Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Harry Potter i Więzień Azkabanu, Do szpiku kości, Słodka zemsta)

Oto propozycje filmowe na piątkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Harry Potter i Więzień Azkabanu, Do szpiku kości, Słodka zemsta)
05.07.2013

FilmBox, 19:20, Słodka zemsta, komedia romantyczna

Odnosząca sukcesy Louise dowiaduje się, że jej mąż ma zamiar odejść od niej do młodszej kochanki. Kobieta postanawia zakneblować ukochanego, przywiązać go do krzesła i w ten sposób zmusić go do rozmowy. Sprawy zaczynają się komplikować coraz bardziej, kiedy dom, w którym uwięziony jest Ian, staje się celem włamywaczy

TVN, 20:00, Harry Potter i więzień Azkabanu, film przygodowy

Trzynastoletni Harry wraz z przyjaciółmi, Ronem i Hermioną, rozpoczyna trzeci rok nauki w Hogwarcie. Wkrótce dowiaduje się, że z pilnie strzeżonego więzienia w Azkabanie uciekł tajemniczy Syriusz Black - groźny mag, o którym krążą pogłoski, że przyczynił się do śmierci rodziców Harry`ego. Młodemu czarodziejowi grozi wielkie niebezpieczeństwo.

CANAL+, 20:00, Barbara, dramat obyczajowy

Wschodnie Niemcy, rok 1980. Lekarka z renomowanej berlińskiej kliniki składa wniosek o wizę emigracyjną. Władze traktują to jako próbę ucieczki z kraju, za co Barbara zostaje karnie przeniesiona do prowincjonalnego szpitala. Rozpoczyna pracę na oddziale chirurgii dziecięcej. Z dystansem traktuje kolegów z pracy, sympatię okazuje jedynie pacjentom. Nękana przez funkcjonariuszy Stasi i wścibską właścicielkę mieszkania pani doktor wymyka się na schadzki z kochankiem. Mężczyzna pomaga jej w planowaniu ucieczki.

Battleship: Bitwa o Ziemię

CANAL+ Film2 20:00, Battleship: Bitwa o Ziemię, film przygodowy

NASA odkrywa planetę, na której panują warunki zbliżone do ziemskich. W odpowiedzi na wysłany przez ludzi sygnał na Ziemi pojawia się pięć obiektów, z których jeden rozbija się w Hongkongu, a cztery pozostałe lądują na wodach w pobliżu Hawajów. Admirał Shane wysyła patrol złożony z dwóch amerykańskich i jednego japońskiego niszczyciela. Obcy zamykają okręty w polu siłowym, niszczą dwa z nich. Na trzecim, uszkodzonym, Alex Hopper obejmuje dowództwo. Musi podjąć walkę z wrogiem i powstrzymać go przed ściągnięciem posiłków.

ale kino+ HD, 20:10, Bractwo Bang Bang, dramat obyczajowy

Fotografowie Ken Oosterbroek, Greg Marinovich, Kevin Carter i Joao Silva dokumentują okrucieństwa wojny domowej w RPA na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Prywatnie są przykładnymi mężami i ojcami. Jednak ich miejsce pracy to pole bitwy. Tam w gorączkowym napięciu robią zdjęcia walk i nadużyć, których dopuszczają się obie strony konfliktu. Żyją pod ciągłą presją, nie bacząc na ryzyko. Choć uzależnieni od adrenaliny, codziennie mierzą się z dylematami moralnymi, zastanawiając się, w którym miejscu przebiega granica ich zaangażowania.

Kultura, 21:10, Do szpiku kości, dramat obyczajowy

Siedemnastoletnia Ree mieszka z rodziną na amerykańskiej prowincji. Ojciec dziewczyny odsiaduje w więzieniu wyrok za handel narkotykami. Pewnego dnia mężczyzna zostaje wypuszczony za kaucją. Należące do niego dom i ziemia stanowią zabezpieczenie. Niestety, ojciec Ree znika w tajemniczych okolicznościach. Szeryf informuje rodzinę, że stracą dach nad głową, jeśli mężczyzna nie pojawi się na procesie. Zdesperowana Ree wyrusza na poszukiwania ojca. Naraża własne życie, aby odkryć prawdę o jego zaginięciu.

Elektra

CANAL+ Film, 21:45, Nie oglądaj się, thriller

Mając osiem lat, dziennikarka Jeanne przeżyła wypadek, którego skutkiem była amnezja. Kobieta stara się odtworzyć przeszłość na kartach powieści autobiograficznej. Niebawem pisarka zauważa, że rzeczywistość wokół niej zmienia się. Dostrzega też metamorfozę, której ulegają jej twarz i ciało. Mąż, Teo, oraz matka Nadia nie potwierdzają jej spostrzeżeń. Pewnego dnia wśród rzeczy matki Jeanne znajduje intrygujące zdjęcie. Fotografia naprowadza ją na ślad pewnej Włoszki. Od tej chwili dziennikarka zaczyna odkrywać przeszłość.

TVP 1, 22:00, Front, film kryminalny

Policjant Win Garano prowadzi badania w Akademii Kryminalistyki w Knoxville. Pewnego dnia dowiaduje się, że ma pomóc prokurator okręgowej Monique Lamont w wyjaśnieniu sprawy sprzed 50 lat. W niewielkim Watertown w stanie Massachusetts została wówczas zamordowana Brytyjka Janie Brolin, która przyjechała z Anglii, by pracować w szkole dla niewidomych. Janie również była niewidoma. Przyjaźniła się z niejakim Lonniem, który stał się głównym podejrzanym i zmarł dwa dni po zabójstwie Janie.

Polsat, 22:35, Elektra, film sensacyjny

Elektra, płatna zabójczyni, cudem unika śmierci. Zakon Dłoni, grupa zabójców, która ją wyszkoliła, przydziela jej zadanie. Celem jest Mark Miller i jego trzynastoletnia córka, Abby. Elektra jednak, zamiast wykonać zadanie, zaprzyjaźnia się z nimi i postanawia ich chronić przed byłymi pracodawcami. Jej przekonanie umacnia odkrycie faktu, iż dziadek Millera był przyjacielem jednego z jej poprzednich mentorów, Sticka. Razem muszą stawić czoła zabójcom wysłanym przez Kirigia, dowódcę zakonu.

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 15:42
Harry Potter oczywiście! No, ale jak ktoś nie lubi to polecam do szpiku kości. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 12:27
harry *_*
odpowiedz

Polecane dla Ciebie