Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Katyń, Siostra twojej siostry, Londyński bulwar)

Te filmy możecie obejrzeć we wtorkowy wieczór!
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Katyń, Siostra twojej siostry, Londyński bulwar)
23.07.2013

HBO, 18:15, Mój przyjaciel delfin, film przygodowy

Jedenastoletni Sawyer wraz z matką ratują Winter, młodą samicę delfina, która straciła płetwę w rybackiej sieci. Winter zostaje umieszczona w morskim akwarium, gdzie opiekuje się nią doktor Haskett. Dzięki troskliwości pracowników akwarium i Sawyera Winter stopniowo odzyskuje radość życia. Chłopiec bardzo chce, aby znowu mogła pływać. Prosi o pomoc znanego biologa i protetyka - doktora McCarthy`ego. Ten konstruuje dla Winter sztuczną płetwę.

CANAL+, 20:00, Prezent ślubny, komedia

Tim postanawia ożenić się z uroczą Saskią. Rodzina wybranki jest majętna - jej matka, Alex, wyszła za milionera. Ona też przejmuje dowodzenie przygotowaniami do ceremonii. Brat Tima, podróżnik Raif, ma być drużbą. Chce dać w prezencie młodej parze ślubny film wideo nakręcony w konwencji mockumentu. Okazuje się, że Raif pamięta Saskię z liceum jako szaloną imprezowiczkę. Podczas przygotowań do ceremonii oboje mają czas, by odświeżyć wspomnienia. W dniu ślubu kamera rejestruje sceny, które nie pasują do filmu o zakochanych nowożeńcach.

Polsat, 20:10, Azyl, thriller

Do luksusowego domu w centrum Nowego Jorku, należącego dawniej do ekscentrycznego milionera, wprowadza się Meg Altman z córeczką, Sarą. Oprócz niezliczonych pokoi i zakamarków w mieszkaniu znajduje się `azyl` - opancerzone, zamykane na elektroniczny zamek pomieszczenie, w którym można schronić się na wypadek niebezpieczeństwa. Już pierwszej nocy Meg i córka muszą z niego skorzystać, ponieważ w domu pojawiają się włamywacze. Okazuje się jednak, że celem rabusiów jest schron, w którym zmarły milioner ukrył coś cennego.

Siostra twojej siostry

Cinemax, 20:30, Siostra twojej siostry, komediodramat

Jack i Iris są najlepszymi przyjaciółmi. Po śmierci brata Jacka Iris proponuje mu, by odpoczął kilka dni w położonym na odludziu domku letniskowym, należącym do jej rodziny. Jack nieoczekiwanie spotyka tam Hannah, siostrę Iris. Kobieta właśnie rozstała się z chłopakiem i przechodzi emocjonalne rozterki. Po wypiciu kilku drinków para zbliża się do siebie i spędza wspólnie noc. Następnego ranka w domku pojawia się Iris. Wspólnie spędzony czas jest okazją do ujawnienia skrywanych uczuć i pragnień.

TVN, 20:50, W sieci zła, horror

Detektywi Hobbes i Jonesy są świadkami egzekucji aresztowanego przez nich seryjnego zabójcy. Kilka dni po jego śmierci zostają wezwani na miejsce makabrycznego mordu. Zabójca działa dokładnie tak jak niedawno stracony zbrodniarz. Ich przełożony, porucznik Stanton, ma dwie teorie na temat tych zbrodni. Albo są one dziełem doskonałego naśladowcy, który miał okazję poznać szczegóły działania poprzednika, albo zbrodni tych dokonuje znający szczegóły śledztwa policjant.

TVP Kultura, 21:05, Katyń, dramat wojenny

17 września 1939roku Sowieci wkraczają do Polski. W tłumie ludzi uciekających do Małopolski generałowa Róża spostrzega Annę, żonę rotmistrza Andrzeja. Ta chce przedostać się do miejsca, gdzie Rosjanie przetrzymują polskich jeńców, a między nimi jej męża. Andrzej odmawia opuszczenia obozu. NKWD morduje polskich oficerów, którzy przebywali w niewoli. Generałowa Róża dowiaduje się o śmierci męża, a Agnieszka - o zamordowaniu brata, porucznika pilota Piotra. Agnieszka podejmuje walkę o to, aby na grobie Piotra została wyryta właściwa data.

Londyński bulwar

FilmBox, 21:15, Bezgraniczne zaufanie, thriller

Mąż Kate Ryder zginął przed rokiem pod kołami pociągu, zepchnięty na tory przez samochód. Przy życiu trzyma ją kilkuletni syn Sam. Kate straciła też matkę, ale nie pojechała na jej pogrzeb do Ridgewood. Teraz wraca do rodzinnego miasteczka. Z bliskich osób pozostała jej jeszcze przyrodnia siostra Jessica, która prowadzi niewielki bar. Ona i Tom, dawny ukochany Kate, pomagają jej w nowej sytuacji. Kobieta otrzymuje propozycję pracy od miejscowego lekarza. Wkrótce ludzie z jego otoczenia zaczynają ginąć, a dr Lucas wystawia im świadectwa zgonu.

FilmBox Family, 21:55, Dunya i Desie, dramat obyczajowy

Dunya jest Marokanką, wychowaną według zasad Islamu. Przy okazji swoich 18-tych urodzin, dziewczyna została poinformowana, że rodzina ma zamiar wydać ją za mąż za kuzyna z Maroka, którego Dunya ma poznać podczas wakacji. Dziewczyna nie jest z tego powodu zachwycona. Desie jest Holenderką, która niespodziewanie zaszła w ciążę ze swoim instruktorem nurkowania. Mężczyzna nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny, pozostawiając nastolatkę samą z problemem. Dziewczyny wyjeżdżają razem do Maroko, gdzie przeżywają wspaniałą przygodę.

FilmBox Extra, 22:55, Londyński bulwar, dramat kryminalny

Po trzech latach pozbawienia wolności Harry Mitchel wychodzi z więzienia Pentonville. Postanawia zerwać z przestępczą działalnością. Zatrudnia się do prac remontowych w domu gwiazdy filmowej. Charlotte jest na skraju załamania nerwowego. Przerwała karierę filmową, mieszka w rezydencji, którą oblegają paparazzi. Jej jedynym towarzyszem jest były aktor i narkoman. Mitchel zostaje ochroniarzem Charlotte. Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Byłemu skazańcowi nie jest łatwo zerwać z przeszłością, gdy boss wytyczył mu ścieżkę kariery.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie