Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Harry Potter i Czara Ognia, Sierociniec, Podziemny krąg)

Co stacje telewizyjne proponują na piątkowy wieczór?
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Harry Potter i Czara Ognia, Sierociniec, Podziemny krąg)
19.07.2013

FilmBox Extra, 19:20, Koniec jest moim początkiem, dramat obyczajowy

Tiziano Terzani przez wiele lat był korespondentem dla niemieckiego magazynu. Pewnego dnia zabiera syna do posiadłości we Florencji. Okazuje się, że jest to specjalna wizyta. Tiziano przyznaje się do śmiertelnej choroby i przed odejściem pragnie opowiedzieć synowi historię swojego życia. Tiziano i Falco rozmawiają codziennie, zastanawiając się nad sensem życia, omawiając problemy społeczne, współczesne czasy i stosunek młodych ludzi do otaczającego ich świata.

TVN, 20:00, Harry Potter i Czara Ognia, film przygodowy

14-letni Harry rozpoczyna czwarty rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Wszystko wskazuje, że będzie to niezwykły rok, a to dzięki organizowanemu Turniejowi Trójmagicznemu, w którym biorą udział przedstawiciele trzech największych magicznych uczelni: Hogwartu, Beauxbatons i Durmstrangu. O tym, kto wystąpi w turnieju, zdecyduje Czara Ognia, która tym razem postanawia wytypować aż czterech zawodników, w tym niespełniającego jeszcze kryterium wieku Harry`ego Pottera. Przyjaciele Harry`ego przeczuwają, że kryje się za tym jakiś spisek.

TVN 7, 20:00, Duma: podróż do domu, film przygodowy

12-letni Xan i jego ojciec przygarniają osieroconego geparda o imieniu Duma, którego znaleźli na dziewiczych terenach południowej Afryki. Zwierzę dorasta na ich farmie, stając się najlepszym przyjacielem chłopca. Kiedy Xan dowiaduje się, że są ludzie, którzy chcą uwięzić Dumę, decyduje się przemierzyć całą południową Afrykę, by doprowadzić geparda do miejsca, w którym się urodził i gdzie będzie bezpieczny. Czeka ich długa, pełna niebezpieczeństw podróż.

Sierociniec

CANAL+ Film, 20:00, Żyła sobie baba, dramat obyczajowy

Rosja, lata 1909-1921. Warwara przychodzi na świat w biedzie, ale od matki dostaje dużo miłości. Wyrasta na piękną i rezolutną dziewczynę, lecz jej temperament wkrótce zostaje utemperowany przez męża, Iwana. Przemoc, której kobieta doświadcza w sypialni i poza nią, nie przysparza jej współczucia sąsiadek, zazdrosnych o spojrzenia, które dziewczynie rzucają ich mężowie. Wykluczona z wiejskiej społeczności Warwara codziennie musi rozgrywać upokarzającą prywatną wojnę.

CANAL+,20:45, A Gang Story, thriller

Dobiegający sześćdziesiątki Momon Vidal przed laty stał na czele szajki z Lyonu. Porzucił przestępczy fach, by wieść spokojne życie i wynagrodzić rodzinie stracone lata. W życiu mężczyzny pojawia się dawny przyjaciel Serge Suttel, który nigdy nie zaprzestał przestępczej działalności. Jego obecność ożywia wspomnienia.

TVP Kultura, 21:10, Sierociniec, horror

Wychowana w sierocińcu Laura powraca do miejsca, w którym dorastała. Razem z mężem oraz adoptowanym synem Simónem wprowadzają się do opuszczonego domu dla sierot. Laura chce tam otworzyć rodzinny ośrodek dla upośledzonych dzieci. Początkowo rodzice nie dziwią się, gdy Simón snuje opowieści o niewidzialnym przyjacielu Tomasie, ale po pewnym czasie zaczynają one niepokoić Laurę, bo syn wie o rzeczach, o których wiedzieć nie powinien. Gdy chłopiec znika, a policja jest bezradna, Laura sprowadza medium

Podziemny krąg

CANAL+ Film2, 21:45, Martwe pole, thriller

Eric i Stephanie postanawiają wyjechać do Ameryki Łacińskiej, aby odbudować swój związek. Przed wyjazdem kobieta dowiaduje się, że w kraju, do którego się udają, grasuje zabójca pijanych kierowców, który podpala ciała ofiar. Na miejscu para wypożycza samochód. W trakcie postoju na stacji benzynowej nierozstająca się z aparatem Stephanie robi zdjęcie nieznajomemu, którego twarz pokrywają blizny po poparzeniach. Budzi tym gniew mężczyzny, który rusza w pościg za turystami.

Polsat, 22:00, Podziemny krąg, dramat psychologiczny 

Jack jest młodym biznesmenem. Dręczy go uczucie pustki. Mężczyzna zapada na chroniczną bezsenność. Pomocy szuka w terapeutycznych grupach wsparcia. Poznaje tam cyniczną Marlę, która zbiorową psychoterapię traktuje jak darmową rozrywkę. Pewnego dnia w samolocie mężczyzna poznaje tajemniczego Tylera Durdena. Gdy mieszkanie Jacka wylatuje w powietrze, Tyler proponuje, aby zamieszkał u niego. Obaj zaczynają toczyć między sobą walki bokserskie, w których z czasem bierze udział coraz więcej uczestników. Powstaje elitarny, tajny klub walk.

TVP 1, 22:20, Stritrejserzy, film sensacyjny

Stritrejserzy rządzą ulicami nocnego Sankt Petersburga. Urządzają nielegalne rajdy samochodowe, drwiąc z policji i przepisów. Pewnego dnia w ich grupie pojawia się nowy człowiek. Najpierw pożycza i niszczy auto szefa, później odbija mu dziewczynę.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Madridistka (Ocena: 5) 19.07.2013 16:43
Sierociniec!
odpowiedz
fffffd (Ocena: 5) 19.07.2013 14:12
kurczaki Harry Potter czy Podziemny krag??
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo