Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Dziewczyna z Jersey, Druhny, Ranczo Wilkowyje)

Oto propozycje stacji telewizyjnych na poniedziałkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Dziewczyna z Jersey, Druhny, Ranczo Wilkowyje)
15.07.2013

ale kino+ HD, 18:10, Paradise Now, dramat kryminalny

Palestyńczycy Khaled i Said przyjaźnią się od dzieciństwa. Ich dorosłe życie przypada na czasy zaognionego konfliktu miedzy Palestyną a Izraelem. Mężczyźni podejmują się przeprowadzenia samobójczego zamachu w Tel Awiwie, którego celem mają być żołnierze armii izraelskiej. Noc poprzedzającą operację spędzają z rodzinami. Następnego dnia zostają odwiezieni do granicy z Izraelem. Niestety, akcja nie przebiega zgodnie z planem. Przyjaciele zostają rozdzieleni. Zdani na siebie, zastanawiają się nad sensem wykonywanej misji.

FilmBox, 19:00, Dziewczyna z Jersey, komedia

Ollie Trinke ma dobrą pracę, kochającą żonę Gertie i właśnie oczekuje narodzin dziecka. Niestety, wydarza się tragedia - Gertie umiera podczas porodu. Z dnia na dzień Ollie staje się samotnym ojcem. Wymawiając się obowiązkami zawodowymi, podrzuca dziecko ojcu, wdowcowi mieszkającemu w New Jersey. Ten, widząc, że syn oddala się od małej, nie okazuje jej miłości ani zainteresowania, podstępem zmusza go, by zajął się córeczką. Ollie z konieczności porzuca pracę i Nowy Jork. Zamieszkuje w Jersey. Siedem lat później poznaje Mayę.

Cinemax, 20:00, Wódz i bocian, komedia

Owdowiały hydraulik Leo stara się znaleźć równowagę między pracą a domem. Mężczyzna chce wychować jak najlepiej dwójkę dorastających dzieci - syna Elię i córkę Maddalenę. Nie pomaga mu w tym zmarła żona Teresa, która wciąż go nawiedza i udziela mu rad. Diana, utalentowana młoda artystka, wciąż czeka na swoją szansę w życiu. Kobieta zmaga się z problemami finansowymi. Pewnego dnia drogi Lea i Diany krzyżują się w kancelarii aroganckiego mecenasa Malaffano.

Krew za krew

HBO Comedy, 21:55, Trzeźwe potwory, czarna komedia

Spokojna mała wysepka u wybrzeży Irlandii. W okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy - ginie załoga kutra rybackiego, a na brzeg wyrzucone zostają martwe wieloryby. Okazuje się, że wyspa stała się miejscem inwazji krwiożerczych stworów morskich. Policjanci, Ciarán i Lisa, odkrywają, że jedyna osoba, która przeżyła atak, była pijana. Postanawiają w ten właśnie sposób przetrwać niebezpieczeństwo.

Polsat, 22:45, Krew za krew, western

Rok 1868. Mijają trzy lata od zakończenia wojny secesyjnej. Pułkownik armii konfederackiej, Morsman Carver, stoi na czele wynajętej grupy pościgowej. Przeczesuje każdy skrawek ziemi, od ośnieżonych Gór Skalistych po bezkresne pustynie południa, by dopaść kapitana Gideona, który w czasie wojny walczył po przeciwnej stronie barykady. Towarzysze Carvera uczestniczą w polowaniu skuszeni zapłatą, pułkownikiem kieruje obsesja, której przyczynę znają tylko dwaj byli oficerowie. Na początku pościgu Gideon zostaje postrzelony w ramię.

TVP Kultura, 22:50, 4 miesiące,3 tygodnie i 2 dni, dramat obyczajowy

Rumunia, ostatnie lata rządów Nicolae Ceausescu. Studentki i przyjaciółki, Otilia i Gabita, pomimo życia w systemie totalitarnym nie tracą pogody ducha i z nadzieją spoglądają w przyszłość. Sytuacja ulega zmianie, gdy Gabita zachodzi w niechcianą ciążę. Z obawy przed reakcją otoczenia dziewczyna podejmuje decyzję o aborcji. Z pomocą w przeprowadzeniu nielegalnego zabiegu przychodzi jej współlokatorka, która aranżuje spotkanie z panem Bebe. Doktor nie chce pieniędzy za swoje usługi. Zamiast tego składa dziewczynom pewną propozycję.

Druhny

TVP 1, 20:25, Ranczo Wilkowyje, komedia

Lucy i Kusy są w sobie zakochani. Ich sielankę przerywa niespodziewane przybycie jej męża ze Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że rozwód nie został do końca przeprowadzony. Louis pragnie odzyskać uczucia żony i namówić ją do powrotu do kraju. Kusy usuwa się w cień, jednak z czasem zaczyna podejrzewać Louisa o niezbyt czyste zamiary. W Wilkowyjach zjawia się Czerepach, obecnie kontroler z Izby Obrachunkowej. Ponieważ sam uczestniczył we wszystkich nieuczciwych interesach, kontrolowanie idzie mu łatwo.

CANAL+ Film2, 20:45, Druhny, komedia romantyczna

Annie Walker jest samotną, przeżywającą kryzys kobietą z Milwaukee. Jej najlepsza przyjaciółka, Lillian Donovan, planuje ślub z zamożnym bankierem z Chicago. Na druhny wybiera: Annie, cyniczną Ritę, rubaszną Megan i wyniosłą Helen, która stara się zdominować koleżanki. Helen urządza wieczór panieński w Las Vegas. Annie, która boi się latania, zażywa środki uspokajające i popija je alkoholem. Na pokładzie wpada w panikę. To dopiero początek serii katastrof.

HBO 2, 21:20, Pasmo sukcesów, film sensacyjny

Iván Pelayo jest bystrym chłopakiem, który uwielbia zabawę. Jego rodzina prowadzi ryzykowny styl życia, podróżując po świecie i wygrywając w kasynach ogromne sumy pieniędzy. Rodzinną specjalnością jest gra w ruletkę. Nikt nie dorównuje im w przewidywaniu zwycięskiego wyniku. O niezwykłym powodzeniu rodziny krążą legendy. To przysparza im wielu wrogów.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie