Filmowy przewodnik weekendowy (Pamiętnik, Silent Hill, Nigdy nie będę twoja)

Oto propozycje filmowe na ten weekend.
Filmowy przewodnik weekendowy (Pamiętnik, Silent Hill, Nigdy nie będę twoja)
20.07.2013

Sobota, TVN 7, 19:30, Nigdy nie będę twoja, komedia romantyczna

Scenarzystka telewizyjna Rosie skończyła właśnie czterdzieści lat i z niepokojem patrzy w przyszłość. Samotnie wychowuje dorastającą córkę Izzie, która pragnie się uniezależnić od matki. Obie nie mogą się ze sobą porozumieć. Na domiar złego oglądalność programu Rosie drastycznie spada. Wygląda na to, że szczęście opuściło ją na dobre. Tymczasem pewnego dnia Rosie zakochuje się w dużo młodszym od siebie Adamie. Z czasem różnica wieku daje o sobie znać, a ich uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę.

Sobota, TVN, 20:00, Pamiętnik, melodramat

Stary mężczyzna czyta chorej na alzheimera kobiecie pamiętnik, którego treścią są dzieje niezwykłej miłości. Opowieść zaczyna się w Północnej Karolinie w latach 40. XX w. Do miasteczka Seabrook przyjeżdża na wakacje pochodząca z zamożnej rodziny 17-letnia Allie Hamilton. Poznaje Noaha Calhouna, który pracuje w miejscowej fabryce. Choć pochodzą z różnych światów, zakochują się w sobie. Sprzeciw rodziców Allie i wybuch wojny stają się przyczyną ich rozstania. Po latach znowu się spotkają.

Dziewczyna mojego kumpla

Sobota, TVN, 22:30, Dziewczyna mojego kumpla, komedia romantyczna

Przystojny Sherman `Tank` Turner dorabia, pomagając porzuconym mężczyznom w odzyskaniu partnerek. W tym celu umawia się z ich byłymi dziewczynami i zdobywa ich zaufanie, po czym staje się arogancki. Po takich randkach kobiety w pośpiechu wracają w objęcia dawnych partnerów. Pewnego dnia z jego usług postanawia skorzystać niezaradny współlokator. Dustin ma nadzieję na zyskanie zainteresowania koleżanki z pracy. Tank stara się wykonać zadanie jak najlepiej, szybko jednak staje przed dylematem, czy pozostać lojalnym, czy pójść za głosem serca.

Sobota, TVP 1, 23:10, Zaginiony skarb Wielkiego Kanionu, film fantastyczny

Podczas prac badawczych w Wielkim Kanionie zespół naukowców z Instytutu Smithsoniańskiego przypadkowo odkrywa zaginione azteckie miasto, którego strzegą złe duchy. Sarah Jordan, córka przewodzącego wyprawie profesora, postanawia wydostać ojca i jego towarzyszy z rąk azteckich wojowników.

Cosmopolis

Niedziela, HBO 20:10, Cosmopolis, dramat obyczajowy

Nowy Jork w niedalekiej przyszłości. Eric Packer jest dwudziestoośmioletnim multimilionerem. Mężczyzna uchodzi za złote dziecko Wall Street i niekwestionowanego króla światowej finansjery. Ma wszystko - pieniądze, splendor, piękne kobiety. Pewnego dnia Eric postanawia wybrać się do fryzjera. Gdy wsiada do luksusowej limuzyny, by tam pojechać, zaczynają docierać do niego alarmujące informacje z giełdy. Przebijając się przez zatłoczone i niespokojne ulice Manhattanu, miliarder odbywa 24-godzinną podróż, która odmieni jego życie.

Niedziela, TVP 1, 20:25, Złoty środek, komedia

Mirka, dziewczyna z owianej złą sławą warszawskiej Pragi, w przeciwieństwie do większości przyjaciół ukończyła studia prawnicze i właśnie rozpoczyna pracę. Jej pierwsza sprawa dotyczy rodzinnego podwórka, a dokładnie pewnej starej kamienicy, której mieszkańcy znaleźli się w opałach. Dziewczyna wie, że tylko na nią mogą liczyć i dlatego zrobi wszystko, żeby ich nie zawieść. Sprytna Mirka z pomocą wuja bierze udział w mistyfikacji, o jaką nigdy by siebie nie podejrzewała.

Silent Hill

Niedziela, HBO Comedy, 20:30, Niegrzeczna dziewczyna, komedia

Rok 1987. Danielle jest sprawiającą problemy, rozbudzoną seksualnie nastolatką z miasteczka Norman w stanie Oklahoma. Dziewczyna przeżywa właśnie ciężkie chwile. Jej matka ma powtórnie wyjść za mąż, z czym Danielle nie umie się pogodzić. Pewnego dnia spotyka Clarke`a - nieśmiałego i otyłego geja, z którym niespodziewanie znajduje porozumienie. Oboje postanawiają wyruszyć w podróż do odległej Kalifornii. Ona chce odnaleźć biologicznego ojca, on natomiast pragnie uciec od nadopiekuńczych rodziców.

Niedziela, ale kino+ HD, 23:55, Silent Hill, horror

Sharon zdradza objawy choroby psychicznej - często ma przywidzenia związane z miasteczkiem Silent Hill. Ojciec chce oddać dziewczynkę na leczenie do szpitala, jednak matka, Rose, uważa, że córka znajdzie ukojenie, gdy odwiedzi miasto ze swoich wizji. Rose i Sharon wyruszają więc do tajemniczej miejscowości. Tuż przed wjazdem do Silent Hill przed maską samochodu Rose pojawia się dziewczyna. By ją wyminąć, kobieta zjeżdża z drogi. Kiedy odzyskuje przytomność córki nie ma obok niej. W poszukiwaniach Sharon pomaga jej policjantka Cybil.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Kamila (Ocena: 5) 20.07.2013 20:30
Uwielbiam Pamiętnik !
odpowiedz
ewelina (Ocena: 5) 20.07.2013 10:14
mmmmm... Pamiętnik... najpiękniejszy film, zdecydowanie polecam!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo