardsley oświadcza się owdowiałej projektantce damskich torebek Helen North. Nic w tym dziwnego, gdyby nie ich bardzo liczne potomstwo z poprzednich związków. Frank ośmioosobową gromadkę trzyma żelazną ręką, natomiast Helen - matka dziesięciorga dzieci, jest zwolenniczką liberalnych metod wychowawczych. Mimo tego pragną stworzyć wspólną rodzinę.

Sobota, CANAL+ , 20:00, Step Up 4 Revolution, film muzyczny

Dzieli ich status majątkowy, pochodzenie i wykształcenie. Łączy taniec. Emily jest córką potentata branży hotelowej. Sean pochodzi z biednej dzielnicy, od dawna musi radzić sobie sam. Oboje doskonale tańczą, choć dla każdego taniec oznacza coś innego. Emily marzy o karierze tancerki, Sean chce wywierać wpływ na ludzi. Spontanicznymi akcjami Sean i wykonawcy happeningów zaskakują mieszkańców miasta. Gdy ojciec Emily ujawnia plany wyburzenia części nadbrzeża Miami pod budowę kompleksu hotelowego, dziewczyna postanawia mu przeszkodzić.

Nadchodzi Polly

Sobota, HBO, 20:20, Przeobrażenie, komedia

Hannah Higgins ukończyła Harvard i pracuje jako konsultantka w firmie zajmującej się edukacją. Pragnie rozpocząć karierę polityczną, jednak przegrywa wybory. Razem ze wspólniczką, Colleen Pickering, analizują przyczyny klęski i dochodzą do wniosku, że na wygraną ma szansę ktoś bardziej przypominający wyborców. Postanawiają przygotować do startu w kolejnych wyborach Elliota Doolittle`a, dostawcę piwa.

Sobota, TVN, 21:55, Nadchodzi Polly, komedia romantyczna

Reuben Feffer, rzeczoznawca w firmie ubezpieczeniowej, zostaje zdradzony przez żonę podczas miodowego miesiąca. Upokorzony mężczyzna postanawia nigdy więcej nie wiązać się z kobietą. W słuszności podjętej decyzji utwierdza go przyjaciel, Sandy Lyle. Pewnego dnia obaj panowie spotykają znajomą ze szkolnej ławy, Polly Prince. Atrakcyjna dziewczyna rozpala wyobraźnię Reubena, choć jest jego całkowitym przeciwieństwem. A jednak to dla niej mężczyzna unikający jak ognia niespodzianek, mający drobiazgowo zaplanowane życie, postanawia się zmienić.

Wygrane marzenia

Niedziela, HBO, 20:10, Kochanek królowej, dramat historyczny

Karolina Matylda jest młodziutką arystokratką, która zostaje wydana za króla Danii, Chrystiana VII. Kobieta nie do końca potrafi odnaleźć się w nowej roli. Czuje się samotna, a ukojenia szuka w ramionach nadwornego lekarza, Johanna Friedricha Struensee. Mężczyzna ma większe ambicje niż bycie tylko królewskim kochankiem. Jest wielkim zwolennikiem oświeceniowych idei i pragnie zaszczepić je w Danii. Wykorzystując pozycję, zaczyna kształtować nowe oblicze duńskiej polityki.

Niedziela, TVP 1, 20:25, Wygrane marzenia, komedia romantyczna

Violet, utalentowana muzycznie nastolatka z New Jersey, chcąc zrealizować marzenia o wielkiej karierze, wyrusza na podbój Nowego Jorku. Dziewczyna pisze piosenki i nagrywa własne utwory, ale jej wysiłki nie interesują wydawców z firm płytowych. Próbuje też występować na scenie, niestety, nie może pokonać paraliżującej ją tremy. By przetrwać w wielkim mieście, podejmuje pracę barmanki w `Coyote Ugly` - najgorętszym miejscu Nowego Jorku. Tam właśnie barmanki nie tylko podają drinki, ale w prowokujący sposób zabawiają gości.

Jak zostać królem

Niedziela, ale kino+ HD, 21:55, To tylko wiatr, dramat obyczajowy

Mari i jej dwójka dorastających dzieci, Anna i Rió, mieszkają w wiosce pod lasem, na węgierskiej prowincji rozsadzanej przez etniczne konflikty. Należą do pogardzanej romskiej społeczności. Niewykształcona Mari zarabia na życie jako sprzątaczka i marzy, że już niedługo dołączy do męża, który wyjechał na zarobek do Kanady. Pewnego ranka pojawia się wieść o zabójstwie kolejnej romskiej rodziny. Mari i dzieci czują, że pętla się zaciska. Przed nimi cały dzień, który spędzą w lęku i samotności, próbując udawać, że nic złego się nie wydarzy.

Niedziela, TVP 1, 22:15, Jak zostać królem, film biograficzny

Anglia, rok 1925. Książę Yorku, Albert, syn króla Jerzego V, zostaje poproszony o wygłoszenie przemówienia. Wystąpienie ujawnia szokującą prawdę - potomek królewskiej rodziny jąka się. Tymczasem pozycja Alberta obliguje go do publicznych wystąpień. Żona księcia, Elżbieta, szuka lekarza, który mógłby pomóc małżonkowi. Po kilku nieudanych próbach terapii księżna otrzymuje adres gabinetu, w którym logopeda amator stosuje niekonwencjonalne metody leczenia wad wymowy. W 1934 r. Albert rozpoczyna kurację pod okiem ekscentrycznego Australijczyka.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo