Filmowy przewodnik weekendowy (Liga niezwykłych Dżentelmenów, Faceci od kuchni, Dickie Roberts)

Oto nasze propozycje na weekend przed telewizorem.
Filmowy przewodnik weekendowy (Liga niezwykłych Dżentelmenów, Faceci od kuchni, Dickie Roberts)
06.07.2013

Sobota, TVN 7, 19:30, Dickie Roberts, kiedyś gwiazda;  komedia

35-letni Dickie Roberts, była gwiazda show-biznesu, nieoczekiwanie otrzymuje nową propozycję: ma wcielić się w `przeciętnego faceta`. Problem w tym, że całe życie Dickiego upłynęło w baśniowym świecie kina, dlatego mężczyzna nie ma pojęcia, jak może wyglądać zwykły dzień kogoś przeciętnego. By dobrze przygotować się do roli, postanawia zamieszkać na jakiś czas z normalną rodziną. Zatrudnia więc przyszłych `rodziców` i `rodzeństwo`, nawet nie domyślając się, jak niezwykłych doświadczeń mu oni dostarczą.

Sobota, CANAL+, 20:00, Faceci od kuchni, komedia

Jacky Bonnot to początkujący kucharz, który pragnie podbić świat sztuki kulinarnej. Niezadowolony z pracy w podrzędnych jadłodajniach chłopak jest zwalniany przez kolejnych pracodawców. Jego spodziewająca się dziecka dziewczyna zapewnia mu posadę majstra w domu spokojnej starości. Tymczasem szef kuchni słynnej paryskiej restauracji, Alexandre Lagarde, mierzy się z innego rodzaju problemem. Syn odchodzącego na emeryturę właściciela lokalu stara się nakłonić Alexandre`a do gastronomii molekularnej. Słynny kucharz przypadkowo spotyka Jacky`ego.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów

Sobota, Polsat, 20:10, Liga niezwykłych dżentelmenów, film fantastyczny

Rok 1899. Szaleniec o pseudonimie Fantom chce zburzyć panujący na świecie ład. Rząd Wielkiej Brytanii wysyła do Afryki posłańca, by odnalazł słynnego awanturnika, Allana Quatermaina, i skłonił go do przewodzenia Lidze Niezwykłych Dżentelmenów. Grupę, której zadaniem będzie schwytanie Fantoma, tworzą: podróżnik kapitan Nemo, agent Tom Sawyer, młody Dorian Gray, Niewidzialny Człowiek, wampirzyca Mina Harker i dr Jekyll. Każde z nich posiada niezwykłe umiejętności. Dżentelmeni wyruszają do Wenecji, by zapobiec zapowiadanemu zatopieniu miasta.

Sobota, TVN 7, 21:35, Wymarzony kawaler, komedia

Hallie Galloway, redaktor nowojorskiego magazynu, dostaje zadanie wyłonienia dziesięciu najbardziej pożądanych kawalerów w mieście. Przy okazji zakłada się z przyjaciółką, że wykreuje zwycięzcę. Stawką jest 1000 dolarów. Hallie znajduje niechlujnego, nieobytego cwaniaka i przystępuje do realizacji planu. Za pomocą zabiegów kosmetyczno-fryzjerskich, doboru garderoby oraz serii wykładów z zakresu savoir-vivre`u zmienia Eddiego w mężczyznę przyciągającego uwagę miejskiej elity. Z czasem ona również zaczyna ulegać jego urokowi.

Para na życie

Niedziela, HBO Comedy, 18:45, Ciężko doświadczeni, komedia

Ben i Alan znają się od dzieciństwa. Łączy ich wspólna przeszłość i ogromny urok osobisty, który wykorzystują w nie do końca legalny sposób. Pewnego dnia poznają 12-letniego Kelseya. Matka chłopca nie ma dla niego czasu, nic więc dziwnego, że ten szuka towarzystwa. Szybko staje się ulubieńcem Bena i Alana, którzy postanawiają zająć się jego wychowaniem. Najpierw muszą sami dorosnąć.

Niedziela, TVP Kultura, 20:20, Para na życie, komediodramat

Burt i Verona są beztroską, żyjącą w wolnym związku parą. Gdy okazuje się, że za kilka miesięcy zostaną rodzicami, postanawiają się ustatkować. Niestety, rodzice Burta, na których pomoc liczyli, wyprowadzają się z miasta i będą mieszkać kilka tysięcy kilometrów dalej. Burt i Verona także pragną znaleźć swoje miejsce na ziemi. Wyruszają w podróż po Ameryce, poszukując domu, w którym mogliby wychować dziecko. Odwiedzają krewnych i przyjaciół, aby przekonać się, jak inni ułożyli sobie życie i dowiedzieć się, czym jest prawdziwa rodzina.

Przetrwanie

Niedziela, FilmBox HD, 21:00, Perfekcyjna Prudence, komedia

Pewnego dnia Prudence MacIntyre zostaje poproszona o wprowadzenie zmian do swojego słynnego programu telewizyjnego. Dwójka nowych producentów pomaga kobiecie. Ku zaskoczeniu Prudence jeden z nich to jej były partner. Drugi mężczyzna okazuje się być kobieciarzem, któremu w oko wpada córka kobiety. Prudence rozpala na nowo miłość, z której utratą już się pogodziła oraz chroni córkę przed nieodpowiednim mężczyzną.

Niedziela, CANAL+ Film, 21:50, Przetrwanie, film sensacyjny

Samolot rozbija się na Alasce. Ginie 117 pasażerów, ośmiu udaje się przeżyć. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i bez żywności każdy z rozbitków musi zmierzyć się z siłami natury i samym sobą. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich. Poprzedniego dnia mężczyzna chciał umrzeć. Teraz, za sprawą kobiety, walczy, by przeżyć za wszelką cenę.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2013 13:21
Faceci od kuchni- świetny, lekki film. Naprawdę polecam obejrzeć:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2013 00:20
W sobotę rewelacyjne filmy! "Okrucieństwo nie do przyjęcia" z Clooneyem braci Coen, a potem "Tristan i Izolda" na tvnie. Później dwa świetne klasyki - "Taksówkarz" Scorsese z De Niro i "Chinatown" najbardziej znany film Polańskiego! Cały program najlepsze filmy w telewizji na blogu "Pocahontas Recenzuje" :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo