Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Oskar i pani Róża, Chloe, Zamiana)

Oto propozycja stacji telewizyjnych na wtorkowy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Oskar i pani Róża, Chloe, Zamiana)
02.07.2013

FilmBox Extra, 19:10 Oskar i pani Róża, dramat obyczajowy

Podsłuchawszy rozmowę między lekarzem a rodzicami, 10-letni Oskar dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Zdenerwowany chłopiec odmawia rozmowy z kimkolwiek oprócz poznanej na szpitalnym korytarzu starszej pani Róży. Kobieta z początku nie jest zainteresowana znajomością z chłopcem, jednak po pewnym czasie przekonuje się do niego. Między nimi rodzi się przyjaźń.

FilmBox Family, 19:25, Trzecie życzenie, komedia romantyczna

Pisarka Maggie Malone odkrywa w księgarni, w której pracuje, pierwsze wydanie "Wielkich nadziei" Karola Dickensa. Wierzy, że dzięki tej magicznej książce spełnią się jej trzy największe marzenia. Wkrótce, za sprawą tajemniczego dobroczyńcy, życie Maggie nabiera tempa. Z brzydkiego kaczątka przemienia się w piękną księżniczkę, która zupełnie inaczej zaczyna postrzegać otaczający ją świat. Dzięki tej cudownej odmianie Maggie zaczyna wierzyć w miłość i w bajki.

CANAL+, 20:00, Zimne światło dnia, film sensacyjny

Makler z San Francisco, Will Shaw, wybiera się na wakacje do Hiszpanii. Na miejscu czeka na niego ojciec, Martin, który pracuje dla ambasady USA w Madrycie. Podczas wycieczki łodzią rodzice Willa, brat i narzeczona brata zostają uprowadzeni. Shaw dowiaduje się, że ojciec jest agentem CIA. Porywacze chcą zdobyć teczkę, którą podobno ma partnerka Martina z CIA, Jean Carrack, lecz kobieta zaprzecza. Życie Willa jest w niebezpieczeństwie. Z pomocą Jean mężczyzna musi przeprowadzić śledztwo, odzyskać teczkę i uwolnić bliskich.

Chloe

ale kino+ HD, 20:10, Zamiana, komedia kryminalna

Sophie to 25-letnia projektantka mody z Montrealu, która nie dogaduje się z przyjaciółmi i nie ma chłopaka. Pewnego dnia ktoś opowiada jej o stronie internetowej, która umożliwia krótkoterminową wymianę mieszkań między ludźmi z całego świata. Sophie znajduje dwupoziomowe mieszkanie w centrum Paryża. Pierwszy dzień pobytu w stolicy Francji jest fantastyczny. Sielanka nie trwa długo. Nazajutrz dziewczynę budzą policjanci. Okazuje się, że w jej nowym domu znaleziono pozbawione głowy zwłoki.

TVN, 20:50, Ptaszek na uwięzi, komedia sensacyjna

Rick Jarmin od 15 lat jest uczestnikiem programu ochrony świadków. Jego zeznania zaprowadziły do więzienia pewnego gangstera, dlatego od tej pory Rick nieustannie zmienia nazwiska i miejsca pobytu. Kłopoty zaczynają się, gdy przypadkowo spotyka byłą dziewczynę, Marianne Graves, obecnie wziętą prawniczkę. Zachowanie Ricka, który początkowo jej nie poznaje, wydaje się Mariannie podejrzane. Nie wie, że Rick po zeznaniach przeciwko szefowi gangu narkotykowego ukrywa się. Na jego trop wpadają pałający żądzą zemsty Eugene Sorenson i jego ludzie.

FilmBox Extra 21:00, Chloe, thriller

Ginekolog Catherine Stewart i jej mąż, profesor muzykologii, mieszkają wraz z dorastającym synem Michaelem w nowoczesnym domu w najlepszej części miasta. W dniu urodzin męża Catherine postanawia urządzić przyjęcie niespodziankę. Ku rozczarowaniu gospodyni i gości David spóźnia się na samolot i nie dociera na imprezę. Nazajutrz Catherine znajduje w telefonie męża jego zdjęcie w towarzystwie studentki. Kobieta zaczyna podejrzewać, że mężczyzna ma romans. Aby upewnić się, że jej przypuszczenia są słuszne, postanawia wystawić małżonka na próbę.

Anonimus

TVP 2, 21:15, Musisz być mój, thriller

17-letnia Devon jest piękna, zarozumiała i rozkapryszona, zawsze stawia na swoim, z nikim się nie liczy. Nastolatkę samotnie wychowuje ojciec - pochłonięty pracą i romansami biznesmen, który spełnia każdą zachciankę jedynaczki. Podczas imprezy tanecznej dla uczniów Devon dostrzega przystojnego mężczyznę. Zauroczona od razu go zagaduje. Dowiaduje się, że obiekt jej zainteresowania to Jim Wilkes, nowy nauczyciel matematyki. Dziewczyna postanawia podbić jego serce. Od tej chwili całą jej uwagę zajmuje osaczanie młodego mężczyzny.

HBO, 21:35, Anonimus, dramat historyczny

Wielka Brytania, czasy elżbietańskie. Na dworze trwa rywalizacja o sukcesję u po ewentualnej śmierci Elżbiety I. Królowa faworyzuje hrabiego Essex, o którym mówi się, że jest jej nieślubnym synem. Wśród rywali hrabiego jest m.in. król Szkocji Jakub VI, popierany przez doradcę monarchini, Williama Cecila. Rośnie znaczenie pisarza, autora sztuk poruszających aktualne problemy społeczne, podpisującego dzieła nazwiskiem William Szekspir. Jego tożsamośc pozostaje tajemnicą. Istenieje hipoteza, że Szekspir to tak naprawdę hrabia Oksfordu.

TVP Kultura, 22:45, Ajami, dramat obyczajowy

W Ajami, jednej z dzielnic należącej do Tel Awiwu Jafy, mieszkają Żydzi, chrześcijanie i muzułmanie. Podzieleni narodowościowymi i religijnymi konfliktami ludzie zmagają się z biedą, która wielu popycha na drogę przestępstwa. W świecie pełnym przemocy starają się nie tylko przetrwać, ale również odnaleźć szczęście. Omar chce ochronić rodzinę przed pewnym gangiem. Malek stara się zebrać pieniądze na operację matki. Policjant Dando szuka zaginionego brata, a Arab Binj zostaje odrzucony przez własną społeczność, ponieważ związał się z Izraelką.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo